Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ismertek ilyen külföldi menhelyt?

Ismertek ilyen külföldi menhelyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék segíteni a helyi gyepin, az esélytelen keverék kutyáknak. Szeretném felvenni külföldi menhellyel a kapcsolatot, akik Magyarországról mentenek kutyákat, de fogalmam sincs, hogy induljak el. Ismertek ilyen menhelyeket?

Tudom, hogy azok a kutyák, akiket itt semmibe néznek, azokat kint megbecsülnék.


2018. okt. 9. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mi az a "kint"? És miért gondolod, hogy "kint" kolbászból van a kerítés???
2018. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam olyanról, hogy Ausztriában a menhelyeket támogatják, és ők külföldről is fogadnak be kutyákat, mert pénzt kapnak értük.Innen is vittek ki menhelyes kutyákat állítólag, de semmi mást erről nem tudok.
2018. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok retardált 8 óra munka után, de nem egészen értem. Külföldről fogadnál örökbe vagy kint élsz és magyarországi kutyát fogadnál örökbe?


Egyébként egyik sem egy ördöngősség, ha beszéled a nyelvet. Az biztos, hogy a Magyarországról kivitt kutyák 80%-át már várja kint a gazdi, azaz kb 20%-uk az, akik menhelyre kerülnek.

2018. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisvárosunkhoz tartozik egy "mini-menhely", egy német hölgy vállalkozásban csinálja, Németországba adja örökbe a magyar gazdátlan kutyákat. Mondjuk nála most is 54 kutya van...
2018. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Szóval Magyarországon élek. A helyi gyepin mindig sok kutya van, akiket nehéz gazdásítani itt, hazánkban, ezért felvenném a kapcsolatot külföldi, megbízható menhelyekkel, hogy vegyék át a kutyákat. Tudom, hogy kennelből kennelbe mennének, de kint több esélyük van, itt mindenkinek csak a fajtatiszta kutya kell, aki fiatal, meg szép, stb...
2018. okt. 9. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! A magyarországi menhelyeknek van kapcsolata külföldi menhelyekkel. Németország, Svájv stb. Százasával mennek ki a kutyák...a gyepiket is már menhelyesek intézik, az Illatosról is mentenek folyamatosan.
2018. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, azt nem tudom hogy minden gyepmesteri telepet, de sokat már az állatvédők felügyelnek,kihozzák onnan a kutyákat, gazdát keresnek nekik, a menhelyre átviszik, külföldre is kiviszik.

Szerintem ha ebben részt akarsz venni, az lenne a legjobb ha a hozzád legközelebbi menhely vezetőjével beszélnél, és besegítenél nekik a munkában.

2018. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennek a menetéről nem tudok, de lehet, hogy az is nagy segítség lenne, ha kicsit megismernéd a kutyákat és egy facebook oldalra feltöltenél róluk pár előnyösebb képet egy kis leírással külföldiül :) meg akár magyarul is, mert a gyepik azt sem nagyon szoktak...

jellem, energiaszint, mozgásigény, háttérsztori stb.

2018. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!