Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a vegetáriánus és vegán életmód reklámozása helyett a szabadtartású állatok fogyasztására kellene koncentrálni?

Figyelt kérdés

Elfogadom a vega és vegán emberek véleményét és tisztában vagyok vele, hogy egy embernek mincs szüksége hús fogyasztásra...


Viszont ha mindenki vega és vegán lenne, az nagyon radikálisan megváltoztatná a vilagot, és nem kellene sok idő hogy környezetvédelmi szempontból ugyanott legyünk mint most, csak egy másik irányból.


Illetve ipari húsfeldolgozásra is mindenképpen szükség van, hogy ragadozó állatainkat elláthassuk, a neovegán fejlődés ellenes és anarchista embereket akik még ezt is ellenzik viszont már nem tudom tolerálni...


De összességében szerintem ami az emberi táplálkozást illeti, a nyerő az lenne, ha vissza szorítanánk a ipari állat tenyésztést, húsfeldolgozást egy sokkal alacsonyabb szintre, de nem szünteznénk meg jobb lehetőségek hijján, s a szabadtartást lendítenénk fel.

Szerintem a lassú,de biztos haladás a helyes út, melyhez eleinte kompromisszumok kötése szükséges...


Ti mit gondoltok? Mi a helyes út?

Mit gondoltok a vegán életmódról (jelenleg az orvostudomány valóban elismeri, hogy az embernek nem létszüksége a hús)


2018. jún. 9. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Én némiképp nem értek veled egyet abban, hogy nem fogadom el hogy nincs szüksége húsra az embernek, hiszen mindenevő, nem növényevő. Semmi bajom a vegákkal és vegánokkal, ameddig mindegyik marad magának és nem akar világot és más embereket megváltani.


Viszont a gondolatoddal, miszerint a szabadtartású állatok fogyasztására kell koncentrálni egyetértek, szerintem radikálisan változtatni kéne a húsiparon, és megszüntetni a nagyüzemi állattartást. Nem kellene visszaszorítani a húsipart, hiszen ne erőltessük már rá másra azt hogy kevesebb húst fogyasszon, de mindenképpen szabályozni kell az állatok jóléte érdekében, amíg legalább élnek szerencsétlenek.


Jól érzem egyébként hogy te vega vagy vegán vagy?

2018. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem vega sem vegán...

Kevés húst fogyasztok, mert a legtöbbnek nem annyira szeretem az ízét, jobban szeretem a zöldségeket.

De a kutyáimat BARF (nyers húsos etetés) szerint táplálom és nekik is emberi fogyasztásra alkalmas, szabadtartású alapanyagokat szoktam venni. Ha valami meg tetszik, akkor azt lelkiismeret furdalás nélkül megeszem :)

Nem gondolom fontosnak, hogy egy ember teljesen hús mentesen éljen, de mindenkinek szíve joga.

De az emberiségnek összességében mértékletesebbnek és együttérzőbbnek kellene lennie, szerintem.

Ez lehet sokak szemében ellenérzéseket fog ébreszteni, de szerintem a modern, ipari húsfeldolgozás nincs is olyan messze a holokausztól, annyi a különbség hogy ezt legalább önfentartás és haszon szerzés céljaból tesszük, nem 100%-ig értelmetlen.

2018. jún. 9. 16:46
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Sok vegán mézet sem hajlandó fogyasztani, pedig pont az vezetne nagyon hamar a méhek (és emiatt nem sokkal később a mi) pusztulásához.
2018. jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Az a gond a szabadtartással (amit én abszolút támogatok és eszerint vásárolok), hogy drasztikusan felmenne a hús ára. Míg ma is pl a csirkemell kilója 1100-1200 forint (ami egész életében ketrecben raboskodott), ezzel simán felmenne a duplájára is, ha nem a triplájára.

A mai fizetések mellett meg lehet hogy sokan kényszerűségből lennének vegák, mert a tejipar is katasztrófa, azt is érintené ez a változás.

