Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek az állatkert...

Mi a véleményetek az állatkert (ek) ről?

Figyelt kérdés

Főleg a Fővárosi Állatkert érdekelne.

Bennem nagyon vegyesek az érzések iránta.

Gyerekként még oda meg vissza voltam tőle, bár már akkor is volt ami nem tetszett benne.

Legutóbb 2 éve látogattam meg, és elég nagy csalódás volt.

Annyi egyéb látnivalót építettek fel benne (ami nagyon szép meg jó meg érdekes, csak éppen miért pont oda?) hogy az állatoknak már alig maradt helyük. Miért nem az ő kifutójukat bővítik inkább, minthogy saját múzeumot meg mozit csináljanak?


Továbbá abszolút nem tetszett, hogy láttunk egy pár állatot kicsi gyerekekkel együtt megebédelni. Az oroszlán a szemünk láttára lakott jól egy hófehér pelyhes nyuszival.

A medvék kifutójába be lehet látni a múzeumon keresztül egy kis részen, hát ott meg homlok egyenest egy döglött kecske nézett vissza ránk.


Igen, tudom, hogy a gyerekek enélkül is tudják vagy megtudnák, hogy az állatok mivel táplálkoznak, de attól még nem hiszem, hogy ezt feltétlen demonstrálni is kell így nekik. Én is elhajtom a tv-ben, nem szeretem látni.

Azt hittem azért zár korán az állatkert, hogy az etetést akkor elintézzék, és ne a látogatók szeme láttára.


Másrészről viszont tudom, hogy ezeknek az állatoknak a 99%-val sohasem találkozhatnánk, ha az állatkert nem létezne. Tanzániáig kellene menni szafarizni, hogy zsiráfot meg elefántot lássunk, és sajnos ezt nem teheti meg mindenki.

Valahogy biztos vagyok benne, hogy sokkal jobbá lehetne tenni az állatkerteket is, bár nem pont ott ahol éppen van. Ha már annyira el akarják tüntetni a Városligetet ami az egyik kedvenc helyem itt az országban, akkor inkább adnák az állatkertnek bővítés céljából.


Nagyon sajnálom az ott élő állatokat, és gyerekkorom óta egyszerűen sok minden minősíthetetlenné vált ott.

Még mindig vágyom az állatkertbe, de már nem ebbe, hanem a régibe.


2018. ápr. 13. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Inkább nézd meg az earthlings dokumentum filmet...

Tudod a hófehér pelyhes nyuszi és kecske haszon állatok, az ipari feldolgozásuk tényleg borzasztó, mondjuk ez inkább a sertésekre, szarvasmarhákra, valamint a szárnyasokra igaz.


Ahogy az állatok kinyírják egymást az élelemért, az ahhoz képest amit az ember tesz velük semmi.

2018. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

A döglött kecskével pont semmi bajom, a parasztgyerekek is láttak disznóbelezést, de ha kinti macskád van, az is hoz pockot és miegymást. Jó, NAGYON pici gyereknek lehet, hogy nem mutatnék ilyesmit (ah, akkoriban még én is könnyezve drukkoltam a prédaállatnak a filmben... most már nem akarom, hogy a ragadozó és a kölykei éhenhaljanak), de nagyon hamar adagolnám a természetfilmeket, amikben táplálkozás is van.


Az állatkerteket én sem szeretem. Egy hatalmas vadaspark, az OK, de apró kifutók... Némelyik állaton látszik, hogy végülis van valami élete, de mások csak járkálnak fel és alá csöpp helyükön, én ezt nem bírom. Nem véletlenül járok 20 évente egyszer állatkertben. Pedig nagyon szeretem élőben nézni őket.

2018. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem nagyon unalmasak a magyar állatkertek. Nem lehet zsiráfot, lámát, tevét stb etetni, még a tehén (ami egy háziállat!) ketrecére is ráírták, hogy ne etessétek, mert harap (lol :D).

Ezért én inkább külföldre járok állatkertekbe. Vannak olyan állatkertek is (pl Thaiföldön, Mauritiuson), ahol nagymacskákat is lehet fogdosni :DDD, de a jobb állatkertekben lehet legalább zsiráfokat, tevéket etetni, ami a kisgyerekeknek nagy élmény :) Sajnos Magyarországon nincs ilyen, legalább 9 éve (amikor legutoljára voltam magyar állatkertben) nem volt ilyenre lehetőség.

Szóval nekem ez a véleményem a magyarországi állatkertekről.

2018. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Pedig szerencsére egyre jobb a helyzet. A győriben biztosan. Csak erről tudok nyilatkozni.

Az etetés az egészen más téma. Az élet körforgása. Nekem se tetszik, de a vadonban ugyanez, vagy még durvább a helyzet. Max. annyi, hogy van esélye a menekvésre.

Hát igen, elgondolkodtató a kérdésed.

