Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit éreztek már túlzásnak...

Ti mit éreztek már túlzásnak egy állatvédőtől? Hol van a határ, amire azt mondjátok, hogy ez túlzás vagy mi az a felháborodása amit feleslegesnek véltek?

Figyelt kérdés

Az szép és kedves tőlük, hogy állatokat mentenek ki a pokolból és juttatnak biztonságos helyre, illetve biztosítják nekik a napi élelmet, stb. - és mellette az állatkínzást igyekeznek megelőzni.


De van olyan, amit túlzásnak éreztek tőlük? Ha igen, mi az és miért?


Akár élőben, akár a közösségi portálokon



2018. okt. 31. 15:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Fb-on volt egy videó, ahogy átrohan egy kutya az autópályán. Nem lett semmi baja, de azért egy-két autósnak, motorosnak kellett manőverezni. Elég veszélyes helyzet volt.

Erre olyan hozzászólások jöttek, hogy a lényeg, hogy a kutyának semmi baja ne legyen, az autósok, motorosok meg is halhatnak, csak a kutyának ne legyen baja.

Ezen nagyon kiakadtam. Ezt a kutyát senki sem bántotta, senki sem hibázott azon az úton.

És nem egy ilyen hozzászólás volt, hanem a 90%-uk.


És még ezer ilyen van, ahol azokat szapulják, akik semmi rosszat nem tettek.

2018. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
86%
Amikor már átesnek a ló túlsó oldalára. Mint az első válaszoló példája is mutatja, amikor már nem az "állatok IS fontosak", hanem "CSAK az állatok fontosak" jegyében cselekszenek, az már ijesztő és taszító.
2018. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Én azt sem értem, amikor egy állatvédelmi szervezet fullon van állatokkal de a macskákat csak benti tartással adják örökbe. Inkább tartják akár évekig kis ketrecekben őket a nap nagy részében, merthogy szerintük aki kiengedi a macskát az utcára/kertbe az felelőtlen.
2018. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
Valamelyik nap làttam egy olyan posztot, hogy elvették egy idős hàzaspár kutyàjàt, mert làncon tartottàk. Nem is ezzel van a baj, hanem a kommentekkel alatta. Olyanokat irtak, hogy a bàcsit is ki kellene làncolni, meg -20 fokban kizàrni, a legcsunyàbbak konkrétan felakasztottàk volna a nénit meg a bàcsit. Szerintem ez màr tulzàs. Nem kicsit.
2018. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer láttam egy posztot, ahol egy idős vizslának gyűjtöttek, elvileg egy napi ellátása 7000 ft-ba került akkor, mert katéterezni kellett a kutyát minden nap és ugye erre a kezelésre kellett volna a pénz...


Szerintem ez az a pont ahol el kellett volna altatni szerencsétlent és nem minden nap megkínozni. 7000 ft-ból egy 20 kg-os kutyát tudsz egy hónapon át prémium táppal etetni...

2018. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer a húgom felhívta a helyi állatvédő csoportot egy sérült kóbor kutya miatt. Face-en mindennek lehordták a húgom,hogy biztosan ő bántotta a kutyát.....Teljesen kiakadtunk,felháborító volt a viselkedésük! A húgom diplomás ápoló,embereket ápol,gyógyít!
2018. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Amikor átmennek emberutálóba. Szerintem egy ember és egy állat élete egyenértékűnek kellene hogy legyen, egyik sem fontosabb a másiknál. Nem jó, ha egyiket vagy másikat alá-fölé rendeljük.


A legdurvábbat az egyik fajtamentő csinálta számomra, amikor az örökösöket szidták, hogy nem tudták/akarták befogadni. Millió egy oka lehet ami miatt egy kutya menhelyre kerül, ezt pedig elfogafni nem kell, de megérteni, felfogni igenis illik.

2018. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
48%

Vadászat elleni fellépéseik meg a rengeteg sületlenség és tévképzet amit ezzel összehordanak.

Akkor amikor fotelhuszárkodnak de a betonkockáikból nem akarnak kimozdulni.

Akkor amikor bekötött szemmel járnak sok helyen mert kellemetlen lenne nekik foglalkozni a helyzetekkel.

2018. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Én azon szoktam kiakadni amikor állatvédőnek nevezik magukat de még a húsról, tejtermékekről, tojásról, bőrről, gyapjúról se tudnak lemondani, ezzel állatok ezreinek kínszenvedését és halálát okozva életük folyamán.

Az ilyen az nem állatvédő hanem kutya/macska/nyúlvédő.

A tyúkok felőlük megfulladhatnak a túlzsúfolt ipari ketrecekben, a borjút lehet 2-3 hónapi lekötözött tartás után megölni, az anyját lehet évekig kínozni az anyatejért, a disznó meg a marha állhat 1m2-es ketrecben a saját szarjában, sötétségben egy életen át, aztán nyugodtan agyonlőhetik, fellógathatják, elvaghatják a torkát... ezt támogatják és állatbarátnak merik magukat hívni... felfordul a gyomrom!

2018. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%
Benn voltam face-en egy macskás csoportban, egy időben napi szinten posztolták ki a megkínzott, megnyúzott macskák képeit, hogy "felhívják a figyelmet az állatkínzás veszélyeire". Most túlmenően azon, hogy teljesen fölösleges olyanokat agitálni az állatkínzás ellen, akik eleve álatbarátok, egyrészt idegesített az, hogy ezt akkor kezdték, amikor már több kisgyerekes ismerősömet meghívtam a csoportba, hogy ott lehet cuki képeket nézni. Másrészt rettentő irritáló volt a posztolók szenteskedő hozzáállása, hogy "szegény cicának sokkal rosszabb volt elszenvedni, mint neked megnézni", amire sosem válaszoltak, az volt, hogy pontosan hány megnézés, dühös komment és mérges szmájli csökkenti egy már elpusztult macska szenvedését utólag...
2018. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!