Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azok az állatvédők akik...

Azok az állatvédők akik ellenzik a vadászatot kifizetik nekem vadkárokat?

Figyelt kérdés
Így is a kukoricám 1-2% vadkáras lett, de ezt kifizette mindig a helyi vadgazda társaság. Ha betiltanák a vadászatot, végtelenül elszaporodnának a vadak, gyakorlatilag az egész termés tönkremenne. Felőlem görcsölhetnek hogy tiltsák be a vadászatot, de képesek lennének fizetni is érte? Persze nem száz forintokról van itt szó.
2018. szept. 29. 07:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Nagy hülyeség volna betiltani a vadászatot, szerintem ezt senki sem mondhatja komolyan.
2018. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
A vadkárokat a vadásztársaságoktól szokták követelni, nem a csepürágó társaságoktól.
2018. szept. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem.


Ismerve a sötét-zöldek hozzáállását még az jönne ki, hogy a föld az állatoké, mi csak elveszük magyarázat alapján egy forintot nem látnál tőlük.

2018. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor nem éri mneg termeszteni, aztán éhenhalunk.
2018. szept. 29. 08:56
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Találkoztál már a vadászat teljes betiltását követelő állatvédővel? Én még nem, pedig állatvédőnek tartom magam. Ragadozó-állomány hiányában sajnos szükséges.
2018. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
mr több tucattal találkoztam aki nem csak be akarta tiltani a vadászatot hanem börtönbe akarta küldeni a vadászokat.
2018. szept. 29. 09:25
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Én azt megértem ha valaki vaddisznót, medvét, szarvast vagy egyebet kilő mert károkat okoznak. Nagyapám is ezt csinálta, sőt 14-7 éves korom körüs sokat vitt vadászni.


A bálnákat, orrszarvúkat, fókákat, elefántokat stb (amelyek nem jelenenek potenciális veszélyt se károkat nem okoznak, viszont védettek és rohamosan fogynak) megölő "vadászokat" szigorúan büntetném. Szigorúbban a jelenleginél

2018. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2%
Nem egészen értem a logikáját a kifizetésnek. Talán nem inkább neked kellene fizetned a vadásztársaságnak, hogy tartsák kordában a környék vadait?
2018. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Én ugyan nem. Ellenben azt mondanám, hogy tiltsuk be a vadászatot, de a gazdáknak legyen joguk kilőni a károsító vadat a terményben.

A vadászat ne egy-két kivételezett passziója legyen, és a gazdák ne csak reménykedjenek abban, hogy kifizetik nekik a vadkárt. (jellemzően nem szokták, vagy lényegesen kevesebbet)

2018. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

"A vadászat ne egy-két kivételezett passziója legyen,"


18 év felett bárki leteheti a vadászvizsgát és mehet vadászni. Igen pénz kell hozzá, de nem csak milliós összegekért lehet vadászni.

2018. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!