Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi motiválja a nyúlmentőket?

Mi motiválja a nyúlmentőket?

Figyelt kérdés

Magyarországon a nyúl még főként haszonállat, nagyon sok ismerősöm a kutyáját eteti vele, egyre több tápban, konzervben is megtalálható.

Nekem volt nyulam, nagyon szerettem és tapasztaltam, hogy mennyire kis értelmes állatok, ezért se én, sem az állataim nem eszünk nyuszit, nem akarom ezt az egészet támogatni...

Viszont teljesen értetlenül állok, mikor a facebookon látom, hogy a nyúlmentés egy beteg házinyuszi életéért küzd, majd próbálja örökbeadni, lejjebb görgetve pedig jön egy barfos csoportból egy kép egy megnyúzott nyusziról.

Van egyáltalán értelme ennek a látszólag szélmalomharcnak? Van értelme megmenteni 3 nyulat a fazék elől, amíg más, két utcával lejjebb egy hét alatt megetet ennyit Argoskával?

Mi motiválja egyáltalán ezeket az embereket?

Vagy ők egy burokban élnek és nem látják a közvetlen környezetük hozzáállását sem?



2018. okt. 1. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Kínában megeszik a kutyát, amit mi nem eszünk meg.

Mi megesszük a tehenet, amit Indiában nem esznek meg.


Ezek, mind csak szokás kérdések. Majdnem mindegyik állat ehető és ezzel nincs is semmi gond. Ha téged zavar, ne edd, de ne szólj bele abba, ha más él ezekkel.

2018. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Tehát ha más másképp tesz, akkor nekünk is úgy kell, ahogy ők? Ha nem lennének olyan emberek akik egy látszólag halott ügyért harcolnak (és most nem csak a nyúlmentésről beszélek) akkor nagyon hamar széthullana a világ.

Azért, mert más haszonállatnak tartja, mindenkinek így kéne gondolkodnia? Pusztuljon az összes?

Ha egyet megment valaki, attól már egy kicsit jobb hely a világ.

Mondhatni, te is ezt csinálod, még ha akaratlanul is. Nem eszel nyulat, tehát évente többet is megmentesz :)


A menhelyi kutyák se érdeklik a legtöbb embert, és mégis mennyi változást hoznak azok, akik értük küzdenek.


Illetve eszembe jutott egy durvább párhuzam is. Schindler. Ha ő nem menti meg azokat az embereket, az a világ szempontjából csepp a tengerben. De az ő szemszögéből, és a megmentett emberek és a leszármazottjaikéból ez maga a csoda, az élet.

2018. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem az állatokat kell menteni, hanem az embereket!

Ezt sem a kérdező, sem a 2-es válaszoló nem érti, mert egy kalap alá veszi az emberek mentését és az állatokét.

A kérdésre válaszolva: semmi értelme a nyúl mentésnek, de ha ez a hobbija, akkor tegye, mint ahogy én is gyűjthetek bélyegeket.

2018. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

3-as, az embereket IS, és az állatokat is. A legjobb ha mindenkin segít az ember, akin lehetősége van.

Ha nálad az emberek mellett nem férnek bele még az állatok is, akkor nincs benned elég szeretet. De ezt nem pont egy állatmentős kérdésnél nyilatkoztatnám ki a helyedben.

Pont annyira értelmetlen, mint szerinted a nyúlmentés.

2018. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Nyúl lehet házi kedvenc is. És lehet haszonállat is.

Nyilván van értelme a beteg házi nyuszinak segíteni. És ennek semmi köze azokhoz a nyuszikhoz, akiket haszonállatként tartanak. Szerintem a kettő két külön dolog. Gondolom, a házi kedvencként tartott nyusziját senki sem akarja megenni :D

2018. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

1es, nagyon nincs igazad, mert egy fél világ választ el minket indiától meg kinától, de ez itt történik egy helyen.

