Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyi pénzt kérhet egy...

Csa05 kérdése:

Mennyi pénzt kérhet egy menhely, ha a kutya nem fajtiszta nincs csipje nincsenek oltásai és nincs ivartalanítva?

Figyelt kérdés
Nem régiben örökbe fogadtam egy kutyust (keverék kan) az ország másik feléből. Még egyeztem a menhelyel, hogy pestig felhozzák ők csak x napon tudták felhozni mi rá 2 napra mentünk volna érte addig kutya panzióban lessz amit mi állunk. A hölgy akivel beszéltem írta ők 20.000ft-ot kérnek a kutyákért mert sokba kerül nekik a chip az oltás és ivartalanítás. Plussz a két nap panzió (napi 3000ft) mondtam rendben. Felmentünk a kutyusért Pestre a panzióba inkább rá következő nap, hogy ne legyen lepkileg meg terhelve mikor így is egy félős kutyusról beszélünk. Ott ismerkedtünk vele és úgy egyeztünk meg a menhelyel, hogy ha N fogad el a kutya akkor ők ez elfogadják és vissza szállítják.Elfogadott. Úgy volt a pénzt ott hagyom a menhelynek ők oda adják. Viszont a panzióba nem tudták semmilyen pénzről és szerződést sem küldtek csak vigyem a kutyát. Fel hívtam az alapítványt ott a helyszínen, hogy meg kaptam a kutya oltási könyvét, de egy darab oltása van se chip se ivartalanítás sem kombi oltás ami kellene. Erre azt válaszolta a hölgy, hogy akkor nem kell semmilyen pénzt ott hagynom. Mondtam rendben. Eltellett azóta 5 nap. Mi elvittük orvoshoz kiderült a kutyus beteg hasi próblémái vannak ami már nem mostanában kezdődött. Kaptunk antibiotikumot gyógyszereket stb... Most meg folyamatában hivogatnak, hogy én utaljam el az örökbefogadás díját, mert az nekik jár és, hogy ők a kutyát eltudták volna úgy gazdásítani, hogy pénzt szednek be utána. Mikor rá kérdeztem, hogy tudták-e, hogy a kutya beteg az a választ kaptam hát náluk még semmi baja nem volt. Meg én hibás vagyok, mert nem írtam alá a szerződést. Közöltem velük, hogy ha nem is küldik el akkor nincs mit alá írnom. A mai nappal már elküldte a hölgy a szerződést, bele foglalva, hogy utaljak 20.000ft örökbefogadási díjat. Beszéltem többször a hölgyel akié a menhely ő mondta nem kell pénzt utalnom és a másik hölgy aki a szerződést küldte az nekik ilyen közvetítő aki segít gazdit találni a menhelyen lévő kutyusoknak. Ez a hölgy folyamatosan írogat és hívogat a pénz és a szerződés miatt, hogy írjam alá viszont a másik akié a menhely azt mondta mivel félre értés volt gyerek nem kérik a pénzt. A közvetítős hölgynek mondtam, hogy szoktam ha tehetem adományozni annak a menhelynek ahol lakom erre kijelentette, hogy akkor ha lehet innentől ne annak hanem nekik adományozzak,mert őket az állam évi 50.000ft-al támogatja csak. Jött utána azzal, ha nem fizetek eljön és elviszi a kutyát tőlem közel 450km-re vagyunk tőlük, mert ő idén már 94 mentett kutyát adott úgy örökbe, hogy szerződés és fizetett mindenki nem fog kivételt tenni. A kutyus a nevemen van már. Mit tegyek és tényleg követelhető a pénz, ha kutyában nincs chip se oltások se ivartalanítás? Illetve így nem merem alá írni a szerződést, mert benne áll az, hogy 20.000ft-ot utaljak. Alá írjam, ha nem is utálok vagy nem? Köszönöm elsősorban a válaszokat

2018. júl. 22. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kösd össze a közvetítőt a menhely tulajdonosával. Meccseljék le, fizetned kell, vagy sem.

Nem fog menni a kutyáért, nyugi.

2018. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne írj alá semmit!

Másrészt ha sokat pattog, akkor mondd meg neki, hogy akkor fizesse ki az oltások, a chip, és az ivartalanítás árát, hiszen a megbeszélés szerint erre kell a 20 ezres költség. És csatlakozom az első válaszolóhoz, meccselje le a menhely tulajdonosával.


Továbbá: oda-vissza 900 km, az alsó hangon 40-45 liter benzin. Tehát az a 20 ezer elmenne neki benzinre, szóval én se gondolom, hogy érte menne...

Ha mégis, megmondod neki, a chip a neveden van, tehát ha elviszi, lopásnak minősül, ha vissza akarja kapni, pereljen be! És magyarázza el a bíróságon, hogy cserélhetett a kutya chip nélkül gazdát, miközben ezt törvény írja elő...


Nem fog beperelni... ;)

2018. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne irj alá semmit. Tulajdonos valtáskor már kötelező lenne a chip, így semmi nem is bizonyítja, hogy az övék volt a kutya.
2018. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És akkor csodálkoznak, hogy miért bizalmatlanok egyre inkább az emberek a menhelyekkel szemben...ne írj alá semmit, a kutyáért nem fognak eljönni, a tulajnak meg mondd fel hogy vegye fel a kapcsolatot ezzel a nővel és állítsa le, mert ügyet csinálsz belőle. Egy ilyen témát még a média is szépen felkapna szerintem, fenyegesd meg nyugodtan vele.
2018. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ereszd össze a két személyt, hogy meccseljék le egymással. Amúgy ha semmi nem volt a kutyában, így semmi nem bizonyítja, hogy a menhelyen volt. Most viszont már a te tulajdonodat képezi. Mellesleg úgy se fognak érte menni, mert többé kerül az üzemanyag, mint a pénz amin vergődnek. Felejtsd el őket és légy boldog a kutyuaoddal.
2018. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt chip a kutyában, így a tulajdonjogot nehezen igzaolja a menhely.

Se oltás, se chip, és még beteg is, amit elhallgattak, soha nem fizetnék egy vasat sem, és ráadásul meg is nevezném melyik ez a menhely, mert ez egy undorító gyakorlat a részükről. Nem írnék alá semmit, ennyi volt, bebukták. És mutasd meg a menhelytulajdonosnak is a hölggyel való beszélgetést.

2018. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na hát ma voltunk állat orvosnál a további oltásokért nézték az oltási könyvét és mondja a Dr. Nő, hogy hát olyan oltása hiányzik ami nélkül örökbe sem adhatták volna a kutyát. Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat az állatorvos is azt ajánlotta ezek után ne, hogy alá merjék bármit is írni. Így lefogom tiltani a hölgyet és ha továbbra is zaklat feljelenteni voltam ügyvédnél is és azt tanácsolta, hogy alá ne merjék bármit is írni hiszen örüljenek annak, ha nem jelentem fel őket. Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és, hogy legalább nem csak én gondolom így.
2018. júl. 24. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!