Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik a tűzijátékra magukkal viszik a kutyájukat?

Figyelt kérdés

A tegnapi badacsonyi tűzijátékon történt. Fiatal pár, a hölgy kezében karon ülő kutya. Olyan palotapincsi-féle, pontosan nem ismerem.


Az első durranás után a kutya olyan sokkot kapott, hogy legszívesebben az egérlyukba is elbújt volna. Természetesen a szerető, kutyabolond gazdinak annyi esze nem volt, hogy elvigye onnan a kutyáját, hanem komótosan végignézte a tűzijátékot, hiszen Ő ezért jött.


Nem tudom, nekem eszembe nem jutna, hogy ennek tegyem ki a kutyámat. Egy percig sem gondolnám, hogy neki is annyira tetszik a tűzijáték mint nekem. Sokkal fejlettebb és érzékenyebb hallásuk van mint az embereknek. Akkor azok az éles durranások hogy a fenébe ne zavarnák őket. Szerintem ez már felér egy állatkínzással.


És nem ez volt az egyetlen kutya a helyszínen. Ha állítólag szetetik a kutyájukat, akkor miért csinálják ezt velük?


2018. aug. 20. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert sötétek, mint az éjszaka
2018. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Hülyének lenni alkotmányos jog!

Ő csak állampolgári jogait gyakorolta.

2018. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

"Sokkal fejlettebb és érzékenyebb hallásuk van mint az embereknek."

Ráadásul annak a palotapincsinek az esze is több volt mint a fiatal párnak együttvéve.


"Ha állítólag szetetik a kutyájukat, akkor miért csinálják ezt velük?"

Nem szeretik mert érzéketlen bunkók. Persze tisztelet a kivételnek.

2018. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Felelőtlen állattartó.
2018. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2


Igen, azon kívül hogy gyakorolta, én úgy néztem hogy nála ez már egy állapot is.


Ami sajnos már nemigen fog változni.



#3


Így gondolom én is. Aki szereti a kutyáját, (és még csak nem is sötét mint az éjszaka), az nem hozza ilyen helyekre a kedvencét. Nem hiszem, hogy ezt nem tudja (tudta volna) megoldani.


Nem egy használati tárgyról van szó!

2018. aug. 20. 18:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknél a "gazdáknál" a kis öleb csak egy ruhadísz, divatkiegészítő mint a LV táska meg a kecsesen eltartott ájfon. Nem várható el tőlük gondolkodás vagy együttérző képesség.
2018. aug. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját magát előrehelyezi mindennél, és mindenkinél. Ő ezt látni akarja, és pont. Egy szóban önzőség=emberi tulajdonság.
2018. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Ja és a szájkosarat nem említve
2018. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírt konkrét esetben egy önző gazda felelőtlensége ami az állatkínzás határát súrolja. De mivel a kérdésed álltalános, azt kell mondjam kutyája válogatja. 3 kutyámból 2 retteg a tüzujátéktól, minden szilveszterkor bent lapítanak egy asztal, szék alatt. A harmadik kutyám meg éjfélkor kikéreckedik, felugrik a kutyaház tetejére, leül és haláli nyugodtan nézi a tüzijátékot amit a szomszédok fellövöldöznek, aztán ha vége szépen bejön. És nem süket a kutya, teljesen jó a hallása.
2018. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kutyától függ, ne általánosítsunk. Ismerek két nagytestű kutyát - az egyik vizslaféle és rendszeresen vadásznak vele, a másik egy labrador szintén vadász ősökkel. Egyik sem fél a tüzijátéktól. Ők arra vannak kitenyésztve, hogy nem riadhatnak meg a lövéstől. De a legtöbb kutya valóban nem ilyen.
2018. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!