Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok. Haveroméknak van többféle papagája, egy röpdében, mit tudom én olyan 200*120*200 a mérete, és kint van a szabadban. Ez ilyen saját kezűleg épített röpde. Nem sok madár van benne, de van két nimfa, két énekes, meg egy kecskepapagáj. Valószínű egész télen kint lesznek. Haverom tisztára fel volt háborodva, amiért mertem neki mondani hogy ez nem az igazi ezeknek az állatoknak, mert ezek a meleget kedvelik, egyrészt, meg nem igazán szerencsés főleg ilyen kis helyen összeereszteni több fajta papagájt. Erre csak az volt a válasza hogy mert sokaknak így van stb stb. Tudom semmi közöm hozzá, csak mondom hátha hallgat a tanácsra... Vélemény?

2018. nov. 20. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szélvédett, jól kialakított a röpde, akkor lehet kint teleltetni papagájt.
2018. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csapadéktól, széltől, fagytól óvva vannak, van fagymentes vizük, akár odú, akkor lehet kint tartani őket. Azért az évszakváltozásokat tudják követni ők is.

Annyi, hogyha beviszi őket, akkor már ne vigye ki. Vagy kint maradnak, vagy bent.

2018. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A barátodnak és a 2 "tanácsot" adónak üzenem:Télre költözzenek ki az udvarra, aludjanak is ott a nagy hidegben!

Ha ezt kipróbálták, akkor kínozzák szerencsétlen kismadarakat.

Nem tudom minek tart papagájt, ha alapvető feltételeit se teremti meg a tartásuknak.Olyan szép és szívet melengető látvány, amikor a nagy fagyban összegörnyedve próbálnak túlélni? Ki vannak szolgáltatva az embernek.Nem tudnak se elhúzódni, se védekezni a hideg ellen.

Ez már egyenesen állatkínzás.

Nem azt kell nézni, hogy egy állat KIBÍRJA-E, hanem azt, hogy érzi magát.Márpedig a papagájok melegigényesek.

Iszonyat sokat fognak szenvedni tavaszig!

Környezetemben ilyen lenne, 100%hogy feljelenteném állatvédőknél.Felháborító egyesek milyen lelketlenek.

Ő bezzeg bemegy a meleg házába, bebújik a meleg takaró alá.

A papagájokat meg bezárja egy ketrecbe, esélyük sincs semmire.

Aki nem hiszi, olvasson utána és gondolkozzon!És minimum ha már embernek született, legyen emberséges.

2018. dec. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Ha biztosítva van nekik búvóhely, hidd el, hogy jól érzik magukat. Nem egy papagáj tenyésztőt ismerek, tudom miről beszélek és ők is tudják mi a jó a madaraknak. Az állatkertekben is biztosítva van minden feltétel és hozzáértés. Az nem állatkínzás, ha jól érzik magukat. Olvass utána te, mert a nimfák pl lazán elvannak -20 fokban is úgy, hogy nem fáznak.
2018. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A papagáj megnöveszti a tollát ha fázik
2019. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!