2018. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

A fővárosaiban amikor utoljára voltam, úgy 7-8 éve, még lehetett zsiráfoknak ilyen kekszet venni...

Amúgy ha a helyeiket bővítenék az ilyen idióta játszöterek helyett, akkor az egésszel nem lenne semmi baj, sőt.

2018. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Az állatkertek oktatasi és fajmegőrzési szerepe nagyon fontos. Sok faj nem is létezne már állatkertek nélkül.

Aki meg azon picsog, hogy nem lehet állatot etetni... nem véletlenül. Én még emlékszem, mikor a pesti állatkertben labdát dobott valaki a vízilónak, ami megfulladt. Tavaly pécsen hotdogot dobtak a fókáknak, pet palackot és szendvicset a krokodilnak, kekszet a vízilónak, a páviánoktól meg alig tudta elvenni a gondozó a chipses zacskót. Tényleg kár, hogy nem szabad etetni őket. Ezeknek az àllatoknak gondosan összeállított étrendje van, sokszor jobb ételeket esznek, mint mi. (Kagylók, rákok, lazac, hering, vadhús, stb) nincs arra szükség, hogy az értetlen ember megbetegítse őket, csak mert szórakoztatja az etetés.

2018. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Sokan pont az etetésmiatt mennek. Egy látványetetés nagyon érdekes tud lenni, főleg, ha a gondozó előadást is tart az adott állatról. Tavaly voltunk pesten, direkt úgy mentünk, hogy részt vehessünk a látványetetéseken. Pécsen is ez vonzza a legtöbb látogatót, mert akkor “akció” van. Néhány alkalommal még a gyerekek is besegíthetnek, csipesszel adhatnak a varánusznak húst, tarthatják a tálat, míg a gondozó kinyitja a terráriumot. Érdeklődve nézik a csirkéket, patkányokat, egereket, bogarakat, amit az àllatok kapni fognak, és semmi gondjuk, mikor az anakonda nyulat eszik. A krokodilházba sokszor a gondozó is alig jut be a tömegtől, mert látni akarják a krokodilokat enni.

Az ilyen alkalmakkor a legaktívabbak az állatok, ilyenkor lehet látni őket mozogni, hiszen a nap nagy részében nem olyan aktívak.

Nyáron tábort is szerveznek, ahol a gyerekek még jobban belelátnak az állatkert életébe, kifutót takarítanak, gyümölcsöt válogatnak az állatoknak a konyhán, teknőst mosnak, sokat tanulnak az állatokról, és élvezik. Igen, még a takarítást is.

2018. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

#3 mikor legutóbb voltam a győriben tevét és zsiráfot lehetett etetni


Szerintem már csak azért is jó mert ha nem lennének állatkertek számos állatfaj már nem lenne, az állatkertek egyik dolga a kihalófélben lévő állatok szaporítása.

A kecskés nyuszis dologra meg... ilyen az élet, lehet este adták oda neki de nem volt annyira éhes az állat, én is láttam már a kis krokodiloknál a medence alján döglött csibéket, ilyen a természet.

2018. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Mit kellene csinálniuk? Éjszaka kellene etetniük, amikor zárva van az állatkert és minden állat alszik? Az állatokat meg nem kell sajnálni. A vadonban lehet, hogy 1 évet sem húznának ki és élve tépné szét a másik vadállat. Az állatkertben legalább stresszmentes életet élhet, ha bármi baja van, orvosi ellátást kap és békében távozhat, ha lejárt az ideje.
2018. ápr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Én kifejezetten elítélem az állatok rabságban tartását, főleg olyan körülmények között, mint ami az állatkertekben van: sokszor a koruknak vagy nemüknek nem megfelelő csoportokban; az igényeiket nem kielégítő helyen vannak tartva.


Más:

az állatok etetése normális dolog, és fontos, hogy lássa egy gyerek vagy bármilyen érdeklődő.

Ugyanígy normális lenne az is, hogy aki fogyaszt húst, tejet, tejtermékeket, tojást, hord bőr termékeket vagy szőrmét, gyapjút, tisztában legyen vele mennyi szenvedéssel és kínnal jár az állatok számára ezeknek az előállítása, ne egy idealizált álomvilágban éljen.


Az, hogy az oroszlán a szemed előtt tép szét egy nyuszit semmiben sem másabb annál, mint amikor te megeszed a chicken nuggets, ami 1 naposan, többnyire élve bedarált, a tojásipar számára használhatatlan kakasokból készül.


Mellesleg:

nem kellene Tanzániáig menni, hogy egzotikus állatokat láss, léteznek vadrezervátumok, vadasparkok. Németországban van pl. kifejezetten egzotikus állatokkal fenntartott rezervátum, ahol az állatoknak több mint elég tér jut, és megfelelő környezetben tartják őket. De vannak majomrezervátumok, stb. is Európában. A vadasparkok pedig általában a helyi faunát mutatják be az őshonos környezetükben.

2018. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!