Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkertben, állatmenhelyen,...

Állatkertben, állatmenhelyen, vadasparkban hol láttatok szarkát?

Figyelt kérdés

Egy szarkának kellene otthont találnom. Úgy találtuk, nem tudott repülni, vergődött a földön.Ki volt száradva, napokig éhezett.

Jól feltápláltuk,eleven, egészséges viszont hosszú távon nem képes repülni, max.2 métert repül, de nem tud landolni mert lezuhan a földre.A szárnyának nincs baja.Valami más baja lehet, egyensúlyprobléma jellegű.Kocsinak csapódhatott,fészekből rosszul esett ki, vagy nem tudom,állatorvos se tudja megállapítani.

Nem tudom hol tartani, eddig egy nagy kalitkában volt, kiengedve naponta a helyiségbe, de hiányzik neki fajtárs,másik madár, nagyobb tér ahol élhetne biztonságban, mert szerettem volna ha rendbe jön elengedni, de így biztos halál vár rá.

Ezért aki járt olyan helyen, vagy tud róla, hogy hol tartanak szarkát is nagyobb röpdében, kérem írja meg, megpróbálnám elhelyezni valami jó helyre.

Köszönöm.



2018. júl. 30. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia keresd fel a Magyar Madártani Egyesület helyi szervezetét (és lépj is be, ha már ott vagy 🙂 ) ők biztos tudnak segíteni a madár elhelyezésén.
2018. júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Jelenleg mivel a szarka összeköthető az ASP terjedésével és elég komoly kárt tud okozni egyéb védett madárpopulációkban

ráadásul egész komoly populációja van ezért elég kemény ritkítását tűzték ki célul.


Az MME-nél valszeg tudnak segíteni, vagy kérhetsz tőlük tanácsot hol van megfelelő szervezet.

2018. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: biztos hogy azért mentettem meg,hogy utána kiirtsam!Nagyon hasznos választ írtálSzámomra nem létezik hasznos és káros állat, csak állat,akinek joga van élni,joga van nem szenvedni. A legkárosabb élőlény az ember. Mindent tönkretesz,gonosz,és ezt ésszel teszi. A szarka nagyon értelmes madár. Csak életben akar maradni.
2018. júl. 31. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Akkor a kisnyúlnak amit módszeresen lassan agyonver és közben kicsípi mindkét szemét nincs joga nem szenvedni?

A kismadarak fészekaljának nincsen joga élni?


Olvasd végig a válaszom, mert leírtam az általános hozzáállást utána meg a tanácsot.


Sötétzöld

2018. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

jahh én is beteg vagyok ilyen téren, hogy nekem nincs kártékony állat. Múltjor láttam hogy egy macska egy egeret basztat, nem ölte meg, csak játszott vele.

Odamentem, elzavartam a macskát, felvittem a lakásomba az egeret. Van tengerimalacom is, szóval kapott tengeri magokat, meg zöldségeket :) Pedig csak egy sima házi egér, az emberek undorodnak tőle, de ahogy hallottam hogy sírt szegény a macska alatt ...


2 napig gondoztam mielőtt bele halt a sérüléseibe.

2018. aug. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!