Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Pár nap, tényleg megoldhatatla...

Pár nap, tényleg megoldhatatlan probléma?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az az évi pár nap, amikor rakétázás és petárdázás van, akkora probléma az állattartóknak?

Főleg, hogy minden évben ugyanakkor van ez az időszak?

Ráadásul felénk elég gyakori a tűzijáték és a fegyverek kipróbálása és közben mindenkinek van kutyája, még sincs probléma.

Nem lehet bezárni, kábítani, megkötni,...az ebet, 2-3 napra?


Igen, van kutyám. És már elő van készítve a fegyver+töltény+rakéta kombó is! Mint minden évben! És imádja kergetni a rakétát, pedig tudja, hogy nem tud felugrani 10-20 méterre.



2018. dec. 8. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
A miénk nem is reagál ezekre... Csak mindig nézi ,hogy mi ez a hang. :D Lent nem reagál ,ilyen hangokra.Fent meg csak magára teríti a szőnyeget és el van.
2018. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Más hogyha hozzá van szokva a kutya és más ha minden alkalommal váratlanul éri.

Nekem 2 kutyám van. Mindkettőt kiskorától szoktattam a hirtelen zajokhoz, mégis az egyiket nyugtatóznom kell, mert szintem epilepsziás tüneteket mutat annyira fél.

A másik probléma nálunk, hogy erdő mellett lakunk és az erdei állatokat iszonyúan megzavarják ezek a zajok. Szilveszter után hetekig gyűjtögetjük a magukra maradt kölyköket és rendszeresek a vadgázolások is ebben az időszakban.

Értem, hogy csak pár nap, de akkor sem látom semmi értelmét.

2018. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

A mienk nem fél, és alap, hogy ilyenkor benn van.

DE! Miért a kutyám gyógyszerezzem be PÁR NAPIG??? És ÉN??? Nekem nem jár a nyugalom???


A 31. éjjellel nincs bajom, bár szerintem h*lyeség és ebben a formában betiltanám. De az, hogy már napokkal előtte elkezdik és még napokig tart, az rendkívül zavaró, nem csak a kutyám miatt, magam miatt is!

2018. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Pár nap? Csak 31-én éjfélkor kéne.

Magamat is kábítsam el? Akkor talán nem félnék, hogy rám dobják a petárdát meg a rakétákat az utcán a hülyegyerekek.


Ezzel sem lenne gond, ha az embereknek lenne annyi intelligenciájuk, hogy megfelelően használják. De nincs.

2018. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Várj, máris elkezdem a környékbeli madarakat, sünöket és mókusokat kikötni és bedrogozni, hogy ne féljenek...
2018. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Én minden évben itthon maradok a kutyámmal, akire hajnalig vigyázok benn a házban (alapból kinti kutya, de egyik évről a másikra elkezdett rettegni), így átszoktattam kinti-benti kutyának, hogy jobban viselje a hajnalig tartó bentlétet. Erről a részről nem probléma.

De a vadállatokért nagyon fáj a szívem. 😔

2018. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem nekem baj, én otthon vagyok ilyenkor a kutyáimmal, fel vagyunk készülve rá. Nyugtatózni nem kwll, de nem hagynám őket egyedül. Mióta kutyám van, azóta nincs szilveszteri buli. De ahogy már írták többen előttem, a vadállatoknak ez valami rettenetes stressz, őket nincs, aki megnyugtassa, nem tudják, hogy mi történik.

Én személy szerint nem tudom, hogy mit élveztek a petárdázásban, meg a rakétákban, de nem is érdekel. Viszont bocs, ha úgy érzem, hogy a hülye rakétás "ámokfutás" nem ér annyit, hogy vadállatok pusztuljanak el.

Vannak, akik így gondolkozunk és vannak, akik szerint sz@*junk bele, petárdázzunk, termeljük a rengeteg szemetet, a mi szórakozásunk mindenek felett.

Abban igazat adok neked, hogy rengeteg a felelőtlen gazdi, aki nem gondoskodik a háziállazáról megfelelően. Kicsit tele velük a hócipőm, mert amíg mások még félrészegen fetrengenek január 1-én, én addig az utcáról szoktam összevakarni a halálra ijedt kutyákat. Gyanítom, hogy ez vár rám megint.

De mint már említettem, én kibírom ezt a pár napot.

2018. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Egy nappal nem lenne bajom, nekem már évek óta a szilveszteri programom az, hogy itthon vagyok velük és nyugtatom őket, bocs hogy négy kutyából kettő mentett akivel isten tudja miket tettek előző életükben és rettegnek a váratlan nagy zajoktól.

DE! Ha még csak 31-én lőnének! Tavaly egy hétig harcban álltam egy szomszéddal, aki szabályosan egy héttel szilveszter előtt elkezdett lőni A MI KERTÜNK FÖLÉ és fel volt háborodva amikor szólni mertem érte. Amellett igenis engem is zavar, nem csak az állataimat. Az emberek a saját fajtársaikra sincsenek tekintéllyel, nem hogy mások kutyáira.

2018. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Szóba került a betiltás, az azért megvan ugye, hogy az 1. kategóriás, azaz pl. az általam is használt, gázpisztolyból lőhető EGÉSZ ÉVBEN LEGÁLIS! Bármikor!
2018. dec. 8. 20:22
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Látom sikerült felfognod a lényeget kedves kérdező....
2018. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!