Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutya/vadász törvény-módosítás...

Kutya/vadász törvény-módosítási javaslat? Ötletelés?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

A minap lelőtték a kutyánkat a vadászok, mert joguk van hozzá, hogy a kóborló kutyát veszélyesnek minősítsék, és gyakorlatilag kivégezzék.A kutyák háziállatok, épp úgy mint a tehén, vagy egy ló. A különbség az, hogy az ember beljebb engedi ezeket az állatokat a komfortzónáján belülre, és barát sőt, családtagnak számít. Előfordul azonban, hogy a kutya önhibáján kívül elkóborol. (Pl. szilveszterkor) A gazda felelőssége nem vita tárgya, de mindíg szem előtt kell tartani speciális eseteket, amelyek az kutya természetéből eredeztethetőek. Ha egy kutya elkóborol, sajnos nem jön hír róla. A gazdit viszont megnyugtatná, és esetleg sok félreértés is elkerülhető lenne ha módosítanánk a törvényt miszerint ha "kivégzésre" kerül sor, mi a kötelessége a vadásznak.

Ilyenekre gondolok, hogy

:- Köteles bizonyítani hogy a kutya támadó jelleggel lépett fel

:- Köteles bizonyítani hogy a kutya kóborló tevékenységet folytatott

:- Köteles a kivégzett kutyának a holttestésől gondoskodni, ha azonosító chip található

a kutyában, a tulajdonost haladéktalanul értesíteni.

stb.


Szóval ötletelek, és szeretném az építő jellegű ötleteket olvasni Önöktől, legyen az bármilyen furcsa is.



2019. jan. 29. 12:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
26%

Törvényt lehet hozni, de a betartását senki nem fogja ellenőrizni, és nem is tudja.A vadász mondhat bármit.Rátámadt a kutya, mondja majd.Ki fogja megcáfolni?stb.

Sajnos a vadászok nem mérlegelnek, nincs bennük empátia, fogalmuk sincs arról, milyen érzés elveszteni szeretett állatunkat, hiszen ők gondolkodás nélkül gyilkolnak le állatokat.Nekik nem szent egy élet sem.

2019. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kutya szilveszterkor elkóborol, az a gazda hibálya. A kutya minden tettéért a gazda a felelős. Szerinted mivel lehetne igazolni a támadó jelleget? Készítsen videót? A kutya kóborol, ha nincs pórázon. Utcára csak pórázon, szájkosárban lehet vinni.
2019. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%
Egy újabb felelőtlen állattartó, aki másra akarja hárítani a felelősséget.
2019. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Köteles bizonyítani hogy a kutya kóborló tevékenységet folytatott

Köteles a kivégzett kutyának a holttestéről gondoskodni, ha azonosító chip található a kutyában, a tulajdonost haladéktalanul értesíteni.


Ezekkel egyetértek. Viszont vannak szabályok, amik a kutyatartókra is vonatkoznak. Pl, nem lehet póráz nélkül az eb, még az erdőben sem. Ráadásul most télen van a vadászidény, zavarhatja a vadakat, a vadászatot.

Azt én se tartom etikusnak, ha sétáltatás közben kilövik Bodrit a gazdája mellől, de ha egyértelműen kóborol, akkor megvan a lehetősége rá, hogy kilője (ami nem egyenértékű azzal, hogy le is kell lőnie).


Viszont, ha chip alapján értesítik a gazdát, és gondoskodnak a tetemről egy csekkről is gondoskodnak, amin bírság szerepel és a tetem kezelésének költsége.


Azért ismerek elég sok vadászt és erdészt, a többség nem abból csinál sportot, illetve szerez elismerést, hogy kutyákra lövöldöz. A legtöbb általában figyelmeztet, hogy póráz nélkül ne sétálj arra, vagy ha ápolt, nyakörves kutyát látnak, akkor szólnak a megfelelő szervezetnek.

2019. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 2-es, bárkivel megeshet, hogy a kutyája véletlen kiszökik.

Nekem 8 kutyám van, dupla kerítés, zsilipkapu, véletlen se tudjanak kimenni.Oroszlánbiztos.

Egyszer mégis megesett 6 éve, hogy az egyik kutya, máig nem tudjuk hogyan, kiment és elveszett.2 hétig kóborgott a határban, étlen. Inni tudott, esős időszak volt.2 hétig hirdettük, kerestük.Egy borzasztó ártatlan, kedves szelíd kicsi kutya.Igen, kóbor volt, mert kereste haza az utat, és ezt csak kóborlással tudja megtenni.

