Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Meddig illik visszaadni?

Meddig illik visszaadni?

Figyelt kérdés

Találtunk egy cicát két napja a hóban, ismertük már a környékről, tudtuk, hogy gazdis, de sovány volt, hazavittük. Kitettünk plakátokat a környékre, hogy jelentkezzen a gazdája.

Egy hölgy fel is hívott minket, hogy egy idős hölgyé a cica, de kórházban van már egy ideje. A néni fia, meg kidobta a cicát a lakásból.

Gondolkoztunk rajta, hogy ha a néni meggyógyul kapcsolatba tud-e majd velünk lépni, de végülis a telefonszámunk megvan annak a másik hölgynek.

El akartam kérni az oltási könyvét a cicának, de állítólag nincs. Holnap visszük orvoshoz, ha van benne chip (Lehet még az azelőtti gazdájától, mert ránézésre ivartalan kandúr), hazajuttatjuk.

Meddig jelentkezhet a néni a cicáért? Mert egyetemisták vagyunk, és nem szeretnénk súlyos pénzeket költeni egy olyan cicára (pl, oltási program), aki lehet, nem is marad velünk.



2019. jan. 9. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az idős néninek szólni kell (amikor kikerül a kórházól) hogy tart-e igényt a cicájára. Hogyha nektek adja, akkor tartsátok meg. Addig etessétek, hogy visszahízzon. Oltásokkal nem kell foglalkozni, nem a ti dolgotok, mert nem a ti cicátok.
2019. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Tudod, az a baj, hogy nem tudunk kapcsolatba lépni a nénivel, nem tudjuk mikor lesz kiengedve és hogy ki lesz-e egyáltalán. Vagy egy hónapja bent van, ha nem régebb óta. :/

Most csengessünk minden nap a kaputelefonján?

2019. jan. 9. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

EZT a cicát semeddig nem illik visszaadni!

Volt egy idős, beteges gazdája, aki jó ideje kórházban van, tehát súlyos beteg. Ha ki is jön a kórházból a saját létezése, ellátása is problémás lesz neki a következő és következő kórházig. Valószínűleg az ellátása a fiára marad, aki kivágta a macskát és ezzel részéről a gond letudva!

A cica semmiképp nem lenne jó helyen és biztonságban a szegény idős néninél, ahol csonttá soványodik, míg megint ki nem vágják a hóra.

Tartsátok meg, ti megtettetek mindent, vagy keressetek neki szerető gazdit, de vissza semmiképp ne adjátok!


Én is voltam 6 hétig kórházban, de a fiamnak eszébe nem jutott volna a 2 kutyámat, 2 macskámat kidobni. Szeret annyira, hogy nem okozott volna nekem ekkora fájdalmat, de az állatokat is szereti, mert egy jólelkű ember.)

2019. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A PTK szerint a néni 3 hónapon belül jelentkezhet a macskájáért (ezidő alatt mindent meg kell tennetek, hogy visszajuttassátok - de ugye már többen is tudnak róla, bár a fia nyilván nem szól majd neki:( )

Gyakorlatilag a fia nyilván azért dobta ki, mert nem számít rá, hogy a néni már kikerül onnan:(

Ha mégis megkeresne titeket, beszéljétek meg, hogy a fia kidobta, ti megtaláltátok, kigyógyítottátok, megszerettétek, és szeretnétek megtartani. Arra az esetre, ha vissza kellene adni, szerintem nyugodtan tegyetek el a következő 3 hónapban minden számlát: kajáról, állatorvosi költségekről, ha mégis lesz olyan állapotban, hogy visszakérje, akkor legalább fizesse ki a költségeket!

Esetleg üzenjétek meg neki, hogy ne aggódjon a cicájáért, mert jó helyre került, én a helyében nagyon örülnék neki, és nagy megnyugvást jelentene (ha egyáltalán tud róla, hogy "elveszett").

2019. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy érdekes kérdés...ugye 2 hétig kell keresni az eredeti gazdát, de a törvény szerint 1 évig köteles vagy neki visszaadni, ha jelentkezik érte.


Egyébként pár kérdés:

Oltott a cica?

Tudják egyáltalán igazolni valamivel, hogy az övéké?


Még valami: ha a se..fej fia kidobta, akkor valószínűleg nem kell nekik. Nem mellesleg ha vissza is adod, akkor ha egyszer meghal a néni, a macska ugyanúgy az utcán végzi, maximum pár évvel idősebben. Ha kapcsolatba tudtok lépni a nénivel, akkor világosítsátok fel milyen férget nevelt fel és mondd meg neki nyugodtan, hogy nálatok jó helyen lenne a cica.

2019. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A néni vagy egy hónapja kórházban van, azaz valószínűleg nem fog kijönni. A fia, akinek az agya helyén is trágya van, már elkezdte széthordani az örökséget, amibe az anyja kedvence nem tartozik bele, ezért jobbnak látta kidobni szerencsétlent a mínuszokban, az utcára.

Ezek után mi a kérdés?

2019. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédő szervezeteknél fél év szokott a szerződésre kerülni, viszont azzal a kitétellel, hogy az eredeti gazdi köteles megtéríteni minden(!) költségeteket, ami felmerült.


A sztori alapján én is azt mondanám, hogy nem fog visszakerülni a cica, ha a kedves úriember így szabadult meg tőle.

2019. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3 válaszoló vagyok és úgy gondolom, hogyha én befogadok egy csont-bőr macskát amit kidobtak, akkor semmilyen jogi kötelezettségem nincs azt visszaadni.

Sőt, ha nagyon megvakarjuk a témát, még a fiút lehetne feljelenteni az állatvédelmi törvény alapján!

Mellesleg még egy futó gondolat!

Mi van akkor, ha én megtaláltam a KIDOBOTT(!) macskát, pátyolgattam, etettem-itattam, de egy nap eltűnt?

Akkor felelősségre vonnak?

Ne vicceljünk már!

2019. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a megtalálónak kell keresgélnie a macska gazdáját, hanem a macska gazdájának kell keresnie a macskáját!

És utána kezet csókolnia a megtalálónak, hogy foglalkozott vele, költött rá! Ha meg nem keresi, akkor nem keresi, a macska senkié. Miféle hülyeség, hogy ennyi meg annyi ideig így köteles, meg úgy köteles? Semeddig nem köteles!

Mindezt egy kidobott macskával kapcsolatban, akinek az idős gazdája minden bizonnyal haldoklik.

Ha akarja visszaadja, ha nem akarja, akkor nem, semmi Ptk.!

2019. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!