Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért van olyan sok ember aki...

Miért van olyan sok ember aki bevallása szerint szereti az állatokat, mégis passzív módon kínozza őket rossz tartási körülményekkel?

Figyelt kérdés

És itt most elsősorban nem azokra gondolok, akik azt hiszik, hogy mindent jól csináltak, mert egyáltalán nem néztek utána a dolognak, hanem azokra, akik pontosan tudják, hogy túl kicsi helyen tartják őket, nem megfelelő táplálékkal etetik, nem gondoskodnak róluk megfelelően, mert az már túl drága, az orvos túl drága, így házimódszerekkel akarják megoldani a komoly betegségeket is, és ha elpusztul szimplán helyettesítik egy új egyeddel és ezen felül simán beszereznek újabb és újabb állatokat, amikor egy normális gondozására sincs pénz. Miért nem fogják fel, hogy az állatszeret nem abból áll, hogy van 8 kóbormacskám, mert én ilyen nagy állatbarát vagyok, hogy mindet befogadom, de egy felelősségteljes tartására sincs igazából pénzem, eszembe sem jut lemondani egy két dologról, hogy félretegyek havi 1000 Ftot, hogyha valamelyik beteg lesz, legalább orvoshoz el tudjam vinni, és amikor valaki jelzi feléjük, hogy nem helyes, amit csinál, még nekik áll feljebb, és ne akarjak már én a nagyokos lenni amikor nekem nincs csak 1 “genetikai hulladék fajtatiszta” macskám neki meg van 8 is és a kóborok sokkal egészségesebbek mint az én “túltenyésztett” divatmacskám, szóval hagy tudja már ő jobban.


(A cicám makk egészséges törzskönyves maine coon egyáltalán nem genetika hulladék, díjnyertes apukától van, már 8 éves, és még semmilyen betegsége nem volt)


2018. márc. 28. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Miért hiszed, hogy az a felelős állattartás, ha bezárod őket a lakásba és drága táppal eteted? A te macskádban már semmi nincs a fajtára jellemző eredeti tulajdonágokból. A kóbor macskákban viszont van.
2018. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A fajtára jellemző eredeti tulajdonságokból csak az enyémben van, mivel a fajta az a maine coon (vagy bsh ragdoll sziámi perzsa stb) a macska csak a faj, és egy szimpla házimacska gyakorlatilag egy keverék mix, aminek nincsenek tipikus tulajdonságai, azon kívül, hogy egy macska testben macska ösztönök tombolnak, ahány egyed annyi félék, teljesen más igényekkel, temperamentummal, aktivitással, kinézettel, termettel.

És azért hiszem, hogy én csinálom jobban, mert az enyém “drága táppal” van etetve amiben annyi protein hússzármazék vitamin és ásványi anyag van, mint amire szüksége is van egy cicának, legyen az egy kóbor keverék vagy egy drága fajtatiszta ebben megegyeznek, és egyáltalán nem felel meg nekik a legolcsóbb táp és a kajamatadék. Mert az enyém “be van zárva” így élvezheti a 200m2es lakás kényelmét és biztonságát, míg egy kinti macska átlagosan fele annyi idejig él csak, mivel rengeteg veszély veszi körüli, mint autók, kutyák, kirakott mérgek/mérgezett állatok, gonosz emberek, agresszív fajtársak és az egymás közt terjesztett betegségek. Mert az enyém rendszeres orvosi rutinvizsgálaton veszt részt, akkor sem, ha nem beteg és megkapja az évi oltásait, mert ugyan benti cica, minden hétvégén elmegyünk vele sétálni, és bármi baja esne, félre van rakva pénz, hogy ki tudjam fizetni a dokit.

Aki meg abban a maradi felfogásban él, hogy a macskának kint a helye, hogy élvezhesse a természetet, nem kell ivartalanítani, mert az a természetes ha szaporodik, nem kell neki orvos, mert úgy is 9 élete van, bármit legyőz, annak meg gratulálok, pont az ilyen felelőtlen emberek miatt hever az utak mentén a rengeteg elütött macska és altatnak el évi több százat (ha nem több ezret) a hatalmas túlszaporulat miatt, mert mindenki sajnálja azt az egyszeri 5-10 ezer ftot, hogy ivartalanítsa, a maga és az állata érdekében is, nem is beszélve a nemi aktus és harapás útján terjedő halálos betegségekről, amik az utcán terjednek.


