Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet így éti csigát tartani...

Lehet így éti csigát tartani vagy kínzás és büntetik?

Figyelt kérdés
Nyáron fogékony 3 4 csigát és vennék egy nagy müanyag dobozt ami direkt erre való vennék hozzá szépiát is. Télen is kint lenne de ha kell szalmát is tudnék berkni. És ha ez így megfelelne szaporodni fognak? Mit adjak nekik enni?
2018. márc. 22. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Védett állat, tilos befogni. Ha csigát akarsz, vegyél achátcsigát
2018. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk sose jár rendőr meg semmi. Jól tartanám
2018. márc. 22. 20:03
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A csiga nem így él, nem ilyen körülmények között, nem kell neki szalma és szépia sem.
2018. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Ja ha felétek rendőr nem jár akkor akár gyilkolhattok is meg lophattok? Ez nem így megy...

És semmit nem tudsz a csigákról, se szalma se szépia nem kell nekik és nem dobozban élnek, télen meg kint megfagynának mert ezek elássák magukat télire. Azt se tudod mit esznek, megrohadna egy zárt dobozban minden. Ne akarj így semmit tartani.

2018. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom mit esznek csak még akartam kérdezni és azért kell nekik a szépiát hogy a házukat feltudják építeni. Nem zárt dobozba lennének MINT ÍRTAM DIREKT ERRE VALÓ NAGY MŰANYAG Dobozba és eltudnátok ásni magukat mivel akkor nem szalma lesz hanem sok föld.
2018. márc. 22. 21:17
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom szépia igenis kell nekik a vázuk miatt, egyik barátom achát csigát tart. A többivel egyetértek, egyáltalán nem megfelelő ez a körülmény nekik, az étu csiga pedig védett, nem a büntetéstők kell tartani, hanem azzal számolni, hogy egy fajt veszélyeztetsz, ez pedig akár pillangóhatást is okozhat. Nem akkor kel betartani a törvényeket, ha ellenőrzik...

Nézz utána a csigatartásnak, és kereskedésből vegyél, ne a vadonból fogj be.

2018. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak mert a kertünkben rengeteg van
2018. márc. 22. 21:21
 8/14 anonim válasza:
100%

Nekem achátcaigám van, imádnivaló puha kis dög.

Szepia igenis kell neki, abból építi a CaCO3 vázát.

Ne tarts éti csigát, nem tennél kárt a faunaban, mert rengeteg van belőle, de nem élveznéd a tartását. Sokkal kisebb is, ráadásul vadállat, a kezedben valószínűleg csak behuzodna.

Az achátcsiga imád a kezeden mászni, barátságos és tényleg csak ajanlani tudom

2018. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De őket nem lehet kint tartani ugye?
2018. márc. 22. 22:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az éticsigát sem tarthataod kint télen. Hiába teszel bele sok földet, az a közeg ha egy műanyag dobozban van át fog fagyni. A rózsa vagy tuja is megél odakint gond nélkül, egy cserepes tuját/rózsát mégsem hagyhatsz kint a teraszon mert pikk pakk átfagy a cserepe és elpusztul, ez nem így működik. Ha szívesen nézed őket hagyd őket kint a kertedbe, mint modntad úgy is sok van. Eső után amikor felélénkülnek vigyél nekik ki pár szelet almát, salátalevelet, örömmel el fogják fogyasztani, nézheted ahogy esznek figyelheted őket és ennyi. Ne zárd be őket egy dobozba, mert el fognak pusztulni. Egy doboznak odakint nem tudod beállítani a hőháztartását, vagy túl meleg lesz benne vagy nem elég meleg, nem tudod figyelni rendesen a dobozban a talajnedvességet, páratartalmat, nem szabad ilyet csinálni, mert csak el fognak pusztulni. Ha bent nem engedik meg a szüleid hogy achátcsigát tarts, ne akard a kinti védett éticsigákat egy dobozba zárni és akaratodon kívül is megölni.
2018. márc. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!