Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki bántotta az állatodat, és ha igen, mit csináltál vele?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert többeknek elmeséltem egy esetet, és mindenki azt mondta, hogy ő biztos szétütötte volna azt az embert, aki bántotta az állatot. De érdekel, hogy a való életben hogyan megy ez.

2018. nov. 8. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Mi volt a pontos történet? Nem mindegy a válasz szempontjából.
2018. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém nagyon apró termetű,így még ember nem bántotta,olyanok voltak hogy emberek kutyái ránk rontottak.Nő vagyok,nem verekszek,de elküldtem őket cifra szavakkal hangosan átkozódva,úgy felment bennem a pumpa.Nálam én védem meg a kutyám,nem ő engem :) Ha kimondottan ember bántaná,tuti hogy fejbe rúgnám,vagy tökön.
2018. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik macskánkat bántották azzal, hogy bezárták valahova, gondolom hogy egerėsszen. Se enni se inni nem igen kapott. Meg is verhettėk. Kb 2 hėt után került elő. Alig ėlt, de haza jött. Doki, gondos ápolás ės helyrejött. Mėg ėlt az eset után 6 ėvet. 13 ėvesen megmėrgeztėk. Azt nem ėlte túl, hiába a kezelės. Sajnos nem tudtam meg egyik esetben se hogy ki volt. Több macska lett a környėken megmėrgezve. Kutyámat doha senki sem bantotta.

Ha tetlegessėg nem is lett volna de elküldtem volna az anyjába azt aki ezeket tette.

Ha sėta alatt valaki belėmköt meg belerúg a kutyámba azt viszont biztosan felrúgom, noha nem vagyok agresszív. Bár Staffom inkább kikerülik, nem akarják rugdosni.

2018. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem volt ilyen, mert csak olyan embert engedek a kutyám közelébe, akiről tudom, hogy nem fogja bántani.

Ha meg egy betörő tenné, azt a férjem látogatná meg, az biztos (és ez tényleg komoly)

2018. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

Ezek nem tűnnek durvának, amiket én írok, nagyrészt inkább nekem szóló verbális bántás, de rossz volt mindenesetre átélni.


Vizslánk volt. Nagyon szelíd.

Testvéremet kísértem el ilyen iskolai kirándulásra, lehetett kutyát is vinni. Az elején el lett mondva mindenkinek, hogy milyen a kutyám, nem kell tőle félni.

Láttam, hogy egy fiú megdobta bottal, először azt hittem csak véletlen volt. Aztán tesóm mondta, hogy kövekkel dobálta a haverjaival..Odamentem a gyerekhez. Ott ült a kirándulás után a haverjaival és vigyorogtak rám elégedetten, nagyon bátor fiúk voltak.

Annyit mondtam csak nekik, hogy az ilyen selejteket ki kéne herélni mint amilyenek ti vagytok. De legszívesebben összevertem volna őket. tipikus másokat bántó kis ganénak tűntek.


Felnőtt pár, jól szituáltak. Én kb 14 éves voltam. Csávó két méter magas, megszólal a vizslát meglátva "le kéne lőni az ilyet nem gondolod?" és röhög. A csinicsaj nője is harsogva röhög. Mondtam titeket kéne lelőni. Ismét nagyon bátor emberekről volt szó...Az a durva. hogy tök normálisnak néztek ki, a férfi már messziről mosolygott. Egyszerűen nem értem, tudom, hogy nem durva, de ennek mi értelme volt? Bár néha olyan sejtésem van, hogy ez inkább nekem lett célozva, elég barna bőröm volt nyaranta és a férfin egyértelműen látszott a ruhája alapján, hogy szélsőséges nézeteket vall.


Harmadik amire emlékszem, nő gyereke odarohant a kutyámhoz, erre a nő ordítani kezdett, hogy az ilyen tetves dögöket ki kéne irtani, és dögölne meg azt kívánja. Akkor annyira elszállt az agyam, hogy kisgyerek előtt kezdtem mondani a nőnek a dolgokat, nem szépeket. :D



Neked mi volt?

2018. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai nem volt, csak visszahallottam amikor a hülye kisboltos azzal gyanúsította a kutyám hogy ő szarik a boltja elé, én meg biztos nem szedem össze, egy rosszindulatú pletykás ringyó meg kitalálta hogy éjjel átássa magát a kutyám hozzá hogy összerohangálja a kertjét (második szomszéd). Ez a banya egyébként nekem is nekem állt már, úgyhogy tudja hogy gyűlölöm, és bármikor megmondom neki a véleményem falu ide vagy oda.