De nem csak macskákról van szó. Legyen az hörcsög, kutya, teknős vagy bármilyen állat, magyarországon az állattartók közel fele nem ideális körülmények közt tartja az állatát, és ezeknek a nagy része nem is érez ingert, hogy utána nézzen az állat felelős tartásának, aki meg megteszi, átlag azután, miután már megvette az állatot, és rájön, hogy aaaah az úgy már túl drága és nem éri meg neki a dolog, vagy szimplán bepánikol és kirakja az utcára.


(Pár házzal odébbi családnál miután a gyerek megunta az ékszerteknősét, és megtudták, hogy átlag 30 évig élnek lehúzták a wc-n!! Normális az ilyen komolyan? (Igen, nekem is az első dolgom az volt, hogy utánajártam, mit tehetek, hogyan jelenthetném fel őket, de mivel nyílvánosan nem fogják beismerni, nekem meg nincs bizonyítékom rá, így sajnos azt mondták nem tehetek semmit) erről már nem is beszélve, hogy a magyarországi állatvédelmi intézkedések a béka feneke alatt vannak, ha valami nem nyílvánvaló, senki sem fog nyomozás indítani egy teknős vagy nyuszi vagy macska miatt.....)

2018. márc. 28. 22:54
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, egyrészt az állatvédelemtől kár sokat várni, amíg emberek kapcsán sem úgy működnek a törvények, ahogy kellene.

Saját példa: míg a gondatlan (vagy szándékos) állatkínzásért mostanában 3-4 év jár, hogy példát statuáljanak - nos, addig az a nő, aki gondatlanságból megölte a nagyanyámat, ellene egy év tárgyalgatás után megszüntettek minden eljárást, mert azt mondta, hogy nem látta, és szegény-szegény fiatal gyerekes anyukát ugyebár miért is hurcolnánk meg egy öregasszony ellenében, aki amúgy is meghalt volna, nem?

(És ez annyira egyértelmű volt, hogy az első pillanattól mondták az ügyvédek, hogy a gyerek miatt max felfüggesztettet kap... hát, még az se.)

Szóval, amíg ilyen esetekben vállat vonogat a bíróság, addig ne várd, hogy állatok kapcsán sokkal gondosabban járnak majd el. Az embert mindig előre helyezik, egy-két elszigetelt példától eltekintve, mint a sünis volt nem olyan régen.


Másrészt, ki mondja meg, hogy mi számít rossz tartási körülménynek? Te? Én? Legyen egy bíró, aki eldönti?

A te cicád 200 nm-en szaladgálhat, én csak 28 nm-es szobakonyhában lakom, akkor az én cicámnak már rosszak a tartási körülményei? Rosszabbak, mint nálad, ez fix. De még mindig szobacica, vagyis jobbak, mint vidéken lenne.

Ki mondja meg, hogy hol a határ? Meddig engedélyeznéd az állattartást?

Ez baromira szubjektív. Tartottam 30+10 nm-es szoba-galériás szülői lakásban golden retriever kutyust. Pici lakás, nem való kutyának. Nagyon nem. Sőt, darlingot meg tescós tápot evett, mert a jobb minőségű (acana, royal canin) tápoktól folyamatosan hányt, valószínűleg fehérje allergia jellegű gondja volt, doki szerint. Úgyhogy maradt a gagyi táp, amit megevett és nem volt beteg. Rossz tartási körülmény, kínzom a kutyust.

De az én kutyám anyja udvari kutya volt, kennelben, néha kiengedve, még kevesebbet simizve az etetésen kívül. Ők gondosabb gazdik, mert nagy, kertes házban van a kutya, ami neki való?


Nem azt mondom, hogy nem értek egyet veled, és értem, hogy milyen példákra gondolsz, én is ki tudok itt borulni, mikor az egyszeri kérdező márpedig nem viszi orvoshoz a kutyát-macskát. De annyira keskeny a határvonal, hogy nem lehet tipikusan ráhúzni, hogy ki a jó és ki a rossz gazda.

Az én szememben rossz gazda a sógornőm is, aki elkerekedett szemmel nézett rám, mikor megkérdeztem, hogy megfésülhetem-e a loncsos kölyökkutyájukat, hogy ő ugyan biztosan nem költ fésűre, így is annyit törődtek vele, hát fürdették, meg vitamint is kap a kaja mellé, ne kényeztessem már el. Az ő szemében meg én vagyok a buta pesti, mert szerencsétlen kutyát bezárva tartom, amíg dolgozunk. Nos, kinek van igaza? :-)

2018. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindenben igazad van!