Továbbá egyre több szabad területet (pl erdőket) vágnának ki, mert kell a legelő. Szintén plusz költség azt fenntartani, megvenni és a környezet is még jobban pusztulna.

2018. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ahogy az utolsó írja. Nézd meg a Cowspiracy című filmet. Remekül elmagyarázza miért nem működik igazán ez az elképzelés. 7-8 milliárd ember "húsigényét" lehetetlen szabad tartású állatok tenyésztésével fedezni. Nincs hozzá elég hely a földön.


Egyébként első lépésnek nem lenne rossz szerintem. Viszont a haláluk attól még nem lesz kikerülhető.

2018. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem is a haláluk kikerülése lenne a cél hanem az, hogy ne ezt műveljék velük.


Nézd meg az earthlings C. filmet, fent van a youtubeon magyar felirattal...


De majd megnézem amit írtál.

2018. jún. 11. 13:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Láttam igen. Amíg meg nem láttam a Cowspiracyt, kb egyet értettem veled. Mielőtt elkezdett foglalkoztatni a téma, én is azon a véleményen voltam, hogy a szabad tartást kellene támogatni. Persze ezt csak mondogattam, sosem vettem meg a tanyasi csirkemellet duplaáron :/, de jó volt ezzel mentegetnem a dolgot. Egyszerűen nem kivitelezhető sajnos ennyi embernek, ilyen mérték hús/tejtermék/tojásfogyasztás mellett, amit a mai ember tol.


Ha belegondolok, korábban nem volt olyan étkezésem, ami tisztán növényi lett volna. Reggelire egy kis felvágott vagy sajt, ha valami egészségesebbre vágytam, natúr joghurt. Ebédre nyilván hús, ha nem, akkor is valami sajtos, tejfölös. Vacsira, ha salátát ettem, akkor is megkínáltam egy kis fetával, vagy sütöttem grillsajtot stb. Fel se fogtam, hogy mennyi állati cuccot eszem.


Én még nem álltam át egyébként teljesen vegán életmódra, nem is szeretem címkézni magam. Ha érdekel a téma, olvass sokat, nézz sok filmet, informálódj. Én azt vallom, hogy mindenki annyit tegyen meg, amennyit tud. Nekem pl van kutyám, húsos táppal etetem, és nem tervezem vegánul etetni, mert baromságnak tartom (elviekben viszont ugyanúgy vásárlom az ipari szart, keresletet generálok stb.).

2018. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek! Az ember eredetileg mindenevő, szüksége van a húsra is. Ha valaki vega, hát legyen, ő dolga, de ne legyünk már gonoszak, mert húst eszünk. Viszont a haszonállatoknak is kijárna egy méltó élet, ők is egyszer élnek. Legalább az a rövid idő (mivel haláluk elkerülhetetlen) minőségi legyen. Ne egy ketrecben élje le életét.
2018. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Pont ez a lényeg, hogy amúgy nincs SZÜKSÉGÜNK. Minden szükséges vitamin/ásványi anyag bevihető növényekből. Aki nem hiszi, járjon utána.

Amíg nem tudtam, én is megvontam a vállam, hogy sorry malackák, csirkék, tehenek, pulykák, kacsák, imádlak titeket, de muszáj húst enni, úgyhogy sajnos meghaltok, de tök jó lenne, ha addig is boldogan élhetnétek.


A hús finom - nem kétséges. Én gyerekként is szerettem, voltam disznóvágáson, ettem sült vért, imádtam a szalonnát, a májat, a kacsacombot, mindent. Nem volt könnyű lemondani ezekről, de sikerült és jól érzem magam, finomakat eszem.


A vérképem tökéletes. Mindenevőként mindig vashiányos voltam, most normál tartományban van a vasam. B12-t szedek egyedül, azt is hébe-hóba, de az az értékem is rendben van.

2018. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Minden szükséges vitamin/ásványi anyag bevihető növényekből. Aki nem hiszi, járjon utána."

Fehérje ismerős?

2018. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!