Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Valaki szerint bűn állatot...

Valaki szerint bűn állatot tartani egy lakásban?

Figyelt kérdés
Eddig nem tudtam, hogy néhányan ezt igy gondolják, (igaz, pl egy nagy kutyát én se tartanék otthon) nektek mi a vélleményetek erről?
2019. jan. 7. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Akkor ők ne tartsanak!

Egész életemben volt kutyám-macskám, mind matuzsálemi kort élt meg, békések, boldogok, egészségesek és kiegyensúlyozottak voltak. Az ember közelsége miatt még roppant okosak is.

Ezeket a nyomorult a kint tartott kutyáról-macskáról ritkán lehet elmondani.

2019. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Én csak akkor tartom bűnnek, ha az az állat ki sem teheti a lábát a lakásból. Kutyák esetében ez nem szokott előfordulni, hiszen sétáltatva vannak, de bizony hallottam már olyan macskákról, akik lakásban élik le az életüket. Úgy, hogy sétálni sem viszik őket. Bár nem is tudom, hogy lehetne-e macskát pórázon sétálni vinni... De ha ez nem megoldható, feltételezem nemigen, akkor vagy ne tartson macskát az olyan, aki lakásban töltött életre kárhoztatná szegényt, vagy költözzön vidékre, ahol kijárhat, ha akar, nincsenek forgalmas utak.
2019. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem a hol, a hogyan a lényeg. (nálam)
2019. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg az bűn, amikor valaki még a legnagyobb hidegben sem hajlandó beengedni a házba az állatait.

Egyébként meg igenis vannak állatok, akik a benti életet is élvezik. Nekem három cicám van, abból egy imád odakint is játszani, a többinek esze ágában sincs kimenni ilyen időben. Pedig ott a kert és a macskaajtó, szabadon járnak-kelnek.

2019. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ha tudod biztosítani számára az igényeket, akkor miért ne? Persze, ne egy 30 m2-es garzonban akarjon valaki egy dán doggal együtt lakni, de egy mopsz simán elvan ott is.


A macska nálunk alap, hogy bent van. Fajta macska és a szimpla házi is, nem azért vannak, hogy mások ráuszíthassák a kutyájukat, elgázolják. Ők néha jobban, néha kevésbé szeretett családtagok.

Kutya esetén is ha egyszer nem "házőrzőnek", hanem társnak vettem, akkor miért legyen kint?

2019. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez gondolom egy lentebbi kèrdès alapján fogalmazodott. Ha az egyik kutyát beengedem a másikat zárjam ki mert nagytestű?? Egy nevelt kutya legyen akármekkora a mèrete, nem fog bent sem kárt tenni. Hidd el egy kaukázusi is kiegyensúlyozotabb ha nem csak az udvarra van zárva, hanem a gazdája mellett lehet bent is. Ès akkor mindenki csodálkozik hogy tele vannak a menhelyek olyan kutyákkal akik szocializálatlanok. A kutya nem kerti dísz.
2019. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

"Ezeket a nyomorult a kint tartott kutyáról-macskáról ritkán lehet elmondani."

Nyomorult kinti kutyáink közül az egyik nagy testű 13 évig élt, a másik közepes testű 16 évig. Öregségben ment el mindkettő. Mostani két kinti kutyánk kb. 5-6 évesek (utcáról mentettük, nem tudjuk a pontos kort), és nagyszerű egészségnek örvendenek, reméljük így is marad. :))

Ismét jöhet a lepontozás, de a véleményem akkor is az, hogy néhány tipikusan társasági öleben kívül (meg az extrém rövid szőrűek téli bevitelén kívül) nem ideális őket bent tartani. Kibírják, persze meg nem szenvednek súlyos egészségkárosodást, de ez csak kényszermegoldás, pedig lenne jobb.

Sajnos azt szokás elfelejteni, hogy ugyanolyan rossz tartási körülmények lehetnek benti kutya esetében is, mint kint. De csak a kinti tartás a sátáni.

2019. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

#7

Miután tőlem idéztél, akkor meg is válaszolnám.


Biztosan tudom, hogy az állataim bent, de főleg a társaságunkban szeretnek lenni.

Ugyanis kertes házban élünk, ahol bármikor szabad ki/bejárásuk van az előszobában levő kutyaajtó és a teraszra nyíló macskaajtó használatával.

Tehát a döntés az ő kezükben, bocsánat mancsukban van, nem mi döntjük el egyoldalúan, hogy kint a helyük, mert szerintünk nekik az a jó!

Ők hozták a döntést, hogy nekik mi a jó és úgy döntöttek - a nagytestű keverék kutya, a közepes testű keverék kutya és a 2 macska - hogy nekik bent a jó, pedig mehetnének.

És ez nem csak most télen van így, hanem egész évben.

Megjegyzem, ha mi kimegyünk valamiért, az egész kompánia útra kel. Ha félnapot vagyunk kint, akkor félnapot, ha 10 percet, akkor 10 percet vannak kint, a pisit-kakit leszámítva.

Még az (ivartalanított) macskáim sem vágyakoznak ki a hóba, sárba, hidegbe, de nyáron a 40 fokba se.

Tavasztól őszig reggel meg kora este tesznek egy-két kört a kertünkben jó komótosan és jönnek 10 perc után befelé.

Tehát nem vitatkoznék veled, mert te lehetőséget sem adsz a kutyáidnak, hogy kiderüljön mit szeretnének, csak meghoztál egy szabályt, amivel önmagában nem lenne gond, ha nem tekintenéd szentírásnak.

2019. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

8-as, itt te nyomorékoztál le kecses eleganciával úgy en bloc minden kint tartott kutyát...

Én nem szólok bele a te kutyatartásodba, tedd ezt, ha így jónak látod, nem ismerem a kutyáidat. Felnőtt ember vagy, saját gondolkodással.

De te sem ismered az én kutyáimat, a pontos körülményeket és még sorolhatnám.

2019. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

#9

Fura egy ember vagy te hallod!

Semmilyen sértőt nem írtam, de megsértődsz!

SŐt, az összes kinti kutya nevében is megsértődsz!:D

Nem nyomorékoztam le a kint tartott kutyákat!

Hogy valaki nyomorult vagy nyomorék, az két külön fogalom.

Hogy sikerült neked ebből ezt kihoznod?

("Ezeket, a nyomorult kint tartott kutyáról-macskáról RITKÁN(!) lehet elmondani.")

Látod, kiemeltem neked a RITKÁN szót, ízlelgesd!

Semmilyen történettel nem tudtad igazolni, hogy miért jobb a kutyáidnak kint, de kötöd az ebet a karóhoz, ... hogy stílusos legyek, azon kívül, hogy te így gondolod.

Csak azért nem bocsátkozom további taglalásba, mert feltételezem állatbarát vagy (a magad módján) és azok nálam egy külön kategória, akikkel elnéző szoktam lenni.

2019. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!