Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy kandúr terrorizálja a...

Egy kandúr terrorizálja a macskánkat. Hogyan védekezhetnénk ellene?

Figyelt kérdés

Egy gusztustalan nagydarab agresszív kandúr (szinte biztos, hogy kóbor) rendszeresen bejár a kertünkbe, és megeszi szerencsétlen 1 éves gyámoltalan kandúr cicánk kajáját estefelé. Már a házba is bemerészkedett a kisajtón.


Rendszeresen rátámad, feltehetőleg ő harapta szét a farkát, ami után csúnyán elfertőződött és majdnem elvitte szegényt. Antibiotikum injekció mentette meg.


A miénk bent alszik, estére becsukjuk, tehát csak délután van veszélyben, de nem tudja megvédeni magát, mert kisebb termetű.


Biztos, hogy ez az alfa a környéken.


Mit tudunk tenni?


Elkergettük eddig mindig seprűvel, de én legszívesebben agyonverném egy lapáttal, mert nem bírom nézni ahogy bántja. Nyilván ezért börtönbe kerülnék, szóval nem akarom bántani...


Nincs tippetek hogyan zavarhatnánk el véglegesen ezt a behatolót?


Félek, hogy meg fogja ölni a macskánkat, ivartalanítva esélye nincs felvenni a harcot :(



2018. szept. 9. 18:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja és ez azóta van, amióta a szomszéd golden retriever megöregedett. Régebben elzavarta / megölte a környékbeli kandúrokat, nyesteket is. A miénkkel jóban volt... de amióta nincs a Nagy Testvér azóta megy a terror a kertben.


Lehet be kéne szerezni egy németjuhászt.

2018. szept. 9. 18:31
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ellen csak egyféleképpen tudsz védekezni: bent tartod a macskádat a házban.
2018. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem fogok egy vadászt bent tartani a házban. Úgy fogadtuk be, mindig is kerti macska volt, az is marad.


Számára kínzás lenne bent lenni.


Lehet kutya lesz a vége, talán az eltöri majd a göthös nyakát.

2018. szept. 9. 20:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor inkább kérd állatvédők segítségét. Remélem legalább macskabiztos kerítés tervben van!
2018. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A miénk nem mászkál el, zárt kert... sajnos a kutyás oldalról tud bejönni a kandúr.


Most telepítjük a dróthálót.

2018. szept. 9. 20:58
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon unom már, hogy az egész állatvédelem átment egy PC kategóriába.


A kérdezőnek kellene csináltatni több százezer forintért macskabiztos kerítést, vagy tartsa bent a macskáját. Esetleg állatvédőkkel fogassa el.


Hülyeség az egész!


Nagyon igazad van kérdező, amikor ki akarod irtani, erre más megoldás nincs. Légpuskád lehet hogy van, esetleg kérhetsz kölcsön. Ajánlom hozzá [link] ezt a töltényt.


Ezzel már lőttem le macskát, ami nálunk a csibékre vadászott. Ilyen esetben mi lett volna a helyes cselekedet kedves állatvédők?

2018. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jaja légpuskánk van, távcsöves.

Én simán fejbe tudnám lőni bármilyen ellenérzés nélkül.


... de szinte biztos, hogy valaki feljelentene és én vagy apám kerülne börtönbe 5 évre egy betegséget terjesztő kóbor kandúr miatt.


Most az a terv, hogyha mégegszer betolja a ronda pofáját a házba, akkor befogom egy pokróccal és elvisszük valami menhelyre.


Vagy elkocsiztatjuk pár kilóméterre :D

2018. szept. 10. 11:39
 8/16 A kérdező kommentje:

Eddig amúgy nem volt gond, régen nagy macskajárás volt, de a miénk megvédte a területét még herék nélkül is...


... na de egy kétméteres kigyúrt cigó ellen te se tudnál mit tenni, aki elveszi mindenedet. Az a baj átéltük egyszer, próbáltunk hazamenni és ott ült egy banda a lépcsőház előtt. Gyakorlatilag elkergettek a saját házunk elől, és földre is vittek pár ütésváltás után. Szerencsénkre pont arra jött egy rendőrautó és nyomuk veszett.


Nem akartam idekeverni,(rasszista sem vagyok, van doktorit végzett cigány ismerősöm) de az allátvilágban ugyan ez megy. Az erősebb, szaporább, utcán nevelkedett stb terrorizálja a gyengébbet és elűzi az otthonából.

2018. szept. 10. 11:45
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Persze, az idiótára, a kegyetlenre kell hallgatni...
2018. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%

Ki tudja meg, hogy lelövöd azt a dögöt?


Akinek nem tetszik a véleménye, kérem válaszoljon a feltett kérdései

2018. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!