Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tanácstalanok vagyunk. Ti mit...

Tanácstalanok vagyunk. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Múlthét pénteken tudomásunkra jutott, hogy a "családban" (szándékosan csak idézőjelben) van egy kutyus, akinek az egyik hátsó lába már gennyes, váladékozó sebes több hónapja. Összefogtunk páran, hogy próbáljuk Őt megmenteni, már ha nem késő.

A drága "gazdái" nem foglalkoztak vele, se oltása, se chipje nincsen, enni-inni is alig kapott.

Tegnap telefonáltunk, szabályosan még mi lettünk fenyegetve, hogy inkább "lelövetik", mint a feljelentés, őket nem érdekli, takarítsuk el onnan, stbstb.

Egy fajtatiszta, gyönyörű életerős kutyusról beszélünk.

Szívünk szerint feljelentést tettünk volna, de megbeszéltük, hogy nem, és nem azért, mert őket akarjuk kivédeni, hanem mert nincs kedvünk, időnk sem bíróságra járni.

Most a kutyus klinikán van, nagyon rosszak az esélyei.

Mi azt mondtuk, találtuk, de nagyon nem vették be, ahogy láttuk.

Kérdésem az lenne, hogy mit tegyünk?

Sajnos anyagilag nem bírjuk sokáig, akárhogy szeretnénk, sajnos több százezres költség lesz, ha egyáltalán menthető.

Ha pedig nem, mi is belehalunk, pedig ugye nem is a miénk.

Nekünk a családban CSAK mentett és örökbefogadott kutyák vannak, és ha esetleg a kórház hivatalból feljelentést tesz, akkor félek, nekünk is bajunk lesz ebből, és a saját kutyánkat fogjuk elveszíteni.

A férjem tegnap este már azt mondta, hogy ő fel akarja jelenteni a "kedves rokont", én is hajlok rá, de mégis tanácstalan vagyok.

Családi viszályt nem akarok, már így is az van a kutyus miatt (is), egy feljelentés pedig csak tetézné ezt.


Ti mit tennétek?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2018. febr. 12. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyan, bizti nem rajtatok csattana az ostor..!

Nem választható ha nem teszel feljelentést tkp.tettestárs vagy elvileg. Csak mondom. De tény belátásotok szerint!

Rajta már nem segít de talán több kutyát nem újítanak be!

2018. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy mit "vettek be" a klinikán, mit nem, az egy dolog. Ha nincs chip,ugyan kit jelentenének fel?

El kell fogadniuk, hogy találtátok.

Viszont nektek kell a kutya költségeit állnotok. A klinika nem ingyen dolgozik.

Konfrontálódni nem akartatok, elhoztátok a kutyát,innentől rajtatok az ellátás terhe.

2018. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt most ne essék félreértés, nem teher nekünk. Ameddig bírjuk, természetesen álljuk a költségeket, hiszen vállaltuk. Majd ma dől el, hogy egyáltalán menthető-e szegénykém.

Itt most a feljelentés miatt hezitálunk.

Mást mond a szívem és az eszem, de az is bennem van, hogy oké, feljelentem, de utána mi lesz? Ki ellenőrzi, hogy nem lesz kutyája (most is van másik nekik)? Tudom, hogy ő nyugodtan aludt (ahogy eddig is), de valahogy jó lenne, ha érezné a súlyát, hogy egy életet tett tönkre.

2018. febr. 12. 11:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem így, hogy a kutyát már elhoztad, és nem rájuk hívtad a rendőrséget, már nagyon nehéz dolgod van.

Ha nincs chip, hogyan bizonyítod egyáltalán, hogy az övék volt a kutya? Szembesítések lennének, tanúk beidézése, ha egyáltalán elkezdenének foglalkozni a rendőrségen az üggyel. Mert nincs a kutyának egyedi jelölése, még ha a szomszéd hajlandó is tanúskodni, hogy igen volt egy pl. golden retrieverük, hogy bizonyítod, hogy éppen ez a példány volt az?

Hiszen te már azt állítottad, hogy egy talált kutya. Most akkor a saját állításodat kellene cáfolnod, és valahogy bizonyítani, hogy gazdás kutyáról van szó, és ki a gazdája. Ami chip nélkül nem is tudom, hogy lenne lehetséges. Simán letagadják.

Én nem jelenteném fel, de figyelemmel kísérném, hogy van-e másik állata, és hogy bánik vele, és ha ismét gond adódna, már a rendőrséget hívnám.

Természetesen ezt előre el is mondanám az illetőnek.

2018. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most is van másik kutyájuk, vagyis a párjának.

Azt szeretik.

Vele az volt a baj, hogy nagyra nőtt.

:(

Most beszéltem a kórházzal, nagyon nagy bajban van a kutyus.

2018. febr. 12. 13:15
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutyus meghalt, összeomlott a keringése.

Mi tudjuk, hogy az utolsó napján kapott szeretetet, és bízunk benne, hogy tényleg fájdalmak nélkül aludt el, ahogy az orvosok mondták.

2018. febr. 12. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!