Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit csináljak? (Senki sem...

Mit csináljak? (Senki sem szereti a kutyámat a családban. Félek attól, hogy haza megyek és egyszer nem lesz otthon, mert elvitték)

Figyelt kérdés

Ez kicsit bonyolult. Szóval, van egy kölyök kutyám. (Manó - Amerikai Staffordhire terrier és pitbull mix, 7 hónapos)

Amikor lett nekem Manó, még külön éltem a volt párommal. Viszont szét mentünk, ezért haza költöztem anyukámhoz Manóval. Sok mindent tönkre tett, anya imádja, de nem örül, hogy itt van. Ami igazából mindegy, mert a héten költözünk egy lakásba, amit öcsémmel kaptunk apától. Viszont, apa nem szereti az állatokat. Nagyjából magán kívül senkit sem. Manót főleg utálja, mert, hogy van benne pitbull és szerinte veszélyes és egy vadállat. (Manó imád mindenkit, sose bántott senkit és még csak nem is ugrál)

Viszont a lakás apa nevén van, mi csak benne lakhatunk. Amikor meghallotta, hogy van kutyám, teljesen kiborult. Azt mondta nem jöhet. Majd végül anyukám kikunyerálta, Hogy mehessen. Egyetlen egy dobása van, ha bármiben kárt tesz, mennie kell. (akkor én is megyek. Manó nélkül sehova...)

Na de... Apám érdekes ember, mondott tegnap egy olyat, hogy majd ő tönkre tesz valamit és rá fogja a kutyára, hogy azt elvihesse. Gonosz dolog, de tudom, hogy komolyan is gondolta. Ő ilyen. Sajnos...

Úgy néz ki találtam olyan munkahelyet ahova vihetem magammal, de azért biztos lesz olyan amikor nem jön velem. Mindenhova nem vihetem úgy sem...

Attól tartok, hogy fogja magát és amíg nem vagyok otthon, elviszi Manót.

Félek, mert tudom, hogy képes lenne rá.

Tudom, ez egyedi eset. Totál kétségbe vagyok esve. Bárkinek bármi ötlet mit tehetek?

Köszönöm.



2018. dec. 17. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Költözz Manóval egy albérletbe?!

Vagy kérd meg az exed, ha olyan maradt a viszony, hogy hadd lehessen ott, amíg te dolgozol.

2018. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ötlet: költözz anyukádhoz, vagy keress kiadó szobát, ahova költözhetsz a kutyáddal. Jobb ötletem nincs.
2018. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne költözz be apád lakásába, maradj anyádnál (vagy költözz albérletbe)
2018. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy albérletre nincs pénzem.

Anya már alig várja, hogy elmenjek. A lakást felakarja újítani és használni a régi gyerekszobát.

Exem vidékre költözött, éppen ezért szakítottunk. :)

Kezdek kétségbe esni...

Manó a mindenem...

2018. dec. 17. 13:25
 5/16 anonim ***** válasza:
Lakás vagy ház? Nincs kerti kennel?
2018. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Lakás. Benti kennel van, így kárt már nem tud okozni.

Ettol függetlenül félek, Hogy egyszer elviszi. Gondolkodtam kutya napköziben, egy darabig megoldható.

Gondolkodtam kutya nyomkövetőn, de az nyakörv és apa letudja venni...

Arra is gondoltam, hogy páromhoz viszem. De ott kinti kert van és megfázik. Szoba kutya, sokáig nem bírja a hideget...

2018. dec. 17. 13:57
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Bírni fogja a hideget! KUTYA, nem kígyó vagy majom.
2018. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Volt, hogy most szeptemberben hirtelen váltott a nyár télre, a kutya egy hetet az exemmel volt vidéken. Akkor még együtt voltunk. Megfázott. Egy hét alatt kúráltam ki. Most sokkal hidegebb van.

Idővel hozzá szokna? Nem lenne nagy baja?

2018. dec. 17. 14:25
 9/16 anonim ***** válasza:
26%

Persze, bírná a hideget. Megfelelően szigetelt kutyaóllal. De szerintem ez talán B tervnek hagyd meg.


A szobád nem zárható? Ha a kutya kennel a szobádban, a szobád kulcsra zárva, akkor gondolom nem bántja apád.

2018. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már ha be nem töri az ajtót.

Üvegből van.

Múltkor szét verte a kedvenc szekrényemet és nevetett is rajta hogy sírok.

Rajta voltak a gyermekkori barátaim képei...

Bármire képes.

Kaptam tanácsot hasonlóan, lakatoljam le a kennelt is. Jó ötlet, azt nem tudná elvinni. Ahhoz nehéz.

2018. dec. 17. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!