Na de hogy ezért le kéne kegyetlen módon lőni?Más módszer nem is létezik?Csak a kiirtás?Arra senki nem gondol, valakik nagyon keresik?

Szerencsére az én kutyám nem került vadász puskacső elé, és épségben, lefogyva megtaláltuk.

2019. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%

1-esnek:

A vadászok se kegyetlen barbárok, sokuknak van állata, tehát ők is tudják milyen gazdának lenni.

Ezenfelül nem ész nélkül gyilkolásznak, hanem megtervezett rend és mennyiség szerint gyérítik a vadállományt, mert a túlnépesedés miatt károkat okoznak a gazdáknak. Lelegelik, letapossák a terményt, illetve egyre inkább az ember közelébe szorulnak (lásd révfülöpi vaddisznók, vagy falvakba, város szélére lejáró őzek, szarvasok, rókák...), nem hiába létezik a vadgazdálkodás, mint fogalom. És van hogy jön a német, a holland, olasz stb sport vadász, aki jó pénzt fizet a társaságnak azért, hogy lőhessen, de ott is meg van szabva, hogy miből mennyit lehet neki.

2019. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 10 éves a kan pitem. 8 hetes kora óta van nálam.

SOHA nem kóborolt el, SOHA nem volt póráz nélkül és nélkülem az utcán.

Ja, minden szilveszterkor otthon vagyok, és velem van a nappaliban... Minden ismerős megérti. Tudod erről szól a FELELŐ ÁLLATTARTÁS!!!


Mi lenne, ha úgy szigorítanának, hogy MINDEN kóborló kutyát kilőhetnek?

Na ugye?

Én imádom az állatom, pont ezért gondoskodom róla. Nem pedig mást hibáztatok, hogyha baj történik.


"A kutyák háziállatok, épp úgy mint a tehén, vagy egy ló."


A tehén nem háziállat, és a tehén meg a ló nem fog elkezdeni üldözőbe venni egy vadat az erdőben...

2019. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Szeretnék mindenkit megkérni, hogy maradjunk a tárgynál, és ötleteljünk.


A #7-es "pit-bull"-nak írnám, hogy való igaz eszembe sem jutott hogy esetleg szigorítanák a dolgot, de épp ezért vagyunk itt, és örülök hogy ilyen jó dolga van a kutyusnak! Kérlek olvasd el mégegyszer, Én nem hibáztattam senkit.


#3 nem felelősség hárítás történik, hanem megelőző gondolkodás. Sajnos egy dolgon már nem változtathatunk.



Szélsőségesen Én is tudok gondolkozni, itt egy példa:

A kutya egy állat, mégsem élhet szabadon. Ez vajon kinek a hibája?


Azért van szükség szerintem egy pontos törvény kidolgozására, mert itt muszáj! Muszáj az embereknek pl, a tesco parkolójában a két vonal közé állni, mert ha nem, az megbotránkoztat másokat, idegesíti a másokat, és képesek átmenni közönségesbe ha az ember véletlenül is máshogyan áll. Én úgy gondolom a kutyáknak is joguk van szabadon élni, akár a lovaknak.


Visszatérve a "talajra", még mindíg várom az ötleteket, Az esetleges szigorításról is, köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. jan. 29. 12:54
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya elkóborol, az a gazdi felelőssége.

1. Szilveszterkor ha beengedik a házba, onnan nem lép meg.

2. Ivartalanítás esetén nem fog szökni a szaporodási ösztön miatt.

3. Szájkosár csak indokolt esetben kötelező, de póráz közterületen mindenképp szükséges lenne. Én némelyik kutyafuttatót sem értem, miért nem magasabb a kerítés, némelyiket az én kistestű kutyám is simán át tudná ugrani, csak ott engedem el, ahol a kerítés nálam is magasabb.

2019. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van szükség szerintem egy pontos törvény kidolgozására, mert itt muszáj"


Sajnos teljesen felesleges.

A most hatályban lévő törvényeket sem tartják/tartatják be.

Chip, láncon tartás, kutyaviadal, verés, kínzás, éheztetés, szaporítás...stb.

Nagyon sok meglévő törvényt kellene kőkeményen betartatni,sok embert ténylegesen megbüntetni, utána lehetne gondolkozni újabb törvényeken. Addig csak időpocsékolás.

2019. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!