Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehet primitív buta...

Hogy lehet primitív buta csövestől elvenni vemhes kutyáját?

Figyelt kérdés

Budapesten lakok.Van környéken nem normális csöves. Agyilag nem fogja fel, mit művel kutyájával. Mindenen röhög. Egyszóval primitív a csöves. Talált egy fiatal lány kutyát. Elvileg "van 2 oltása". Utána semmilyen oltás sem féreg hajtót nem kap. Ezt kutyát csak csonttal eteti vagy kikukázott kaja maradékkal, mert nincs pénze kutya kajára. De cigire mindig van. Első tűzeleéskor, a másik kan kutyájával felcsináltatta. Mindenkinek dicsekedve röhögve elmeséli, kan kutyája úgy megdugta lány kutyáját, utána ömlött belőle vér, hangosan felnevet háháháhá. Ez kutya vemhes. Most környéken minden embernek szólt, lesz eladó kiskutyák, ami még meg sem születettek. Ezt is dicskedve röhögve mondja ezt is. Ez csöves annyira hülye, ahogy megfognak születni kiskutyák és lány kutyája újra tűzelni fog, akkor újra felfogja csináltatni kan kutyájával.

Ilyenkor mi teendő, hogy lehet tőle elvenni a vemhes kutyáját? Ilyenkor milyen állatvédő vagy valami hatóságnak kell szólni? Szerencsétlen lány kutyát sajnálom. Ennek csövesnek nem való kutya.



2018. júl. 15. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kertes házam lenne simán elvenném tőle . Egy csöves végül is mit tehet. Semmit. A kutya egyértelműen nem való neki. A kutya amúgy külsőre hogy néz ki?a bundája?


Szerintem szólj egy állatvédő egyesületnek hátha ők segítenek.

2018. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs akerületben állatvédelmi szervezet? Nekik kene szólni. Vagy közterekkel chippet olvastatni, gyanítom nincs neki. Akkor pedig kap egy szép büntetést és akár el is lehetne szedni tőle a kutyát.
2018. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kutya nincs 0/24-ben egy pórázon mellette. Amikor nem figyel vagy bemegy venni valamit a boltba pont megfognám a kutyát és hazahoznám. Soha nem tudja meg ki volt és hova került. Még addig kéne amíg vemhes, mert lehetne ivartalanítani, egy ilyen fiatal szuka nagy eséllyel komplikációkkal küzdene az ellés során.
2018. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A fekete rövid szőrű keverék kutya. Pár hónapos korában találta az utcán. Előtte volt egy másik lány kutya, de azt egyből elvették tőle. Mocskos szemét büdös lakó kocsiban (lakó kocsit kapták ajándékban) hagyja egész nap, akkor van kint amikor elvégezze dolgát. Nekem is ajánlotta lesz eladó kölyök kutyák. Anyám mondta, a csöves dícsekedet fogja szaporítani kutyáját. Kölyök kutyák eladásából akar megélni. Mindenképpen fogok szólni állatvédőknek, vegyék el tőle a kutyát.
2018. júl. 15. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én a helyedben a NAV-koz mennék. Mivel illegálisan árulja a kutyákat.

2018. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az előző kutyát elvették ezt is elfogják, azt kéne felkeresni aki azt intézte. De még mindig adom azt az ötletet hogy kifigyelni, mikor nincs otthon és simán elvinni a kutyát ha kell a lakókocsiból. Igaz, ez lopásnak számít, de mivel gondolom se chip, se szerződés, se oltás se semmi ezért ezt a bűnt megengedhetjük magunknak, mert az állat érdekében tesszük.
2018. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma találkoztam a csövessel, nagy vigyorra mondja megszülettek a kiskutyák. 9 kiskutya lett. Azon gondolkodik megfogja tartani és szaporítani akarja őket. Mert akkor milyen jó lesz neki, sok kutyája lesz. Mondom neki de azokat kiskutyákat, mivel akarod etetni meg miből akarod oltani őket? Sok kutyák akarsz, azokat mivel akarod etetni? Válasza: csonttal meg kikukázott kaja maradékkal fogja etetni. Nem kell nekik semmilyen oltás. Írtam állatvédőknek, nem kaptam választ vagy azt mondták nem tudnak segíteni nekem.
2018. júl. 18. 10:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Közben kaptam egy segítséget. FB-on írjak egy nőnek, akinek sok állatvédő civil ismerősei vannak. Hátha tudnak segíteni. Drukkoljatok csövestől elvegyék a lánykutyát kiskutyáival együtt.
2018. júl. 18. 10:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a nő meg állatvédő ismerősei azt mondták: "Sajnálom nem tudnak semmit csinálni" "Jelentsem fel". Hol kell feljelenteni? Rendőrség? Állatorvos?
2018. júl. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!