Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők tényleg ilyen...

Állatvédők tényleg ilyen pénzéhesek és kétszínűek lennének?

Figyelt kérdés

Ismerős vadőrtől hallottam a sztorit igaz nem ma történt már egy időre visszanyúl.

Lényeg az ő körzetéhez tartozó egyik településén egy család vett egy házat a hozzá tartozó földekkel. Mint utólag kiderült "állatvédők" voltak első kijelentésük a földjeiken ne vadásszanak. Ismerősöm aláíratta velük a papírt, hogy így azok a területek kikerülnek vadgazdálkodás alól.

És itt jött az apropó ősszel jöttek a bérleti díjért meg bejelenteni a vadkárt mert nem lett egy szem termés se a földeken és még nekik ált feljebb mikor mondták nekik, hogy nincs semmi kötelezménye a társaságnak feléjük.



2018. ápr. 4. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok túl szoros összefüggést ebben az esetben az állatvédelem és a pénzéhesség között...

Ennyi erővel az is lehetne a kérdés hogyha katolikusoknak vallják magukat pl, hogy minden katolikus ennyire pénzéhes?

2018. ápr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát amikor először hallottam a sztorit nekem az jött le, hogy az állatvédők nem akarják, hogy ott vadásszanak, de a vadkárt és a bérleti díjat azért fizethetik.
2018. ápr. 4. 08:19
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen átlagos történet, sok állatvédő nem érti hogy a vadász nem egy undorító gyilkos "minden egyes állatot elpusztít", hanem effektíve fenntartja az egyensúlyt.

(Az országban nincs annyi farkas-medve-hiúz-menyétféle mint amennyi az ember megjelenése előtt volt, a növényevők túlszaporodnak és elpusztítják a környezetet)

Emberi jelenlét (vadgazdálkodás) nélkül búcsút lehet mondani a mezőgazdasági termelésnek, anélkül pedig búcsút lehet mondani az élelmiszereknek.

2018. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Emberi jelenlét nélkül a természet szépen lerendezné a szelekciót.

Csak mivel létezünk, elfoglaltuk az összes területét az állatoknak, az ember a saját kényelme megtartása miatt vadászik.

Semmi értelme nem lenne, ha az emberek nem lennének megalomániás f_szok, és kb a föld mételye, ami minden más élőlényt kinyír maga körül

2018. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A történet több ponton sántít. A vadász nem fizet bérleti díjat. Ő vadászik, minden olyan helyen,amit a törvény nem tilt. ("megengedően értelmezi a vadászati törvényt"). Minden olyan területen vadászik, ami nem lakott terület, vagy nevesített kivétel. Nincs lehetőséged a saját területedről a vadászt kitiltani. (ha a földedet/legelődet körbe kerítetted, a vadászokat be kell engedned).

Arról már hallottam, hogy történt kertben, szántók vadkár, de arról nem, hogy a vadásztársaság fizetett volna.

2018. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy állatvédő valaki, nem jelenti azt, hogy okos is.

Vadgazdálkodás hiányában vadkár keletkezik. Így jártak, jövőre gondolom már jóban lesznek a vadásszal.

2018. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös Valahogy nekem az írásodból az jön le, hogy egy "mindent jobban tudok de a várost soha nem hagytam el" személy lehetsz.

Én máshol lakom nem vadászom és valahogy a helyi társaság minden éven fizeti a bérleti díjat a vadászati jogért.

Valahogy a lakhelyem környékén is van ilyen föld, csak itt egy máshonnan ideszalajtott drogos idióta csinál hasonlót sőt durvábbat, mert azzal nekem is van ügyem mert elmertem menni a földje melletti úton a munkagépemmel.

2018. ápr. 4. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Ezek szimplán hülyék, nem állatvédő emberek is képesek ilyen logikai bukfencekre.
2018. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

...egy család. Tehát ha egy család hülye, akkor mindenki az?

Rendben. Megjegyzem.

2018. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Miért utolsó ők általánosíthatnak más meg nem, ez érdekes dolog.
2018. ápr. 25. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!