DE! A konkrét 8 macskás esethez annyit: az a 8 macska valószínűleg már rég elpusztult volna, ha valaki legalább nem adna enni nekik, és az is sok pénz:S Más kérdés, hogy ivartalanítani akkor is kellene!


Vagy ott vagyok én: van egy mentett kutyám, akit oltatlanul, férgesen stb. hoztam el egy "ingyen elvihető" alomból egy meglehetősen lerobbant környékről, ahol még az embereknek is rosszabb dolguk volt, mint a kutyámnak most van:S Állatorvosi szempontból mindent megkap, rendes tápot eszik, kinti-benti családi kedvenc stb. DE! Hetente kb. egyszer tudom elvinni sétálni (itthon természetesen foglalkozom vele minden nap) - tudom, hogy min. kétnaponta kellene, de azt hiszem, még így is ő járt a legjobban az alomtársai közül... Szóval azért nem minden ügy fekete vagy fehér (az általad említett békás-horror pl. egyértelműen az, vagy én még hörcsögözöm, és szörnyű, hogy egyesek (elég sokan) még egy hörcsögöt sem képesek közel sem normálisan tartani:S)

2018. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Macskáknál az a másik hogy hosszabb szőrű fajtákat (norvég erdei, maine coon, ragdoll, perzsa) nem is javasolnak ki ti tartásra mert k...a igényes a bundájuk, kint full mocsok lesz belemegy minden. Szegény macskádnak biztos szenvedés hogy nem vasalta ki egy kamion 2 évesen mint a sooook boldog falusi cicát :D

Érdekes amúgy pont a macskára hogy a nagy állatbarát gazdi kijelenti hogy "hát, falun az állat fogyóeszköz".

A kisemlősöknél is megvan a szokásos baromság, pl "tudom hogy nagyobb ketrecet írnak mindenhol dehát ebben is elfér..." aztán magát hitegeti hogy dehát jó ez így hiszen ha 2500 volt a tengerimalac (aminek kéne társ de nem lehet jaj hát ez van majd kibírja) nehogy már több legyen a felszerelés meg a kaja.

Az a baj sokan nem fogják fel hogy az állattartás kiváltság és nem jog.

2018. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek engem is felidegesítenek. Nekem mentett cicáim vannak, akik szintén megkapnak mindent, amit leírtál, azzal a kivétellel, hogy 70 m2-en élnek, és nyersezek velük, nem pedig tápot kapnak. Én meg azt kapom meg rendszeresen, hogy minek ennyit költeni ilyen egyszerű macskákra, meg régen falun elvoltak a maradékon. :D

Viszont hogy egy kicsit árnyaljam is a képet: ha valakinek van 8 befogadott macskája, akiket mondjuk ivartalanít is, és már nem jut arra, hogy Acana-val vagy nyers hússal etesse, hanem mondjuk Friskies-t kap, akkor szerintem annak a 8 macskának még mindig jobb élete van, mintha az utcán végezték volna egy autó által kivasalva vagy kutya által széttépve.

2018. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 természetesen az más ha valaki azért nem ad meg calamit az állatnak mert nem engesheti meg DE így is jobb élete van mint eddig.

Viszont sajnos sok olyan ember van aki úgy van vele hogy "megengedhetem magamnak, DE, nem akarom mert SZERINTEM ez nem is kell az állatnak akárki akármit mond."

2018. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

"(A cicám makk egészséges törzskönyves maine coon egyáltalán nem genetika hulladék, díjnyertes apukától van, már 8 éves, és még semmilyen betegsége nem volt)"


- Remegtél, hogy ezt végre leírhasd a végén, igaz? :D


A macska, főleg a kóbor, oda megy, ahol kap, és ahol rosszul érzi magát, onnan lelécel. Ha van állat, amit nem kell félteni, akkor az a macska...

A szegény ember annyit tud adni a macskának, amelyik elszegődik a portájára, hogy ad neki valami szegényes ételt, ami nem hipertáp, és ha lebetegszik, valami kuruzslással megpróbál segíteni rajta. Aztán, ha kitelt az idejük egymás felé, akkor megszakad a szíve, és elengedi. Az ajtaja pedig nyitva marad az újabb kóbor macska előtt.


