Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szőrmerajongó lehet állatvédő?

Progizo kérdése:

Szőrmerajongó lehet állatvédő?

Figyelt kérdés

Szeretem az állatokat, nekem is volt kutyám, macskám, stb. míg falun éltünk, nem bántom őket, hanem éppenhogy környezet- és állatvédőnek tartom magam.

Ugyanakkor nagyon elítélem azokat az "állatvédőket" (PETA, stb.), akik annyira fanatikusok, hogy festékkel öntik le a bundaviselő hölgyek ruháját, és azt hiszik, hogy ezzel valami nagyon jót és követendőt cselekedtek, mert szerintem a szőrme nagyon elegáns és szép viselet a nőkön, mindamellett sokkal környezetbarátabbnak is tartom, mint a műanyagokból készült műruhákat.

Szóval én nem amellett vagyok, hogy egyáltalán ne fogjanak be az északi erdőkből vagy ne tenyésszenek farmokon prémes állatokat, ugyanúgy, ahogy húst is fogyasztok, hanem amellett, hogy jó körülmények között tartsák és végül dolgozzák fel ezeket a haszonállatokat.

Ezek alapján vajon kizárja egymást a két dolog: az állat- és környezetvédő beállítottság és a rajongás a szőrmebundát viselő nők iránt? Vannak mások is ezzel így?



2018. aug. 22. 11:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Amíg úgy készülnek ezek a bundák, ahogy, addig én semmi gyönyörűt nem látok bennük. Ezeket a szerencsétlen állatokat csak azért tenyésztik, hogy lenyúzzák a bundájukat akár élnek, akár félholtak, és életükben is végig kis ketrecekbe zárva szenvednek. Mindezt azért, hogy valakinek legyen egy kabátja. Értelmetlen, a húsukat utána nem használják fel (pl csincsilla), úri muri az egész.
2018. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

De, baromira elítélem a szőrmét viselő embereket. Régen értelme volt a szőrmének egy szinten, mert fent északon a túléléshez kellett, hogy melegen tartson. Ma mire kell? Hogy neked tetszedjenek az úri p*csák a szőrmekabátjukban? Ezért megéri egy kabátért több szász csincsillát egy életen át kínozni, félholtan megnyúzni és kidobni a maradékot a kukába. Tényleg. Igazi állatvédő magatartás.


Úgyhogy nem, kicsit se tarthatod magad állatvédőnek ilyen gondolkodásmóddal. A szőrme egy luxuscikk és nem egy mindennapi általánosságban nélkülözhetetlen alapélelem mint a hús.

2018. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez kicsit más, mint a húsevés, bár tény, hogy hús nélkül is lehetne élni. De az étel még mindig létszükséglet és ha ügyes és szerencsés az ember, akkor be tud szerezni a nagymama udvaráról is csirkehúst, jól tartott állatból. A nagyüzem sajnos nagyon kegyetlen, de ekkora mennyiségben nem igazán lehet ezt mérsékelni.

A szőrme nem létszükséglet, hanem divathóbort gazdagéknál. Egy (!!) csincsilla bundához több száz kis állatot ölnek meg. Kis ketrecekben, szörnyű körülmények között tartják őket, sokszor élve nyúzzák meg, mert vigyáznak a bundára, és ezért "csak" földhöz vágják, vagy árammal rázatják meg őket. Sokszor ezt túlélik, láttam videót ahol a róka próbál védekezni, odaharapni miközben nyúzzák meg. Szörnyű volt. Olyat is láttam, hogy a meggyúzott állat még órákig lélegzik, mozog, PISLOG. Gyomorforgató, és felesleges halálá, rengeteg szenvedéssel. Egy vadon élő rókafaj fél méteres ketrecbe zárva bedilizik, megcsonkítja magát, a saját piszkában szenved, és ez még mindig semmi a halállal szemben, ami vár rá.

A Petával én sem vagyok jóban, szerintem ezzel nem sokat érnek el. Aki szőrmét hord az csak azzal törődik, hogy szép, nem foglalkozik azzal, hogy került oda, mi az igazi ára. Tényleg szép, de én nem tudnám hordani, undorodnék magamtól, hogy ezt az ipart pénzelem.

Amíg csak "rajongasz" érte, nézegeted, addig nem olyan nagy baj, csodálhatod, de ne vedd meg, és tudd, hogy sajnos ez mivel jár.

2018. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Ezeknek a tenyésztett állatoknak a tartásmódján és megölési módján valóban változtatni kellene, de ez az egyik legnagyobb exportőrre: Kínára igaz. Ott valóban rosszul bánnak velük.

Ellenben tudtommal az európai tenyésztők sokkal jobb körülmények közt tartották az állatokat - míg tönkre nem mentek a petások hóbortjai miatt (pl. a magyar Panofix). Szóval valami egyensúly azért kéne.

Ha a szőrme luxuscikk, akkor keveseknek elérhető; nézzétek így a jó oldalát, hogy éppezért kell viszonylag kevés állatot leölni miatta. Bár szerintem vannak ennél sokkal rosszabb és valóban felesleges halálok egy állatnak, pl. ha potencianövelő varázsszerként használják egy szervét.

Meg azt is elmondhatjuk, hogy a szőrme egy "zöld" viselet, hiszen pl. nem műanyagból készül környezetszennyező gyártási folyamatok közepette, hogy pár hónap után kidobva évtizedekig tartson a lebomlása.

És a húsforrásként tartott állatok jobb körülményeiért vajon miért nem harcol a PETA? Pedig River Cottage megmutatta, hogy őket is lehet nekik kellemes körülmények közt tartani, de sajnos mégsem ez a legelterjedtebb.

