Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzás vagy nem? Mit...

Ez állatkínzás vagy nem? Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A mai napon az utcán sétálva láttam, hogy egy kistermetű kutya ki volt zárva a társasház erkélyére és az ajtó felé fordulva keservesen ugatott. Szóval ki volt zárva a lakásból. Mikor visszafelé mentem villamossal úgy 25 perc múlva, a villamos ablakából láttam, hogy még mindig kint volt. Kb. plusz 2-3 fok lehetett. Aztán egy óra múlva már nem volt kint. Nincs kutyám, igazából nem értem, hogy miért zárhatták ki, és hogy ez állatkínzás-e. Ha igen, akkor hol lehet jelezni? (Gondolom rendőrségnek azért nem, mert nem igazi brutalitásról volt szó.) Esetleg állatvédőknek? Tudtok ilyen szervezetet?

2018. márc. 22. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ennyiért valószínűleg senki se fog foglalkozni az esettel, plusz semmit se tudunk a körülményekről. Nem lehet tudni hogy rendszeres-e (persze nincs kizárva hogy igen), de lehet hogy csak kicsukták fél órára hogy felmostak, takarítottak, összetört valami pohár és féltek hogy belelép amíg feltakarítják (ilyen konkrét eset volt nálunk is, inkább picit dideregjen fél órát mint szétkaszabolja a lábát!). Illetve ha utána beengedték nem valószínű hogy panel lakásban erkélykutyaként tartják.
2018. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Ez kínzás szegénynek de nem fognak vele foglalkozni. Egy brutalitással megkínzott és megölt kutya tulaja se kap büntetést, hogyha ezt jelentenéd az arcodba röhögnének. Max az állatvédők tudnak segíteni. De nem tudom ez pontosan hol van?
2018. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Ti megőrültetek?


Ma rosszat csinált a kutyám, és büntetésből órákon keresztül tudomást sem vettem róla. Nem néztem rá, nem simogattam meg, akárhogy kajtatott utánam és lesett rám könyörgően. Azóta rá se néz a cipőimre. Jelentsetek fel állatkínzásért...


Idióták...

2018. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se normális a kérdező...
2018. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
A 2-es válaszolónak: Miért lenne ez állatkínzás?
2018. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%
hello, vegán vagy? Ha nem, akkor elkezdhetünk beszélni egyéb állatkínzásokról.
2018. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!