Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Biokertészként épp rostáltam...

Biokertészként épp rostáltam a komposztot, amikor találtam egy sündisznót. Össze van gömbölyödve - biztosan a téli álmát aludta. Mit tehetek hogy életben maradjon?

Figyelt kérdés

Össze van gömbölyödve, és nem tudom hogy milyen mélyen volt..

Sajnos a következő napokban az egész komposztot át akarom rostálni, illetve forgatni - így jelenleg oda nem tudom visszatenni..

Arra gondoltam egy kis helyen, dobok rá ilyen szemesebb állagú komposztot (ami nem ment át a rostán) hátha az elég melegen tartaná hogy kibírja a telet..

Csak nem tudom milyen mélyen temessem be hogy még kapjon levegőt is..

Tippek?


2019. jan. 15. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ilyenkor nem szokás a komposztot rostálni/forgatni!

Másodszor a sünit tedd vissza olyan mélyre, ahogy volt és hagyd békén a komposztot, mert nem ez az egyedüli állat, aki ott telel. es "bió"-ként többet ártasz, mint használsz, ha egy csomó élölényt veszélyeztetsz.

2019. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő biokertész.
2019. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd átadom a paradicsompalántáknak az üzenetet - hogy azért nem sikerült megfelelő tápanyagtartalmú talaj kevernem nekik - mert élőlényeket veszélyeztetek, azzal hogy komposztot merek rostálni..

2019. jan. 15. 12:10
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha budapesti vagy, érdemes elvinni az állatkertbe!
2019. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szólj valamilyen állatvédőbszervezetnek, vagy állatkertnek! Ha nem tudod ugyanolyan mélyre visszaásni a sünt, akkor biztos, hogy elpusztul!
2019. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy vidéki vagyok. Mivel jobb ötletem nem volt - készítettem neki egy helyet, és megpróbáltam ugyanolyan mélyen visszatemetni mint ahogy volt.
2019. jan. 15. 12:35
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak láttad, milyen mélyen volt a süni.De az egy más dolog, hogy te betemeted, vagy más hogy ő bújt be, mert ő tudja hova, hogy bújjon hogy levegőt kapjon, de te nem biztos hogy úgy temeted vissza.Felébredt?

Én azt csinálnám, hogy egy nagyobb faládába tennék sok száraz falevelet, forgácsot, ami nem ment át a rostán komposztot,de jó sokat, hogy hideg ellen szigeteljen. A ládát szélvédett helyre állítanám a kertbe, esetleg ahol eső se éri, de úgy, hogy a nyílását lefele a földre, feltámasztanám egy lapos kővel, téglával, hogy ha tavasszal ki akar jönni a süni, ki tudjon bújni.Ide betenném.De legalább a láda legyen vagy 1 méter széles, hosszú, és magas is, vagy még nagyobb, és legyen lazán tele az alommal.Majd ő elvackol.Azért figyeld, mert ha kijön, mivel megbolygattad, meg ne fagyjon.Védett állat.

2019. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha te visszatemeted, nem biztos hogy jól kap levegőt.Kell neki csinálni almot, amibe bújhat, jó sokat, és hagyni, ő bújjon bele, ne te temesd el!Akkor ő úgy bújik be, hogy kap levegőt.
2019. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Minek írsz ide kérdést, ha meg se várod a válaszokat, hanem eltemeted szerencsétlent, hogy lehet ott fulladjon meg.
2019. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

# 7

Nem ébredt fel úgy tűnik. Szóval most így békén hagyom. Mivel a régebbi komposzt azon részén elég meleg lehet, és mivel elég laza szerkezetű, teljesen el nem rohadt növényekkel is betakartam, ezért szerintem kapni fog levegőt.

Ha mégis azt látom hogy felébred, akkor használni fogom a válaszban leírt módszert. Köszi.


# 9

Szerinted jobb lett volna ott hagynom a földön a hidegben, és közben várni a válaszokat?

2019. jan. 15. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!