Én nem a bundaviselés ellen vagyok (írom ezt férfiként), ami inkább gyönyörködtet, hiszen szépséges, hanem azt a kettős mércét nem értem, hogy ha pl. ételért igen, akkor ruháért miért nem lehet feldolgozni állatokat?

2018. aug. 22. 16:34
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

Mert ez felesleges szenvedés, nem életfeltétel egy szőrme. Plusz irreálisan sok állat kell egy bundához is.

Sok európai szőrmecég Kínában gyártja, illetve onnan importálja a szőrmét, mert ott 0 az állatvédelem törvényileg, és így, rosszul tartva kis helyen sokkal jobban megéri nekik. A papírmunkát elintézik, sok ügy volt, hogy európai cégtől elvileg európában gyárott bundában, sapkában kutya, macska is volt, vagy műszőrme címen állatszőr, mind kínából.

Nagyon nehéz kiszűrni, de még a jó tartás is rossz tartás. Ezek az állatok (pl róka) teljességgel alkalmatlanok a kis helyen tartásra, főleg tömegesen hiszen magányos életmódúak.

2018. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 kolok2 válasza:
nem is az a legnagyobb bajgy a szerintem hogy felhasználják a bőrüket hanem az hogy a husuk megy a kukába nem mintha akarnék csincsillahúst enni erre az a megoldás hogy nem kell megvenni .Jó lehet kicsit fel vagyok idegelv ,mert van 2csincsillám.
2018. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

#5.: ha úgy vesszük, a vasárnapi rántotthús sem életfeltétel. Persze értem, hogy a szőrmeruha pótolható valami nagykabáttal műszálból és ki tudja miből, de azért remélem nem jutunk oda, hogy a húst is valami műhússal kell pótolni, mert ez így etikus.

Amúgy ha csak ezen múlna, én szívesen megkóstolnám a prémes állatok húsát is; igazából nem is értem, hogy miért nem fogyasztják, hiszen ahogy a kínai mondás tartja: ami tud menni, az ehető is.

Ám ha a valóban borzalmas tartási körülmények riasztanak el, akkor mi a véleményetek a szabadban levadászott prémes állatokról? Feltüntethetnék a gyártók, hogy ilyen módon, tehát nem farmon sínylődő állat prémjéből készült a bunda, és akkor ez olyan védjegy lehetne, mint az esőerdő-barát módon termesztett banán, amit előszeretettel vásárolok (zöld béka van a címkéjén).

2018. aug. 22. 17:45
 8/40 anonim ***** válasza:
71%

Igazából látom hogy hajthatatlan vagy és felesleges megpróbálni megértetni veled miért rossz ez. Csak a vasárnapi rántotthússal és hússal jössz folyamatosan, a saját önző vágyaidat támasztod alá minden áron, mert neked tetszik a szőrme de a kis lelked nem bírja elviselni hogy ez nem állatbarát dolog.


Oké, szeresd a szőrmét, de akkor fogadd el b+ hogy ez állatkínzó hozzáállás és ne mentegetőzz meg próbáld magad szentnek beadni, hogy mások meg húst esznek.

2018. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor védett, ritka állatokat is szaporítanak a szőrméjükért, és mivel ilyen sok állat kell egy szőrméhez (egyszer olvastam, hogy még medvéből is kb 2-3 kell egyhez, pedig az aztán nem kicsi) a vadonból nehéz, és még drágább lenne hozzájutni.

Egyébként a hús sem létszükséglet, van sok vegán aki életében nem evett húst, és élnek. De még mindig jobbnak tartom, ha élelmezési céllal ölik meg az állatokat, mintha valami felesleges hóbort miatt. És ebből még profitálnak is, nem is kicsit.

Van pár kutyás, aki etet csincsillával, a barfosok kis rétege aki hozzá tud jutni annak opció lehet, de emberi fogyasztásra nem tudom mennyire alkalmas. Elég kényes állat, nem tudom mennyi gyógyszerrel tömik őket, hogy ilyen mocskos helyeken ne halnak meg tömegével.

2018. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

De én nem érzem, hogy az elegáns hölgyek szőrmeruha viselése felesleges állatkínzás lenne, hiszen ők nem kínozzák az állatokat és a szőrme a legjobb hőszigetelő - bár a luxuskategóriába esik magas ára miatt, de akinek telik rá, az nyugodtan vehesse meg és hordhassa.

Én az újrahasznosítóba gyűjtöm a hulladékot, nem szemetelek, nem bántom az állatokat, stb. szóval szerintem itt kezdődik a zöld gondolkodás, amit ha mindenki követne, jobb hely lenne a Föld. És ebbe szerintem bőven belefér az is, ha elfogadom, sőt csodálom, ha a hölgyek ruhái olyan természetes anyagból készülnek, mint az állati szőrme. Ezek alapján csak ezért nem tarthatom magam igazi környezet- és állatvédőnek?

Az állatok bántalmazását és rossz körülmények közti sanyargatását ugyanúgy elítélem, mint ti (többek közt ezért nem tartok kutyát, macskát, egyebet városi lakásomban, mert nem éreznék jól magukat), de nem a feldolgozásukat, ha haszonállatokról van szó.

Egyébként ha védett állatokat is tenyésztenek, az az adott fajnak összességében nem egy jó dolog? Hiszen a kihalástól megvédik így, mert a tenyésztőknek is érdeke a fennmaradása.

2018. aug. 22. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!