És pont nem érdekli, hogy a "Tökéletes Maine Coon Gazdák Társulata" azért köp éppen rá, mert be mert fogadni 8 kóbor macskát amiknek legfeljebb annyit tud felajánlani, amennyit éppen, vagy azért, mert elfordítja a fejét a kóbor állatoktól, meg úgy mindenféle állattól mondván neki is alig jut, ezért szívtelen dögnek lesz bélyegezve.


Ha meg így is, úgy is prüszkölnek felé az emberek, akkor mit izgassa magát?


Javaslom ahelyett, hogy a pénztárcáját igazgatnád, mondván "tegyen félre havi 1000 Ft-ot", adjál neki havi 1000Ft-ot... ha Te magad akkor híres állatbarát vagy, és a szíveden viseled az ismerősöd macskáinak állatorvosi ellátásának ügyét. Nem? Ez már nem? Hmm...

2018. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Abban mi a kínzás, hogy rossz minőségű táppal eteted? Te is megeszed az olcsó sz. élelmiszert, mégsem csuktak még le kínzásért.
2018. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Sok mindenben egyetértek a kérdezővel, és emellett úgy érzem az előttem válaszoló nagy igazságot írt le. A kérdésedre válaszolva azért mert sokszor nincsen rá pénz. Emellett persze, sokan letojják, de a macskás dolognál maradva, ha te nagy állatbarátnak érzed magad, akkor fogadjál be te is nyolc macskát, és etessed őket! Nyilván erre azt mondanád, nem, hisz nem tudnál róluk gondoskodni és csak annyi állatot veszel magadhoz amennyiérről tudsz rendesen. Ezt meg is értem, és ez esetben a nyolc macska éhen döglik. Ez vagy (vagy nem, nem ismerlek, de vannak ilyenek) te, meg talán én is, meg van Józsi bácsi aki minimál nyugdíjból él, de azért segít a nyolc macskán, eteti őket olcsó táppal, és így a nyolc macska életben marad. Az első esetben le se bagózták a macskákat, vagy éppen Józsi bácsit szidták, hogy miért eteti őket. A másodikban megmentették őket. A másik nagy különbség, hogy míg az első ember lenézi és megveti a másodikat, a második nem is törődik az elsővel, amit természetesen az első neheztel. Na ki ez esetben az állatbarát? Persze lehet olyant is, hogy holnaptól kiirtjuk az összes kóbormacskát, meg azokat amiket rossz körülmények között tartanak, és csak engedéllyel, komoly kritériumok mellett engedünk macskát tartani. Ez egy megoldás, talán jó is, de egészen más, mint amiért a kérdező felemelte a hangját. Ez nem csak macskára, hanem sok más fajra, fajtára is igaz.

"Miért nem fogják fel, hogy az állatszeret nem abból áll, hogy van 8 kóbormacskám, mert én ilyen nagy állatbarát vagyok, hogy mindet befogadom, de egy felelősségteljes tartására sincs igazából pénzem, eszembe sem jut lemondani egy két dologról, hogy félretegyek havi 1000 Ftot..."

Azért nem fogják fel, mert vagy nem is akarják, vagy felfogták, csak tudják, hogy ez is egyfajta állatszeretet. Míg te egyet tartasz rendesen, és biztosítasz neki rendes körülményeket, addig a nyolcmacskás abból a pénzből, vagy kevesebből, nyolcat tart életben. Lehet azért nem tesz félre 1000Ft mert nem tud, vagy erre a célra nem tud.

Miért nem tudják ezt sokan felfogni?

Úgy érzem a kérdésedből, hogy nagyon lenézed az ilyen embereket, de te segítettél valaha nyolc macskán Állatbarát, vagy egyen is önzetlenségből, vagy azt az egyet is csak azért táplálod, hogy legyen neked egy, és elmondhassad milyen jól is tartod, míg mások a sok szarral tömik az állatukat. Félre ne értsd, nem azt mondom, hogy valamit rosszul csinálsz a tartást illetően, csak ne szóljál le olyanokat, akik esetleg másképpen segítenek akár szándékukon kívül is állatokon Már csak azért sem, mert amennyire eddig számomra kiderült te sem raksz félre havi 1000Ft-t a kóbormacskáknak, mégis úgy tűnik, hogy állatbarátnak tartod magadat.

Még annyit, hogy tudom nem csak az ilyenekre gondoltál, ezért is írtam, hogy sok mindenben értek veled egyet, gondolva itt pl. a teknősös dologra.

2018. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!