Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a teendő, ha lovat találok?

Mi a teendő, ha lovat találok?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban próbálgatom az állatvédelmet. Eddig kutyákon, macskákon és nyulakon segítettem. Ma is egy kutyát intéztem, mikor szembe jött velem 4 ló. Volt, aki már a nagykaput nyitotta nekik, mások kergették őket, de a többség csak kiallt az utcára nézni a műsort. Mivel senki nem cselekedett, én egyedül vettem kézbe a dolgokat. Arrébb hajtottam őket, és hívtam a rendőrséget, akik azt mondták, hogy kijönnek segíteni. Amíg vártam rájuk, terelgettem őket, hogy forgalmasabb út felé ne menjenek, és próbáltam őket valahogy megközelíteni chipolvasóval, de ez nem sikerült. A rendőrök háromnegyed óra után sem jöttek ki, én pedig kezdtem feladni. Felhívtam a sintért, aki azt mondta, hogy majd jövő héten megnézi őket... - addig mégis hova rakjak 4 lovat??!


Végül valaki felismerte őket, és szólt a gazdájuknak. De nem lesz mindig ekkora mázlim.

Azt pedig nem tudom, ilyenkor mi lenne a teendő, kit kell hívni, mit csináljak?



2018. szept. 9. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Kóborló kóbor ló?


Esküszöm, fingom nincs mit csinálnék, ha az utcán velem szemben jönne 4 ló. Gratulálok a talpraesettségedért. A rendőrség hozzáállása tipikus.

2018. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Többször rá kell telefonálni a rendőrségre, ha más nem megmondod hogy veszélyeztetik a forgalmat vagy úton vannak, akkor jobban csipkedik magukat. Mást igazából nem tehetsz, mert ilyenkor gyakran veszélyes is megközelíteni őket mert riadtak és nem ismernek. Sintér ezzel nem foglalkozik.
2018. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Állatvédőknél ügyelet (mint pl. a Hortobágyi Madárkórház)

Ha nagyhirtelen csak infóval tudnak szolgálni, vagy továbbirányítani, már bejjebb vagy.

Ne legyen több ilyen kellemetlen eseted, de fácséra, egyéb fórumokra tedd fel őket, talán úgy a gazdi előbb észreveszi, hogy néhány pejkója világgá ment.


[link]


[link]


Vagy ilyenkor valami állatvédő-állatmentő ügyeletet kéne felhívni, tőlük tudakolni. Sztem, ha komolyan csinálod a továbbiakban is, holnaptól kezdj el gyűjteni címeket, fórumokat, telszámokat, menhelyekről infót, hogy ha ünnepkor-hétvégén, egyéb lehetetlen időben kerülsz hasonló szituba, ne akkor kelljen kapkodnod fűhöz-fához. Ha madár, ha egyéb védett állat, ha házikedvenc....

Tőlem legutóbb denevért (minden fajta minden egyede védett!) vittek el a helyi állatvédők.


Köszi, hogy segítettél a pacikon, sok ilyen felfogású ember kéne még! :)

2018. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Facebookra azonnal raktam is fel őket... Segítség is jött, egyik ismerősöm személyében, de ennyire jutottunk.


[link]

2018. szept. 9. 18:50
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem többször ilyenben nem lesz részed.


Ha mégis, akkor kérdezd meg a településen valakitől, hogy kié lehet a ló. Ez nem egy kóbor macska, hogy senki nem tudja, kié.

2018. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Mért nem az embereken segítesz ?
2018. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te miért nem mentesz állatokat?
2018. szept. 10. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
mert ember vagyok és a saját fajtársaim fontosabbak az állatoknál
2018. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem érdekelnek az állatok akkor miért jöttél ide válaszolni? Senki nem kért rá, ha pedig valaki az állatokon akar segíteni szíve joga, ők nem tudnak kiállni magukért. Ahogy az emberekért önkénteskedőknek is szíve joga, kin segítenek. Ne pofátlankodjunk már bele ilyen téren (se) a másik dolgába.
2018. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a legközelebbi lovardánál érdeklődnék vagy ha valaki tart lovakat a környéken, akkor végső esetben nála. Szinte 100%, hogy valahonnan onnan szöktek meg. A saját környékedet meg csak ismered, hogy merrefelé tartanak lovakat.
2018. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!