Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha állatbántalmazáson kapnád...

Ha állatbántalmazáson kapnád valamelyik szülődet vagy rokonodat akkor mit tennél?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, hogy pl. Meglátod amint apád megveri a kutyádat esetleg más szeretett állatodat. Ezután mit csinálnál?

2018. jan. 14. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Mivel apám nem szokott kutyát verni, feltételezném, hogy a kutya valamivel nagyon kihúzta a gyufát és okkal lett megcsapkodva.
2018. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Meglepődnék. Inkább az jellemző, hogy a konyhaasztal tetején garázdálkodó macseknak simogatják a fejét, miközben kedves hangon magyarázzák neki, hogy "csúnya cica, nem szabad". Mit mondjak, nem tűnik hatásos módszernek.
2018. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Eltörném a kezét, aztán elköltöznék/elvinném az állatot is.
2018. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nálunk már előfordult ilyen.

Konkrét esetet írok le, a macskám nyugodtan feküdt a fal mellett, erre nagymamám odament, és úgy fejbe rúgta, hogy hatalmasat repült. Persze azonnal kivertem a balhét, és leordítottam. Kérdeztem, miért tette, azt mondta, útban volt. A fal mellett?? Mondtam neki, hogy ha legközelebb útban lesz nekem, akkor én meg őt fogom fejbe rúgni, nem érdekel, ki mit mond...


Másik eset, akkor még max 10 éves voltam, vagy kisebb, nem emlékszem, de a macskám tüzelt, ez meg apámat zavarta, de ivartalanításra nem akarta vinni, úgyhogy fogta és elvitte, kirakta valahol az erdőben a macskát. Emiatt is, meg más okokból is nem beszélek már vele vagy 8 éve.

2018. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hagynám. Nyilván van több eszköz is és az se mindegy, hány éves vagyok. Gyerekként tehetetlen voltam, több kutyámat is elvették tőlem. Felnőttként anyósomékkal vesztem össze. Nagy társasági életet élnek, sokan látták, mit művelnek a kutyájukkal, senkit nem érdekelt, mindenki lapít és nem akar konfliktust. Én is hallgattam sokáig, bár 6 éven át élt láncon a kutya. Azt elégeltem meg, amikor betegen találtam rá a kutyára és kiderült, hogy nem hívtak hozzá orvost, mert féltek a büntetéstől: se chip, se oltás, plusz a lánc...Akkor inkább pusztuljon a lánc végén. Mi messze lakunk, sajnos nem időben érkeztem, de amit akkor kaptak tőlem. Én nem szépítgettem a dolgot, megmondtam mindnek, szégyellje magát. Férjemet utasítottam, hogy azonnal megyünk állatorvoshoz, de azok a környéki állatorvosok...végül eldöntöttem, hogy a kutyát hozzuk haza kivizsgáltatni, de férjem nem engedte. 2 hétig szerveztem a kimentését, felvettem állatvédő szervezettel is a kapcsolatot, de végül nem volt rájuk szükség, férjemnek megmondtam, vagy hozzuk a kutyát vagy feljelentem az anyjáékat és rájuk küldöm az állatvédőrséget. Ez hatott, a kutyát felhoztuk, kivizsgáltattuk. Menthetetlen volt.


A házasságom ráment, de megérte. Azért a kutyáért megérte. Százszor többet ért, mint bárki abból a családból. Nem váltam el, van egy kicsi lányunk. Őt nagyon sajnálom, mert idő kérdése, hogy az apja lelép. De nem tehettem másként.

2018. jan. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolso valaszolo nem ertem a parod mier lepett le mer nem ertett meg teged.. En nem vok oda a kutyaker de a kinzast en sem szeretem
2018. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lépett le a párom. Én fogok lelépni...
2018. jún. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!