Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van itt ilyen ember?

Van itt ilyen ember?

Figyelt kérdés

Az allatokat sokkal jobban szeretem, feltem, mint az embereket. Pl. Ha egy hajlektalant latok, annyira nem hat meg a hideg ellenere se, mint egy kobor kutya, macska eseteben. Akkor ugy erzem megszakad a szivem es felelem tolt el, hogy baja esik. Halott allat latvanyatol mindig sirok es kell par ora, hogy feldolgozzam. (Egy galamb, eger eseten mar nem kell ennyi, mert gyakori, de igy is rosszul esik latni)

Amikor ezzel szembesulok, mindig feljon az allatvedelem gondolata, de tudom, hogy nem birnam elviselni a sok szornyu sorsot. Alkalmankent is megvisel, naponta latnam osszeroppannek. Tavol all tolem az agresszio, de az allatkinzokat ugy erzem megtudnam olni, ha nem kene egy fereg miatt 20 evet ulnom... Van itt olyan, aki erti ezeket a gondolatokat?


2018. márc. 5. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
jelen
2018. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én értem. De amellett, hogy sajnálom az állatot, sajnálom az embert is, aki ki tudja, miért került utcára. Nem mindenki saját akaratából van kint az utcán. Sem ember, sem állat.
2018. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, de egy ember meg mindig tobb eszkozzel rendelkezik, hogy valtozzon a helyzete, mint egy allat.
2018. márc. 5. 11:18
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Hajajj. Filmben bárki meghal, semmi reakciót nem vált ki belőlem. Baja lesz egy kutyának, nem győzöm törölgetni a szememet titokban. :D
2018. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Régen a kóbor állatokat az utca szélén agyonlőtték feldobták a platóra és kész, miből vannak a mai emberek pillecukorból mindenen sírtok ez már szánalmas. Remélem letámad egy kóborkutyákból alló falka. Tudnád mennyire egyszerű utcára kerülni? Vissza már nincs esélyed ill. nagyon kevés. Elég egy rossz döntés és már az utcán vagy, remélem ha ott leszel téged sem fog senki sajnálni és inkább a kóbor kutyáknak fog adni enni. Hozzád hasonlókat tudnám agyonütni
2018. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Gábor19... ***** válasza:
31%

Hát kis barátom te se vagy nornális:D

Csak úgy halkan meg jegyzem hogy az állatok sokkal inkább hajlamosabbak az állatkínzásra. Ez nem zavar? Kutyák macskák meg az ilyen ragadozók ösztönből ölik meg a kisebb állatokat. A játék is abból áll nekik hogy valamit széttépjenek.

Amig te sajnálgatod ezeket, addig a kutyák nagy része lelkiismeret és szánalom nélkül képes lenne téged megölni. Nem hiszed? Menj be egy kertlakási udvarba. Ott hiába bájolognál buksinak, az simán átharapná a torkod.

Igen, tudom hogy neveléssel a legtöbbjüket angyali teremtménnyé lehet varázsolni, de ez meg már az ember érdeme.

2018. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Én is ilyen vagyok. A kóbor állatok nyilván nem önszántukból mennek kóborolni örökre (max. a macskák, de örökre azok se) az ember viszont csak lusta és nem bír dolgozni. Az állatok küzdenek az ételért italért és nem az utcán csinálnak egy olyan kamu táblát, hogy "megfog halni a gyerekem adjál pénzt", mint az emberek.
2018. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Ugyan ilyen vagyok van 2 kutyánk 3 nyuszim 1 cicám 2 teknösöm és lesz még 2 bettám és 2 pintyem.imádom az állatokat a szomszédban is nagyon roszul tartanak 2 kutyát ugy sajnálom őket.mamámnál is van 1 mentett cica télen az utcán volt és befogadta nagyon szép nem olyan mint egy házimacska
2018. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ugyan ezt érzem én is....egy állatért legyen az egy kutya vagy egy ló bármit megtennék hogy életben maeadjon, hogy megvédhessem stb.Viszont ha az utcn elmegyek egy padon fekvő ember mellett és reszket a hidegtől (természetesen az is megérint) akkor sem kezdek el érte annira aggódni hogy vajon túl éli-e szegény, mint egy állatnál...és azt hiszem hogy ha nem ilyen lennék egy kutyám vagy macskám sem lenne hiszen mindegyiket az utcáról, menhelyről fogadtam be..jelenleg 3 kutyus és 2 cica boldog gazdija vagyok.
2018. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én eléggé visszahúzódó vagyok, nem nagyon barátkozok emberekkel, sose állítottam, hogy nem érdekel ha az utcán fekszik egy hajléktalan, de ő dönthet a sorsáról, a legtöbb képes lenne munkából új életet kezdeni. Sose adok nekik se pénzt se kaját se semmit, mert elkanászodnak.

A házi állatok viszont az emberekre vannak utalva, bíznak bennünk és mégis elég sokszor látok kutyákat az út szélén sétálni. Sajnálom őket, ha ilyen van, sajnos befogadni nem tudok már többet, mert 4 kutyánk van így is, de értesítem az illetékeseket. Jobban megvisel az ilyen látvány

2018. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!