Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? (többre becsülöm az állatot, mint az embert)

Figyelt kérdés
Szóval tegnap egyik barátnőm azt mondta, hogy miért nem inkább egy hontalan embert fogadok be, mint hogy egy állatot. Meg hogy az állat többet ér e? Én meg mondtam hogy igen, mert az emberekben többet lehet csalódni.
2018. dec. 24. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem igazad van
2018. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Több ismerősöm is szállásolt el már "hontalant". Mindegyiknél ugyanaz a vége lett, a hobó kirabolta a fél lakást és meglógott.

Szóval teljesen normális vagy.

2018. dec. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Én állatokat fogadok be. Konkrétan kidobott hörcsögöket. Nagyon hálásak tudnak lenni, mikor végre normális helyre kerülnek. Emberekben sokszor csalódtam már. A hajléktalanok hálátlanok, nekik csak cigi és pia kell, a kaját nem fogadják el. Unokatesóm vett már szendvicset az egyiknek. Hát basszus, a szemét hozzávágta, mert neki pénz kell, nem kaja. És ezt nem csak egy ismerőstől hallottam. Úgyhogy felőlem fagyjon meg az összes, nem tudom őket sajnálni. Én még hálás hajléktalant nem láttam... És azokat se tudom sajnálni, akik potyogtatják a gyerekeket mindig más apától, de a lakás omladozik, és nincs pénze saját magát eltartani sem. Ezesetben csak a gyereket sajnálom. De arra meg nics pénzem, sem energiám, hogy random idióták gyerekeit fogadjam örökbe. Úgyhogy maradok az állatoknál.
2018. dec. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem szeretem ezt, amikor az állatokon segítő embereknek nekiesnek, hogy ehelyett miért nem embereken segít. Köze? Ő segít az embereken? Befogadta már az általa nagyra becsült hontalanokat? Nem? De én ha befogadok egy állatot akkor ahelyett hontalant kellett volna? Na nemár. Nem kell a véleményükre adni. Nyilván van kivétel, de az esetek nagy részében a hajléktalanok maguknak okozták vagy okozzák a helyzetüket. Szociális szférában dolgozok, a városban sok hajléktalannak volt dolgom és tudod mit? Háromnegyedük elutasítja a "segítséget", nem hajlandó az emberi normáknak (lásd morál és társai) megfelelően élni, isznak, cigiznek és lopnak. Tehát maguk is hozzájárulnak a nyomorukhoz. Ellenben ha egy domesztikált állatot kicsapnak, bántalmaznak vagy nem látnak el teljesen, arról ki tehet? Nem az állat, hanem az ember, az ember az okozója. Így úgy gondolom, hogy egy állat sokszor jobban rászorul, hiszen mi vagyunk a felelősek érte. Arról meg mondjuk nem mi tehetünk, ha xy hontalan azért lett hajléktalan, mert megcsalta mondjuk a feleségét, szétváltak, kisemmizték, a nyomorát alkoholba és drogba fordította, elvesztette a munkáját, a lakását és végül oda került, ahova. Akkor annak ki indította el a folyamatát? Hát ő. Tisztelet a kivételnek, tudom hogy nagyon sok ember van akinek külső tényezők vezettek az élete romlásához, hisz ebben a szférában dolgozok, de pont ezért is tudom azt mondani, amit fentebb írtam róluk. Nagy részük nem is akar változtatni az életén.
2018. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem a jak és a panda a kedvenc állatom.
2018. dec. 24. 12:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek gondolkodás nélküli, demagóg közhelyek pufogtatásai.

Mármint amit az ismerősöd mondott.

Legközelebb nyugodtan mond meg neki, hogy a jótékonykodásodat majd te beosztod a saját értékrended szerint, ő meg ossza be szintén a sajátja szerint.

És ahelyett hogy neked ajánlgatná hogy fogadj be egy hajléktalant, fogadjon be ő.

