Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hagytam, hogy elvigyék a...

Hagytam, hogy elvigyék a talált kutyát. Mit tehettem volna?

Figyelt kérdés

Történt tegnap este, hogy barátnőmmel sétálva találtunk egy Huskyt. Teljesen jó állapotban volt, szelíd volt, viszont egy öv volt rajta póráz helyett. Feltételeztük, hogy ellopták vagy hasonló. Vidéken történt az eset és már zárva volt minden releváns intézet, állatorvos, állatmentő. Aztán 10 percre rá odajött egy fószer aki tényleg arra mászkált, hogy az övé a kutya. Nem örültem túlságosan mivel eléggé rosszul szituáltnak tűnt és nehéz volt elhinnem hogy övé a drága kutya. Főleg hogy megse köszönte, hogy vigyáztunk a kutyájára és arra se nagyon adott választ, hogy miért övvel sétáltatja.


Nem tudtam mit tenni, mert ha tényleg az övé ezektől függetlenül akkor ha elviszem a kutyát még engem büntetnek meg. Miután átadtam a kutyát neki akkor is hagyta, hogy az állat kirohanjon az útra. Teljesen tehetetlennek éreztem magam. Mégis mit tehettem volna?


2018. febr. 10. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen embereknek a fajtatisztának tűnő kutyája nem az, tehát nem egy drága kutyáról van szó hanem valószínűleg egy fajta jellegű keverékről. Ezért is elítélendő a szaporítók munkája, mert ilyen emberek kezébe adják ki az állataikat ellenőrzés nélkül. Sajnos én el tudom hinni hogy az övé a kutya, ha tudnád hogy mennyi gyönyörű fajtatisztának tűnő kutyát láttam már parasztudvarokon hátul megkötve, bezárva, kerítéseik mögött üvöltve ugatva bárkire mert szocializálatlanok, derékövből készített nyakörvvel stb.

Ilyen esetben sajnos nem sokat tehetsz, semmilyen szabály nem írja elő hogy a kutyát normális nyakörvvel és pórázzal kell sétáltatni. Maximum annyit tudtál volna csinálni hogy távolról követed őket hogy hol laknak, és ha ott olyan körülmények vannak akkor hívod az állatvédőket.

2018. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Semmit.

Nem szólhatsz bele ennyiért mások életébe.

2018. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon mást nem tudtál volna tenni, esetleg annyit hogy lefényképezed, és akár utólag is kiposztolod a helyi állatvédős vagy elveszett kutyás csoportba a történettel együtt. Ha mégsem azé volt a kutya aki elvitte, hátha ráismer a gazdája.
2018. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!