Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy ez sajnos igaz.

Anyukám egyik barátnőjének 3 gyereke és minimum 15 állata van, ennek ellenére nem gyakran van takarítás náluk...

14 állat a 80 négyzetméteres házban, 1 kint.

Kinti:

-1 házinyúl télen-nyáron egyedül van az udvaron egy maximum 50x50-es ketrecben. Elfeküdni se tud teljesen, mert túl kicsi neki a hely. Talán akkor járt utoljára a ketrecen kívül, mikor odavitték és már legalább 5 éve náluk van. De lehet ő már nem is él, ugyanis én 2 éve láttam utoljára.

Bentiek:

-3 kistestű kutya:1 öreg kan,2 szuka.Az egyik szuka már szült, a kölykök kevesebb mint a fele élte túl,tőle született a fiatalabb szuka is.Valamelyik már november óta nem volt kint. Pelus van lerakva nekik, de oda végzik a dolgukat, ahol épp vannak. Falkasorrend nincs, a nő hiába szól rájuk kajával vagy anélkül, a kutyák szeme se rebben. (pedig mikor legutóbb ott voltam, nekem leültek egymás mellé és egyesével várták, hogy odaadjam nekik a jutalomfalatot).Gagyi táppal eteti őket. Mindhárman a szülők ágyában alszanak.

-1 macska: kinti-benti ivaros kandúr.Volt vele régebben egy nőstény is, de ő elszökött.Beleiszik a kávéba és abból a tányérból eszi az olcsó macskakonzervet amiből az emberek is és mindezt a konyhapulton,annak ellenére hogy patkányt fog. A szülők ágyában alszik.

-2 szárazföldi teknős: 2 fiatal görög teknős. A páncéljuk kb. 4cm hosszú. A helyük egy kaméleonterrárium (tehát nagyon magas, de az alapterület nagyon kicsi,az alap maximum 30x20-as) és eszükbe se jutott, hogy elfordítsák (bár úgy se lenne elég nagy)...Egy villanykörte van a terra tetején, búvóhely,növény,ilyesmi nincs, csak föld,lámpafény és kaja...Alattuk valamilyen akváriumföld van, ételnek feketére rohadt salátát és almát kapnak...Mikor megláttam ezt, elkapott a hányinger...

-1 vízi teknős: Már legalább 5 éves... Most 2 akváriuma van, 1 kicsi etetős akvárium (pont meg tud fordulni) és egy dupla akkora akvárium (ott van egy pici napozója). 3 esetből kétszer az etetősben felejtik...

-Halak: őket nem számoltam bele a 15-be, mert nem tudom hány hal van. Az akvárium 54 és 80 liter között van és laikus szemmel nem tűnik sok halnak, de én nem értek hozzájuk,szóval nem tudom!

-1 gekkó: Nem értek hozzá, de szerintem kicsi és ingerszegény helye van.

-5 hörcsög: 3-at láttam, szóval az biztos, hogy 2 dzsungáriai törpehörcsög, 1 roborovszki, a többit nem tudom. Én beszéltem rá, hogy tartsa külön őket, így kaptak 4 pici, meg 1 kicsivel nagyobb helyet kaptak. Régen szaporítani akarta, de (szerencsére) rájött, hogy az nem olyan egyszerű! A kerekük nemhogy kicsi, de valamelyiknek rácsos is. Direkt elküldtem azoknak a zöldségeknek a sorát, amelyeket ehetik, ennek ellenére almát és hetente egyszer főtt répát kapnak...Még a hörcsöginfo linkjét is elküldtem neki többször is, de hiába...

