Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez ügyben mit tehetnék? Már...

Ez ügyben mit tehetnék? Már nagyon félek, hogy valaki lépni fog!

Figyelt kérdés
Van két kutyánk,panelban élünk. A fiatalabbik kutya még javában kölyök, egy hónapja van nálunk, de folyamatosan sír mindenért. A sírást pedig nem nyöszörgésnek értem, hanem konkrét sikítozásnak. Ma bolondozott miközben pakoltam, nyomott egy bukfencet véletlen és rosszul érkezett a lábára. 2 percnyi folyamatos visítás után sikerült megnyugtatnom, de a szomszédunk állatkínzónak tart. Egyszer át is kiabált már a falon keresztül, hogy hozzá ne merjek érni mégegyszer a kutyámhoz, talán ha elengedném és nem bántanám akkor kussolna. Én soha egy ujjal sem bántottam a kutyát. Ha kihívnak ránk valami állatvédő szervezetet vagy a rendőrséget mit tegyek? Ő sem tudja bizonyítani, hogy bántom, de én sem, hogy nem. Nagyon kétségbe vagyok esve, ha eljut a főbérlő fülébe, ki fognak rakni.Mindig megsérül a kutya, mert nem vigyáz magára, nekem meg főznöm is kell, rendet tennem, amint nem figyelek oda már kezdődik. Ugye nem vehetik el tőlem a kutyáimat?
2018. jan. 24. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont ha nagyon nem tetszik a főbérlőnek, akkor simán kirakhat.
2018. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért ez fura. Az én kutyám is nyekken néha egyet magas hangon, de két percnyi folyamatos visítás, pláne rendszeresen... ott valami nagyon nincs rendjén. Remélem is, hogy fel leszel jelentve állatkínzásért, mert valami nem jó tifelétek. Minimum extrém fájdalmai vannak valamitől a kutyádnak, amit nem vagy hajlandó kivizsgáltatni, de én így bemondàsra el nem hiszem neked, hogy egy egy egészséges kutya minden ok, bántás-verés nélkül percekig vonyît fájdalmában.
2018. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos , röntgen kitudja lehet h eltört valakinek és az fáj
2018. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami komoly problémája lehet a kutyának. Érdemes lenne megnézetni egy állatorvossal!
2018. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Az nem lehet, hogy a kutyád megszokta, hogy (mivel félsz a botránytól, és gyorsan el akarod csendesíteni) már megszokta, hogy ha visít, te elkezded tutujgatni, és ezért direkt rájátszik, és az extra figyelemért csinálja a cirkuszt?

A kutya hiába kicsi, az ilyesmit hamar megtanulja...

2018. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azonnal hívtam hozzá orvost, semmi baja a kutyának! Nektek van valami bajotok. Honnan a fészkes fenéből tudjátok kap-e orvosi ellátást?! Mondtam, hogy játék közben történik mindig valami, például megfejeli a szekrényt, beakad a körme meg ilyenek. De baromi nagy állatkínzó lehetek. Szegény kutyával egész nap itthon vannak és napi 5-ször sétál 1 órákat.
2018. jan. 24. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodj meg a kutyán látszik ha bántják, ha jól táplált, megvannak az oltásai, nem fél tőled és rendesen viszed sétálni nem nagyon tudnak belédkötni, az állatvédők nem valami gonosz gestapo, ha elő tudod idézni náluk is a mindenért sírást még segíteni is tudnak szerintem ha látják a kutya tényleg magától csinálja.

Azonban azzal szerintem tele van a hócipőjük hogy a hülye szomszédok mindenért a lakókra uszítják őket.

2018. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy lehet tényleg azért is csinálja mert tudja hogy így azonnal ugrasz, mint a kisgyerekeknél, így próbálják felkelteni a figyelmed.
2018. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Panelba második kutya ráadásul kölyök neked meg nincs időd se kontrollod felette...megértem hogy ideges a szomszéd
2018. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezd visítozni, gyorsan el kell terelni a figyelmét valamivel:játékkal, hanggal/pl.furulya, síp, /ki kell találni valamit, ami miatt abbahagyja, mert arra figyel.Még kiskutya, el fog ez nála múlni. Olyan mint a kisgyerekek, mikor elesnek, meg se ütik magukat, de keservesen sírnak.Meg kell vigasztalni, ha nem törödsz vele ilyenkor, nem fog benned bízni.Ha majd a mozgása biztosabb lesz, eleve nem üti meg annyit magát, meg ne is fog annyit virgonckodni.

Nem ismerünk téged, írni bármit lehet ide, ezért ne sértődj meg, ha többen is a kutyust féltik tőled. Reméljük, igaz amit írtál, és nincs bántva a kutya.

2018. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!