Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A 21. században miért van...

A 21. században miért van igény az igénytelenségre?

Figyelt kérdés

Konkrétan a cirkuszokról írok, azon belül az állatos cirkuszokról.

Miért engedik, hogy a 21. században így kínozzák az állatokat? Normális országokban már rég betiltották ezt a fajta állatkínzást.

Magyarországon miért van igény erre?



2018. febr. 9. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Normális országokban... Pár hónapja voltam a Londoni cirkuszban a kisfiammal, és így egy gyors google kereséssel megállapítottam hogy Amerikában, Európában, Ausztráliában és Ázsiában nincsenek betiltva az állatokkal foglalkozó cirkuszok...

Afrikáról nem találtam sok infót sajnos, de konkrétan betiltva ott sincsenek, kivéve Etiópiában az elefántok...


Ezért megkérdezném, melyikek a "normális" országok (Etiópiában az elefántok betiltása a cirkuszokban Etiópia a normális ország ? Mert menj nyugodtan oda élni és éhezni meg túlélni a háborúkat a kormányzat, a muszlim felkelők, a maffia és a különböző törzsek között, ez az egyetlen normális ország. Ja, várj az oroszlánok-tigrisek-tevék-lovak ugyanúgy ott is cirkuszokban vannak :P ) Mert ahogy elnézem az egész világon szükség van cirkuszokra, bármennyire is fáj neked...

2018. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

oooké, én ezt találtam : Ezekben az országokban szabályozzák a cirkuszi vadállatok tartását :


Bolivia, Bosznia / Herzegovina, Kolumbia, Costa Rica, Cyprus, El Salvador, Paraguay, Peru, Románia, Szingapúr


Megjegyezném náluk sem tiltották be, csak "szabályozzák". Fogalmam sincs, hogy mennyire tartják-tartatják be ezeket a szabályozásokat, de Bosznia-hercegovina itt van rögtön mellettünk, mehetsz oda élni, nyilván sokkal normálisabb ország :)

2018. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát, elég szomorú, hogy igény van erre :(

Remélem, hogy hamarosan betiltják az állatos számokat. Kb. egy szinten van a gladiátorviadallal. Ez utóbbi emberkínzás, míg az előbbi pedig állatkínzás.

2018. febr. 9. 17:44
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Az ember nem valami fejlett. A saját faját is nagy erőkkel irtja és kínozza, nemhogy az állatokat. Persze sok ember nagyságrendekkel jobb, de az átlag... :(
2018. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már gladiátorviadal, az ókorban a cirkuszokban páncélos-fegyveres harcosok ölték meg az oroszlánokat-tigriseket-medvéket, ahhoz képest elég sokat fejlődött a cirkuszi kultúra... És idővel fog is, csak erőltetni kell a változást.
2018. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A cirkuszban nincs kultúra!

Azt az intézményt, ahol verik az állatokat, én nem nevezném kultúrával rendelkező helynek!

2018. febr. 9. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tájékozódnál, tudnád hogy ma már tilos verni az állatokat, helyette jutalomfalattal idomítják. Ha nem ezt látod, meg kell tenni a jogi lépéseket. Érdekes, hogy vannak állatvédők, akiket a cirkuszi állattartás zavar. Az egyik hely, ahol az emberek testközelből kedvelhetik meg a világ túloldalán élő állatokat, ez pedig hozzájárul a természetvédelemhez, mivel ha a gyönyörú tigris bundában személyesen is láttad az élőlényt, akkor kisebb eséllyel akarsz rendelni egyet mondjuk a thai feketepiacról. Bár érdekes, hogy a hazai nagy "állatvédők" tudata az eredeti élőhelyeken történő írtásig már nem terjed ki...
2018. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
Sok országban jártam, de egyikben sem tiltották a húsevést, ami ledöbbentett. Sőt, néhány országban még a tejfogyasztást, tojásfogyasztást sem büntetik, hát az eszem megáll. Magyarországon pedig még vadászatokat is szerveznek egyesek (szándékos gyilkolás). Nem vagyok keresztény, de furcsának találom, hogy egy többnyire keresztény országban ilyesmi megtörténhet, hogy állatokat esznek, ketrecekbe zárnak egyesek.
2018. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Cirkuszban dolgozom(nem állatidomítóként hanem hangtechnikusként) és biztosíthatlak, hogy a Fővárosi Nagycirkuszban jutalomfalattal idomítjuk az állatainkat. Légyszíves ne írj olyanokat, hogy a cirkuszokban nincs kultúra!
2018. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!