Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az új GDPR jogszabály mennyire...

Az új GDPR jogszabály mennyire befolyásolja a chipolvasást?

Figyelt kérdés

Holnaptól lép érvénybe ez a teljesen homály jogszabály.


Eddig, ha utcán látott valaki kutyát, rohantam ki hozzá a chipolvasómmal, és ha volt benne, akkor állatorvostól telefonon elkértem az adatokat, az alapján gyorsan hazajuttattam.

De akkor az új jogszabály értelmében be kéne vinni a kutyákat az állatorvosi rendelőbe csak azért, hogy az orvos nézze meg a chipet, nézze meg az adatokat és értesítse a gazdit?

Pont azért rendeltem saját chipolvasót, mert ez így macerás és csak egymás idejét raboljuk az állatorvossal.


És mi a helyzet a MOL kezdeményezésével? Mert teljesen keresztbe húzza a jogszabály, hiába viszik be a MOL-ra a talált kutyát, hiába olvasnak chipet, ha elvileg nem kaphatnak adatot, felesleges volt az egészet kitalálni. Ez így kivitelezhetetlen, kinek van fél napja ezzel "kínlódni"?

Állatvédő szervezetek, menhelyek ugyanígy, nekik miért nincs legálisan hozzáférésük az adatokhoz?


Nyilván persze az orvosok nem fogják megtagadni az adatkiadást a megbízható "embereiknek", meg akinek segítettek, az sem fogja feljelenteni az orvost, hogy miért adott ki adatot.


Vagy egyáltalán miben nyilvánul meg ezen a téren a jogszabály? Semmi konkrét dolgot nem találtam róla a neten, de ahogy elnézem máshol is így van. Én meg nem is értek hozzá. Valaki tud bármit is?



2018. máj. 24. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy egész céget kell felkészítenem a GDPR-re úgy, hogy közöm nincs a joghoz (informatikus vagyok). Szerinted mennyire vagyok boldog tőle?

Off...

2018. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az is jó lehet. Marhaság ez az egész...
2018. máj. 24. 10:09
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
#1 szerintem kicsit se kéne kötelességed legyen ez..
2018. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Ez úgy lenne logikus, hogy ha a kutya tulajdonosa a chip beültetésekor nyilatkozna arról, hogy a regisztrált adatokat kiadhatja-e az orvos mások számára vagy sem. Ha nemlegesen nyilatkozik valaki, akkor az orvos látná ezt a rendszerben és meg kellene tagadnia az adatközlést és fordítva.
2018. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok a GDPR előtt sem adhattak volna ki 3.személynénk semmiféle adatot sem.
2018. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!