-1 tengerimalac: őt még nem láttam, 1 hete érkezett. EGYEDÜL tartják egy valószínűleg nem túl nagy ketrecben...Mikor az előző gazda mondta a nőnek, hogy vécéjébe pellet kell és mikor a nő rákérdezett, az eladó mondta az árát, a nő azt mondta, hogy az nagyon drága...Az, hogy a vízébe raknak-e C-vitamint, nem tudom, de erős kétségeim vannak efelől... Mikor megemlítettem neki, hogy nem bírják az egyedüllétet, felnevetett és azt mondta, hogy a macska meg a kutyák játszanak vele a ketrecen át, mondtam, hogy velük nem tud kommunikálni, azt mondta, hogy nem kell neki, hogy hangoskodjanak, megmondtam neki: A tengerimalacok ezzel járnak...Ekkor beszéltem vele utoljára, de nagyon elegem van belőle...


Anyám ha átmegy csak energiaitalt iszik, mert ugye azt ő maga bontja meg...Bár már neki sincs gusztusa odamenni, mert ő is tudja, hogy az állatok borzalmasan vannak tartva és mert az embernek néha hányingere lehet a szagtól és a ház belsejének kinézetétől...



2018. márc. 17. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legelső tanácsom holnap első dolgod, hogy hívd a legközelebbi állatvédő egyesületet.

Második figyeld és írd meg mit intézkedtek.

2018. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg állatkínzás.. a görög teknősöknek alapból rossz az alma és a saláta, kevés bennük a kalcium. Talajnak is csak kerti föld a jó, gondolom szegényeknek el van deformálódva a páncéljuk, és tönkrementek az ízületeik, meg ugye kis helyen is vannak, nagyon betegek lehetnek. Az ő érdekükben Facebookon keresd meg a Teknősmentsvár csoportot, és beszélj velük, ők tudnak intézkedni. Sajnos nem tudom, a többi állatnak hogy tudsz segíteni, főleg csak a teknősökhöz értek. ):
2018. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
90%
Én is egyedül tartom a tengerimalacaimat! 5van, egy helyiségben vannak,mindegyiknek van külön-külön megfelelő méretű ketrecük. Szoktak egymással kommunikálni,de nem rakjuk őket egy helyre. Véleményem szerint a tengerimalacnak nincs rossz helye náluk,bár az,hogy a kutyát és a macskát odaengedik az felháborító!!! A többi állatot pedig szörnyen sajnálom. Nem egy felelősségteljes gazdi az biztos...
2018. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

A páncéljuk még nincs eldeformálódva, 1 hónapja érkeztek és még tényleg nagyon fiatalok...Bár nem hiszem hogy szegénykéim még sokáig fognak élni, egyiküknek már most be van gyulladva a szeme és valami kisállatboltban vett szemcseppet szoktak rácseppenteni.

Én tudom, hogy a tengerimalacot, a teknőst és a hörcsögöt nem megfelelően tartja, valamint a kutyáknak se valami jó, hogy havonta talán egyszer ha kimennek...


#3

Náluk jó helyen állat? Ez a négy szó ezen esetben nem írható egy mondatba.

Nálad 1 helységben van 5 tengerimalac, tudnak beszélgetni.

Náluk 1 pici ketrecben egyedül van a tengerimalac és éjjel-nappal zaklatja őt 3 kutya meg 1 macska és havonta talán egyszer lesz kitakarítva...

Biztos hogy jó helye van ott?

2018. márc. 18. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha be van gyulladva a szeme, az már eleve nagy baj. Még pár hét, és nagyon betegek lesznek a teknősök is. Sajnos szívós állatok, ezért lehet, hogy még évekig ott szenvednének. ):

Mindenképp keresd fel a Teknősmentsvárat. Nem tudod privát üzenetben elküldeni annak a nőnek a Facebookját? Vagy képeket az állatról? Akkor én is tudnék segíteni. ):

2018. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Képem a teknősökről nincs, csak a hörcsögökről
2018. márc. 18. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Keresd fel az együtt a kisállatokért alapítványt, nyuszi, hörcsög és a malacmentő szervezetet is magukban foglalják.
2018. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez undorító! Pereld be őket állatkínzásért
2018. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan szólj az állatvédőknek, a nő mentálisan beteg,ki tudja mennyi állatot fog még hazavinni és kínozni!!!
2018. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!