De mivel nem nekem mondták a fasságaikat, a reakcióm annyi volt, hogy sokkal jobban figyelek a kutyámra. Ezek a nyomoroncok nem a nyíltan támadók hanem az alattomosan mérgezők fajtájából vannak (tapasztalat, szegény szomszéd kutyus :(). Pfúj döglenének ki az ilyenek.

2018. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én szemtanúja voltam, hogy egy néni bottal akarja agyonverni a kiscicákat. Az anyamacska támadta, fújt rá, annak is megoróbált odasózni! Egyébként borzasztó jelenet volt, azóta is rosszul vagyok tőle! Kislány koromban is véletlenül sikerült meglátnom, hogy az akkori szomszéd vízbefújtja a kiscicákat az udvaron. Egy halom kiscica visított kétségbeesetten, ő pedig egy vödörrel nyomta le a fejüket a vízbe. Borzasztó volt mindkét eset, teljesen kikészített engem!!!
2018. nov. 8. 11:33
 8/19 anonim ***** válasza:
És mit csináltál, mikor az első eset történt?
2018. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy hagyja abba, nem hagyta, ezért kiszedtem a kezéből a botot. Egyébként egy vödör víz is oda volt készítve, nem tudom miért bottal kezdte

ütni őket, szerintem élvezte a roh@dék. Felkaptam a cicákat, és rohantam velük. Letettem őket, amíg ki akartam nyitni az ajtót, ez meg jött utánam, hogy rájuk taposson. Félrelöktem, és mondtam neki, hogy hívom a rendőrséget. Erre vérben forgó szemmel üvöltötte, hogy hívjam! Eddig a pontig csak rá akartam ijeszteni a rendőrséggel, de ekkor úgy döntöttem, hogy kihívom őket. Ki is jöttek. Az egyik cica megdöglött sajnos, a többi ép-egészséges, találtam nekik gazdat azóta. Egy nagy cicabarát ismerősöm mondta, hogy ő biztos megtépte volna az öregasszonyt, én nekem ebben az esetben csak egy volt a fontos, hogy a cicákat menekítsem, amúgy sem bántanék öreg nyanyát.

De akárhány rendőrrel beszéltem ezután, mindegyik azt mondta, hogy ő kitaposná annak a belét, aki állatot bánt, tényleg vagy 4 rendőr is elmondta. Ez furcsa volt nekem, hogy rendőrök ilyeneket mondanak nekem, ezért is tettem fel a kérdést, hogy valóban képes-e az ember bántani egy másikat, egy állat miatt? Vagy csak a szájuk jár?

Sajnálom azóta, hogy rendőrségi ügy lett belőle, de a saját állataim miatt tettem, mert féltem őket ettől a pszichopata boszorkánytól!

A másik esetnél még nagyon kicsi voltam, talán 6 éves, ott csak megkérdeztem, hogy ezt miért kell csinálni?

2018. nov. 8. 18:35
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére valós bántalmazás nem történt de volt egy érdekes eset.

Patkányaim vannak ,a szomszédunkban lakik egy 2 gyermekes család, tudják hogy van patkányom ,a szülők szeretik is őket, főleg az anyuka. Kint beszélgetünk és megemlítem hogy pont érkezett hozzám két kis kölyök, megkérdezik megnézhetik-e. Ki hozom őket kézben, ketten elférnek a kezemben olyan picik, szülők oda vannak értük, egyik kisgyerek szerint is aranyosak de ő nem szeretné megsimogatni, nembaj, nem mindenki szereti őket. Na, a másik meg elkezdi fennhangon hogy jól a földhöz kéne vágni őket meg agyoncsapni (kb 8 éves gyerekről beszélünk) és elkezd úgy csinálni mintha ököllel rá akarna vágni a fejükre csak a cél előtt pár centivel megáll én meg annyira meg vagyok lepődve hogy csak állok ott mint f@$z a lakodalomban de apukán látszott hogyha tényleg megteszi a gyerek csak akkor nem fogom tudni kiosztani a parasztlengőt ha ő teszi meg gyorsabban.

Azóta vigyázok, az a baj van olyan gyerek akinek 600x is elmondhatod hogy ne a farkánál fogd csóri állatot, ne úgy fogd meg, csakazértis és még röhög is mellé pedig a legtöbb kisgyerek olyan aranyosan megérti hogy kell bánni velük :(

2018. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!