Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azt akarnám megtudni hogy ha...

Barkós András kérdése:

Azt akarnám megtudni hogy ha törpenyulat akarok tartani muszály szénát venni hogyha mi falun magunknak megtermeljük?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 5. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Muszáj és nem muszály.
2018. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem muszáj venni, de arra figyelj, hogy 3 hónapos kora előtt a nyuszi ne egyen lucernát mert meghajthatja
2018. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A házi széna teljesen jó, feltéve, ha fűszénáról, és nem lucernáról van szó.

De javaslom, hogy alaposan olvass utána a helyes nyúltartásnak.

2018. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fűszéna, nyugodtan adhatod neki. :)

Mi is megkezdett bálákat szoktunk elhozni tesómék tanyájáról. :)

2018. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az oltásaira figyelj oda..A nyuszik nagyon érzékenyem..Elég egy szúnyogcsípés és ennyi volt.
2018. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam már párszor a nyuszimnak szénát és szerintem jobb minőségű lett, mint a bolti.

Ha a nyuszi megeszi, nyugodtan adhatod neki :)

Nem tudom, hogy hogyan termelnétek meg magatoknak, de arra vigyázz, hogy ha pl egy gyümölcsfa környékéről szednétek, amit permeteznek, akkor az akár meg is ölheti a nyuszit.

2018. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Offolhatok?

Nem tudom, mennyire olvastál utána a témának, szóval leírok pár tudnivalót.


Etetés:

Széna, korlátlanul. Szoktatás után zöld is lehet. Permetezetlen, ne főút mellől szedd. Ezt ki kell tapasztalnod, nem mindegyik széna jön be nekik, lehet, hogy muszáj lesz venned, ha a szárítottat nem szereti. Ettől is kopik a foga


Víz, korlátlanul.


Táp (a Versele Laga Cuni Complete- et szoktál ajánlani. Ne natúr, ne nem tudom, Complete. Ennek a Junior változata is jó. Egyébként mehet még az Oxbow, Trovet is), naponta... Hát, én a VL-ből 2x5 szemet adok reggel-este.


Gyümölcs-zöldség: [link] 3 hónapos kor után, szoktatással


Ágak: (permetezetlen, nem főút mellől): alma, körte, nyír, nyár. Ez koptatja a fogát


Fogkoptató, nyalósó, mézes rúd, jutakomfalat tilos


Ha jutalmazni akarsz, adj neki egy kis szárított kamillavirágzatot, csalánt... Ja, szárított banánt ne vegyél, cukros



Ketrec: minimum 100x50x50-es ketrec kell. Ez 8-10 óra kiengedéssel.



Oltás: RHD 1-2, myxomatózis. RHD 1 és myxo kombináltat szoktak adni, ebből kétféle van. Az egyik egy évig véd myxo, fél évig RHD ellen, ezz két hét múlva kell ismételni. A másik mindkettő ellen egy évig véd, ismétlő nincs. Kb 5000 forint. RHD 2 ellen is 5000, ez ismétlés nélküli. Két oltás között minimum két hétnek kell eltelnie. Minden oltás erősen ajánlott!


Ivartalanítás: nyuszis orvosnál erősen ajánlott, neten sok infót találsz róla.


Vedlés: évente kétszer pár hétig megajándékoznak a szőrükkel. Ha hosszú a szőre, nagyon fontos a fésülés, furminálás, de rövideknél is ajánlott. Emellett a szőroldó paszta is fontos, a legtöbb nyuszi ezért a fél karodat leharapná, még akkor is, ha először nem rajong érte.



Asszem' ennyi az alap. Ha konkrét kérdésed van, felteheted nekem, vagy a Törpenyuszisok fb. csoportba, kivéve, ha az biztos állatorvost igényel. Akkor inkább menj orvoshoz. Ingyen reklám.

2018. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!