Én (sajnos vagy szerencsére nem tudom) de elég sokat éltem már, és mostanra rettentő türelmetlen lettem az ilyen mindent jobban tudó megmondó emberekkel kapcsolatban.

Az ilyet 2 mondattal érdemes úgy leépíteni, hogy legközelebb 3-szor is meggondolja, hozzád szóljon e.

Nem sokat veszítesz, ha mégse fog hozzád szólni.

Olyan emberekkel érdemes körülvenned magad, akiknek hasonló az értékrendjük mint a tiéd, és többek közt ezért szeretnek, és tisztelne.

Így sokkal kevésbé lesz stressze az életed, ellenben sokkal boldogabb leszel.


Az élet rövid ahhoz, hogy megváltsd a világot, meggyőzz bárkit az igazadról, vagy azon gondolkozz más véleménye miatt, hogy te magad normális vagy e.

Látod, itt is mennyi ilyen embert találtál, aki neked ad igazat.

Ha ők lennének a barátaid, 1 gonddal kevesebb lenne, és sok örömmel több. :)

2018. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
6#, ez a hozzászólásod most az én szívemig is hatolt milyen igazad van, kellett ez a napomhoz, köszönöm!
2018. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

:D a barátnőd hány hajléktalant fogadott be és hánynak segített, hogy így osztja az észt? Vagy másnak mindig könnyebb megmondani, hogy mit hogy kellene csinálni?


Egyébként nem kell foglalkozni vele, nem tartozol senkinek magyarázattal. Csináld azt, amit te jónak látsz és amiben örömödet leled!


Egyébként valószínűleg az állat nem fogja kilopni a szemedet is ha befogadod, nem fog átverni és kihasználni sem.

2018. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem értek feltétlen egyet veled, sosem tudnék egy állatot többre becsülni, mint egy embert. És ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem az állatokat, több állatom is volt már. Csak másképp szeretem őket.

De hát nem vagyunk egyformák.

Egyébként hontalant befogadni nem feltétlen kell, másképp kéne rajtuk segíteni. Én voltam ételosztáson, illetve kórházban látogatni (nem csak a hajléktalan lehet magára maradt..), nagyon felemelő érzés, meghatározó volt az életemben mind a kettő.

Csalódtam már emberekben én is, ez nem ettől függ.

2018. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd meg az ismerősödnek, hogy TE azzal jótékonykodsz, akivel akarsz. Ő is. Bárkinek segíthet, akinek szeretne a saját idejéből, pénzéből, a tiedet ne ossza be.

Én nem mondanám magamról, hogy többre becsülöm az állatokat az embereknél, hiszen ha -tegyük fel- a tűzből egy kutyát vagy egy gyereket kellene kimentenem, a kisgyereket menteném.

Gyerekeknek is szoktam jótékony célból felajánlani pénzt, tárgyakat, ruhát stb. Mert ők nem tehetnek arról, hogy nehéz a sorsuk. Nincs lehetőségük változtatni az életükön, mert a felnőttek felelősek értük. Így vagyok az állatokkal is. Segítek azoknak, akik éjt nappallá téve állatokat mentenek, mert megérdemlik a segítséget. Én is megkaptam már, hogy miért nem embereknek segítek... az állatok, mint a gyerekek, tőlünk függenek. Egy felelőtlen ember által eldobott kölyökkutya nem tud egyedül boldogulni. Ahhoz, hogy valaki gondoskodjon róluk, szükség van anyagi támogatásra.

Egy felnőtt embernek úgy gondolom, hogy van lehetősége a sorsán változtatni, ha nagyon akar. Egy gyerek, vagy egy állat nem.

A hontalan állatokat az emberi gonoszság, felelőtlenség és butaság termeli.

Az állatvédők vívják a szélmalomharcukat. Ha csak kicsit tudok segíteni megteszem én is. Nem sajnálom az időt és a pénzt, amit erre a célra fordítok. És mindenki azt gond, amit akar.

2018. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!