Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Melyik a humánusabb megközelít...

Melyik a humánusabb megközelítése a horgászatnak?

Figyelt kérdés

Vannak olyanok, akik szerint a horgászat nem számít állatkínzásnak, ha a kifogott hallal lefotózzák magukat, aztán rögtön visszadobják a vízbe. Ők magáért az élményért horgásznak, egyéb céljuk nincs vele.


Mások azért horgásznak elsősorban, hogy halat egyenek. Ők értelemszerűen nem dobják vissza a halat, hacsak nincs rá tilalom.


Szerinted melyik felfogás kevésbé állatkínzó?



2018. jan. 15. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a megevés. Azt nem tartom állatkínzásnak.
2018. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én egyiket sem tartom állatkínzásnak.


Egyébként érdekes hogy pont azt a verziót tartod kevésbé állatkínzónak ahol kizárólag az emberek saját szórakoztatására történik a halfogás, és nem étkezési céllal. Ha ezt a vonatkozást nézzük mennyivel kevésbé állatkínzó ez mint a bikafuttatást?

2018. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2-es: Hol olvastad azt, hogy én melyik "verziót" tartom kevésbé állatkínzónak? Direkt nem akarok állást foglalni, mert a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi.

2018. jan. 15. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem rád gondoltam hanem ahogy a kérdésben fogalmazod azokra, "akik szerint a horgászat nem számít állatkínzásnak, ha a kifogott hallal lefotózzák magukat, aztán rögtön visszadobják a vízbe". Csak rosszul fogalmaztam meg a válaszom.
2018. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a horgászat kikapcsolódás, pihenés. Szóval nem elsősorban a halevés céljából horgászom, de szeretem különböző módokon elkészíteni és elfogyasztani az általam fogott halat. Mindezek mellet, amire nincs szükségem azt visszaengedem, nem rakom tele a fagyasztómat. Most akkor melyik csoportba tartozom? Vagy akkor én duplán állatkínzó vagyok, illetve mindenképpen állatkínzást követek el a nézőpontok szerint?
2018. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azok a horgászok vannak a begyemben, akik a legkorszerűbb felszereléssel, radarral, a legjobb csalikkal, csónakkal behurcolt szerelékkel horgásznak. Ahol a halna esélye sincs. Kimennek egy hétre a partra, és éjjel-nappal fogdossák a kapitális példányokat.

Mielőtt bárki azt hinné, az irigység beszél belőlem, sietek leszögezni, hogy nem így van. 50 évet végighorgásztam az életemből, és elmondhatom, hogy volt időm annyit tanulni a halakról, hogy sikeres voltam. Mostanában nem horgászom, mert egyéb nagyszabású tervei vannak még. Talán 80 felé, ha megérem...

2018. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Aki szerint nem állatkínzás a horgászat, annak egy példa: egy nagy vashorogra rákötsz egy répát és bedobod az erdőbe. Egy kis őzike ráharap. Jobb esetben kijön az arcán a horog vagy rosszabb esetben lenyeli azt. Ezután a szája szélénél fogva kicibálod, lenyomod a földre, majd kiszakítod a horgot a szájából, torkából, miközben a szerencsétlen sikítva ordít. Ez nem állatkínzás ugye? Csak azért, mert a halnak nincs hallható hangja? Szerintetek egy hal élvezi ezt?
2018. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
#7 a halaknál hiányzik az agy azon része ami az emlősöknél a fájdalomérzetért felelős szóval a hasonlatod nem állja meg a helyét, ha éreznek is fájdalmat, nem úgy ahogy egy őzike
2018. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

7-es, nem mert egyrészt nem ugyanaz a két állatfaj, már a biológiai működésük. Másrészt meg tudod, van a tápláléklánc: mi emberek húst is fogyasztunk. Az oroszlán is állatkínzó: elharapja az antilop torkát az meg vergődik. Szerinted szegény kis barnaszemű antilop ezt élvezi? Én kikiáltanám az oroszlánt is állatkínzónak..


Jó irónia off... Én az őzikét is megeszem, szóval annyira nem hatott meg a kis példád...

2018. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es a nagy vadászat ellenes állatvédők istenítik a horgászatot.

Saját véleményem szerint amíg legális módszerekkel horgászik valaki azt csinál a kifogott hallal amit akar vagy megeszi vagy visszaengedi.

2018. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!