Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nincs panda Magyarországon?

Miért nincs panda Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt olvastam nem olyan régen (nem tudom mennyi valóság alappal ugyan), hogy a panda őse Magyarországról származik. Észak-Magyarországon Rudabányán találtak erre utaló leleteket. Ha ilyen múltal rendelkezik az ország, miért nincs pandánk? Tudom, hogy védett állat, de attól még tartanak belőle állatkertekben, például Ausztriában is. Valaki leírná nekem az okát? Előre is köszönöm.

2018. febr. 18. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Az ősei még sokoldalúbbak lehettek, de most már csak bambuszt eszik, az meg itt nincs. Ez ilyen egyszerű. Itt másféle medvék élnek (éltek).
2018. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy nincs. Encoreról most szedtem le. A legkirályabb vírusirtó.
2018. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Az állatkertek csak "kölcsönzik" a pandákat, mivel mindegyikük Kína tulajdonát képezi, még a külföldön születettek is. A külföldi állatkertek valószínűleg nagyobb kerettel rendelkeznek és így nem okoz gondot a pandák ellátása és kölcsönzése.
2018. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Vörös panda van a Fővárosi Állatkertben. A fekete-fehér kínai jelkép nincs, annak nagyon speciálisak az igényei, ráadásul ha adnak is valahová a kínaiak egy-kettőt, marad a tulajdonukban. Sajnos nálunk nincsenek bambuszerdők.
2018. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
2018. febr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2018. febr. 18. 15:34
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ja meglepő de pandát csak kölcsönözni lehet ami 10 évente 1 millió dollár, az 250 millió Ft jelenleg. Másik hogy többnyire bambuszt eszik amit úgy kell hozatni a Távol-Keletről, az meg szintén nem a legolcsóbb. Élőhelye meg kizárólag Kínában van, de ott is védett állat, becslések szerint 1500-3000 példány él szabadon mindössze egy Pest megyényi területen, az nagyon kis terület még Kínát nézve is. Aztán ahol szeret lenni azok szubtrópusi hegységek amik csapadékosak és pár ezer méteres magasságban él ami itt nagyon nincs.


A Rudabányai leletet úgy tűnik még vizsgálják. Spanyolországban viszont már igazoltan találtak panda leletet de azok 10 millió évesek. Szóval vélhetően Európa más területein is éltek pandák csak hát azóta sokat változott az itteni éghajlat és növényzet is.


10-20 millió éve Magyarország területe szubtrópusi szigetes korallzátonyos típus volt. Az alföld helyén tenger hullámzott, trópusi színes halakkal, cápákkal, delfinekkel.............

Érdekes lelet a bükkábrányi mocsárciprus megkövült fatörzsei a miocénból (taxodium):

[link]


Érdekességképpen egy tágabb múltban egész más állatok éltek itt Európában:

remélem érdekes lesz


megalodon

[link]


eucladoceros

[link]


Hatzegopteryx

[link]


[link]


Elasmotherium caucasicum

[link]


Torvosaurus Tanneri

[link]


Turiasaurus

[link]


Hatzegopteryx thambema

[link]


Megalosaurus bucklandii

[link]


Iguanodon

[link]


Baryonyx walkeri

[link]


Gastornis gigantea

[link]


Ampelosaurus atacis

[link]


Zygolophodon borsoni

[link]


Palaeoloxodon falconeri (törpe elefánt)

[link]


Deinotherium giganteum

[link]


Vagy kis összefoglaló az európai ősállatokról.

[link]

2018. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!