Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kinek való az állatorvosi szakma?

Kinek való az állatorvosi szakma?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat már nagyon rég óta!Évek óta gondolkodom hogy lehetnék állatorvos de eddig úgy gondoltam hogy undorodom a vértől,a műtétektől.Most mintha ez eltűnt volna!Szerintetek bevállaljam?Ide is ugyanúgy mint a semmelweisre kell a latin?
2019. febr. 11. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy szeresd az állatokat, de nem elég. A gazdákkal sem árt később, ha tudsz bánni, emellett tanulnod is tudnod kell. Egyik állatorvos ismerősöm úgy fogalmazott, hogy ha tudta volna az elején, hogy mi vár rá, nem biztos, hogy elkezdi. Pedig egy jó eszű, szorgalmas valaki, aki a legtöbb tárgynál nem csak a kettesre hajtott, viszont épp ezért rengeteget tanult.

Latin az van, 10 éve még két félév volt, szerintem azóta sem adták lejjebb. Ehhez a szakhoz nem is árt egy minimális latin tudás (megjegyzem: a biológushoz sem ártana, de nem tudok róla, hogy ma itthon bárhol kötelező lenne).

Undor a vértől: nem szerencsés. Nem véletlenül kell minden hallgatónak saját szikekészlet. Viszont az sem mindegy, hogy pontosan mitől undorodsz. Volt (szakmailag nagyon rendben lévő) orvos főnököm, aki a saját vére látványától rosszul lett, de minden más jöhetett. Viszont ha mondjuk még egy csirkét sem tudsz hányás nélkül felbontani, akkor nem tudom, hogy viselnéd el például az anatómiát vagy később a kórbonctant.

2019. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szoktam csirkát és semmi állatot levágni!Ezért nem tudom hogy hogy viselném!Viszont ha vérvételre kell mennem akkor már ha csak az időpont megvan hogy

xhéttl később mennem kell akkor remegek és undorodom tőle!De ha látok elütött állatokat akkor egyáltalán nem érzem magam rosszul hiába van ki szegényvek a bele meg mindene.Nem tudom mi legyen.

2019. febr. 11. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána, ha jól tudom, a ponthatárok toronymagasak + elég sokat követelnek a diákoktól.


Aztán... tudni kell kezelni az embereket. Magyarul, az össze marha, aki itt vakarja a tökeit, hogy "elöl-hátul vérzik a kutyám, szerintetek mi a baja?" az előbb-utóbb nálad landol és baromira megterhelő tud lenni szellemileg.


Műtétek: a döglött állat látványa az egy dolog. Itt nagyon is ÉLŐlényekről van és azzal a látvánnyal + tudattal azért szokott problémája lenni az embernek - még akkor is, ha tudja, hogy éppen gyógyítják. Tessék szépen műtéti videókat nézni youtube-on, van dögivel!

Ami még probléma lehet, az a szag. Jobb esetben utóbbival nekem sose lesz dolgom, magamat ismerve a szag kiverné a biztosítékot. (Egészségügy perifériáján dolgozom.)

2019. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez nem fog összejönni!
2019. febr. 11. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!