Az motiválja ezeket az embereket, hogy minden állattal több lesz igy a világ. A nyuszikat amiket háziállatnak tartanak nem kell egy kalap alá venni a nagyadagban "gyártott" nyuszival. Mondok egy példát: 10 napja valaki feltett egy kérdést, hogy jól tette e, hogy eladta a háziállatként nevelt kakasait. Neki ez fontos, és ha nem lett volna muszáj nem vált volna meg tőlük. Közben miközben én olvastam azt a kérdést tegyük fel éppen kakasokat pucoltam, mert ez a munkám. Azt a kakast nem akarja megmenteni semmi, mert erre született, de az a kakas fontos valaki számára. Na igy van ez a nyuszikkal is.

2018. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát ennyi erővel a patkánymentés is feladhatná mert amíg ők megmentenek 2 patkányt akit kiraktak egy ketrecben Pista Bácsi Taktaharkányban agyoncsapott 12-t.

Jó persze valaki megeszi a házinyulát, és akkor máris tenni kell nagyívben a hobbi nyulakra is? Vagy azokra a "házinyulakra" akiket kedvencnek tartanak.

Komolyan mondom nagymamám aki pörköltnek tartja a nyulakat nem nézi le így a nyúlmentést.

2018. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen tartottunk nyulakat, étkezés céljából.


Tágas helyük volt, gondjukat viseltük, ügyeltünk az étrendjükre, és amikor elérkezett az idő, gyorsan és minél fájdalommentesebben vágtuk le őket. Ez egyrészt egyfajta köszönet - hála nekik, aznap is volt étel az asztalon - másrészt puszta emberség. Szeretjük az állatokat, miért kínoznánk őket a rossz életkörülményekkel?


Őket nem kellett menteni, jól voltak tartva, jó életük volt.


A beteg, sérült húsnyúl viszont megérdemli, hogy megszabaduljon - aztán később őket is lehet háziállatként tartani.

2018. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha mondjuk egy utcára kidobott nyuszit találnak, akkor inkább adják oda pörköltnek, mintsem mentsék meg?


Én fogadtam tőlük örökbe, és segítettek nekem, mikor utcán találtam nyulat.

2018. okt. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nyulat étkezési célból nem igazán lehet jól tartani, mert nem lenne költséghatékony...

Nekem a jó tartás az ott kezdődik, hogy nyulanként fél-1 m2 és nem rácsos alj.


A kínai és indiai kultúrát ne keverjük ide, itt én pár száz m-ekről beszéltem...


Személy szerint én annak örülnék a legjobban, ha az egész nyúlfogyasztást betiltanák...


Arra lettem volna kíváncsi, hogy hogyan tudják a nyúlmentők ezen a problémán túltenni magukat vagy nem is látják a problémát?

Pl benne voltam egy nyuszis csoportban, ahol megosztottak egy hirdetést valamilyen haszonállatos csopiból, h 'húsnyulak eladók és folyamatos az utánpótlás'. Ez olyan szöveggel lett osztva, hogy nem tudja őket valaki befogadni?-vagy hasonló... A poszt alatt pedig már akasztották volna a gazdát, kiakadtak a folyamatos utánpótlás szövegen és közben szervezgették, h gazdit találjanak nekik...

Látszólag nem sikerült felfogniuk, hogy ők ezért vannak tartva és, hogy ez, ebben az országban elfogadott.


Amúgy a mentésnél is már láttam olyan hirdetést, ahol egészséges nyulakat vettek át, vágás elöl és ugye úgy hirdették őket, hogy ők vágás elöl lettek mentve. Ami tény, csak nekem úgy hangzik, mintha ez olyan ritka eset lenne...


Szóval én ilyen fajta látszólagos szélmalomharcot nem tudnék csinálni(pl nem nevelek fel őzikét, hogy utána szabadon engedjem, majd a vadásztársaság pedig a kilövése után beszedi a pár 100 000-et), a kutya mentés az más, ott valóban vannak látható eredmények...

2018. okt. 2. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!