Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet kezdeni a szomszédok...

Mit lehet kezdeni a szomszédok macskáival?

Figyelt kérdés

Kinti macskák, teliszarják, hugyozzák a kertem és minden berendezést és levadásszák a madarakat /most pl tengelicet/.

Az állattartási szabályzatban benne van, hogy az állattartó köteles az állatait a telekhatáron belül tartani.

Kivétel a méh és a kutya, amikre külön szabályozások vannak.


2018. márc. 2. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerezz egy kutyát.
2018. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Google > macska távoltartása

és a találattal átmész a szomszédhoz, hogy akkor rendelje meg és fizesse ki ő. Vagy oldja meg magának, hogy a macskák nála maradjanak, ne a te kertedben őrjöngjenek. Lehet vele beszélni, normális ember?

2018. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kutyát nem tudok tartani.


Az egyik szomszédban macskaevő kutya van a másikban meg már nem engedik ki a macskát, de jönnek még a 10. szomszédból is...

2018. márc. 2. 13:52
 4/11 A kérdező kommentje:

Mérgezni az nem túl etukis, meg büntetendő, szóval ez kizárva.


A riasztás sem túl hatékony.


Marad az élvefogó csapda.

Csak utána hova vigyem a macskát?

Sintértelep vagy vigyem el 50 km-re és dobjam ki a kocsiból?


Megölni, kínozni nem akarom.

2018. márc. 2. 13:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is probléma, és megoldás nem sok van. Az ilyen-olyan spray, ami elvileg távol tartaná, talán még jobban vonzza. Amióta pedig az udvarunk le lett kövezve aprókővel, azóta az egészet egy hatalmas alomnak látják. Ráadásul van olyan szerencsénk, hogy a szomszéd öreglánynak 4, a mellette lévőnek pedig 6 macskája van. Az élvefogó csapda sem megoldás, mert nem hurcolászhatod más macskáját ide-oda, ha pedig valahol kidobod, az szintén büntetendő. Nem szeretem a macskákat, de sosem bántanám.

Nekem még azt ajánlották, hogy vegyünk mozgásérzékelős vízpermetezőt. Ha párszor meg lesz ő is öntözve, majd szépen megtanulja, hogy nem járkáljon nálunk. Tavasszal ki is próbálom.

2018. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én se szeretem a macskákat, de én már meg is akartam kínozni, de amikor lehetőségem volt, akkor az "angyalka" a vállam fölött lebeszélt róla...


Miért nem hurcolászhatom?

Azzal, hogy nem tartja a telekhatáron belül, azzal lemond a tulajdonjogáról.

2018. márc. 2. 14:20
 7/11 anonim válasza:
46%

Tűz ellen tűzzel... Ha teheted szerez be te is egy cicát.

Lehetőleg kandúrt, mert a lánymacska lehet hogy odavonzaná hozzátok az összes bakot. Ha készítesz neki egy almot v.színű nem fogja összeszarni az udvart.

Viszont jó eséllyel nem fog megtűrni idegen macskát a területén, vagyis az udvarotokon.

2018. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Macskát se tudnék tartani.


1 a szomszédban macskaevő kutya van

2 nem szeretem a macskákat

2018. márc. 2. 14:32
 9/11 anonim válasza:
8%
át lehet dobni a kerítésen.Esetleg érdekel vkit egy KUPLUNGTÁRC$A? eladó 2608 ft.
2018. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor gyere el hozzám, úgy átdoblak a kerítésen, hogy bes2ars2.
2018. márc. 2. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!