Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők, vegánok miért...

Állatvédők, vegánok miért csináljátok ezt?

Figyelt kérdés
Volt egy tehenünk amit betegség miatt le kellett vágni, met eltört a medencéje ellés közben. A vágás előt egy nappal meghirdettük hogy durván 100 kiló húst el szeretnénk adni. Elküldtük véletlen az eggyik vegán ismerősünk nek, hogy lehet rá jelentkezni, erre ránk hívott néhány aktivistát, akik a kapunk előtt tüntettek hogy ne vágjuk le. Szerintetek normális ez?

2019. febr. 14. 22:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom...ez durva. Nem komplettek,komolyan...

Tudod,mit? Ha ők fetrengenènek törött medencèvel,gyógyszer és műtét nèlkül,akkor meg követelnèk, hogy segítsenek rajtuk...


Nyilvàn a tehénen már nem lehetett segíteni. Ez nem állatvédelem,ez állatkínzàs lett volna,ha hagyjàtok szegényt szenvedni!


Ne vàgjátok le...igen..és? Akkor mi legyen vele? Fizették volna a műtétet,a rehabot?

Nem hiszem....csak a szàjuk nagy!!!

2019. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
94%

A tüntetés nem normális.


Mindenki úgy táplálkozik, olyan életstílussal él, amilyennel akar. Nekem rengeteg vegán barátom van, szerintem több, mint olyan, aki húst eszik. De nem vitatkozunk emiatt. Sokszor szoktunk beszélni a veganizmusról, sőt egyszer páran ki is próbáltuk. Nekünk sajnos nem jött be.

Viszont nem kéne ezt a fajta a felfogást minden emberre ráerőltetni! Elfogadjuk, hogy ők vegánok, de ne akarjanak minket is azzá tenni.


Az, hogy véletlenül elküldtétek neki, szerintem megbocsátható, ha elnézést kérsz utána (nehogy provokációnak higgye). Viszont az, hogy "rátokhívott" aktivistákat, az túlzás.

2019. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
54%

Dolgok, amik soha nem történtek meg 200. rész

A húsból maradt még? :D

2019. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem normális. Ez az ismerősöd és a tettestársai valószínűleg annyira távol vannak már az állattartástól, hogy nem értik meg, hogy van olyan eset, amikor a legkíméletesebb dolog, amit az állattal tenni lehet az az, ha végleg megszabadítják a fájdalmaitól. Mondom ezt úgy, hogy gyerekként a legnyeszletebb állatot is próbáltam életben tartani, a törött lábú, gyenge tyúkot állatorvoshoz vittem és könyörögtem, hogy ne altassák el a gyógyíthatatlan beteg, maga alá piszkító kutyánkat. De egy bizonyos ponton túl az állat minden áron való életben tartása már csak egyfajta önzés. Ha nem egy érző lényről lenne szó, mondanám, hogy akkor vigyék magukkal a tehenet és gyógyítsák meg.
2019. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

És mit kellett volna csinálni? Vártok egy hetet aztán eltemetitek egy medence méretű gödörbe az udvar közepén és gyászmisét mond a pap?


Sok hülye,már azt se tudják unalmukban mivel tűnjenek ki a tömegből. Azt hiszik ha ők nem eszik meg azt a csirkét vagy akármit akkor megmentették. fenét. pármilliárd ember már sorban is áll érte hogy jóízűen megegye. egy db. állatot sem "mentenek meg". mindegyiket megeszi valaki,max nem ők.

2019. febr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező!

Volt egy kutyánk amit betegség miatt le kellett vágni, met eltört a medencéje ellés közben. A vágás előt egy nappal meghirdettük hogy durván 25 kiló húst el szeretnénk adni. Elküldtük véletlen az eggyik vegán ismerősünk nek, hogy lehet rá jelentkezni, erre ránk hívott néhány aktivistát, akik a kapunk előtt tüntettek hogy ne vágjuk le. Szerintetek normális ez?

A kutya helyettesíthető macskával, pónilóval, kenguruval stb.

Az, hogy a kérdés kitalált lenne, nem probléma. Etikai kérdéseknél, filozófiában gyakran használunk hipotetikus szituációkat, így vizsgálva az adott helyzetet. Ami engem zavar a kérdésben, az a sorok közt megbúvó narratíva, ami azt sugallja, hogy vagyok én, az empatikus, állatszerető, gondoskodó gazda, és van az irracionális, erőszakos, hülye vegán, aki már megint problémát okoz. Akinek volt már része vegán vs. húsevő vitában pontosan ismerheti ezt a jelenséget, ahol a húsevő úgy próbálja felvázolni a helyzetet, mintha Ő lenne az áldozat. Hangulatkeltésből egyébként ötös! Ahogy az megszokott, a kommentelők nagy része( tisztelet a kivételnek 3-as) a szkepticizmus minimális jelét sem mutatva, készpénznek veszi a leírtakat, és az abban megbúvó konklúziót.

Én azért feltennék néhány kérdést:

Milyen célból volt tehenetek?

Miért volt vemhes a tehén és milyen célból?

Mi lett az utódok sorsa?

Mi lett az utódok sorsa, ha fiúnak születtek?

Ha neked ennyire fontos a tehén jólléte, nem lett volna észszerűbb segítséget kérni állatvédő szervezetektől? Manapság a közösségi háló fénykorában ez mi sem egyszerűbb, rengeteg vegán/ állatvédő facebook oldal van több 10 ezres követői táborral. Sőt, segítség érkezhetett volna nem vegáktól is, gondoljunk csak bele mennyi sztorit olvashatunk, ahol a nép ujjongva ünnepel tűzoltókat, amikor égő karámból disznókat, teheneket mentenek. Az más kérdés, hogy ugyanezek az emberek aztán fizetnek azért, hogy a megmentett állatokat húsukért megöljék...

Ki tudja, talán sikerült volna összegyűjteni annyi adományt, amiből futotta volna gyógyszeres kezelésre, fizikoterápiára.

Ha nekem fontos lett volna a tehén jóléte, biztos nem szerepelt volna lehetséges megoldásként, hogy öljük meg, daraboljuk fel, és adjuk el a feldarabolt testrészeit az ismerőseimnek.

Az megint más kérdés, hogy ha ennyire nagybeteg volt az állat, miért akartátok ezt emberekre rásózni? Jogilag ez szabályos egyáltalán? A hús egyébként sem mondható egészségesnek, hát még egy beteg állat húsa.

Tisztelettel: egy nem "normális" vegán

2019. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Te fizikoterápiázni akarsz egy 300kilós tehenet,ami haszonállat? Igen,a kutyát is el kell altatni ha olyan sérülése van ami nem fog meggyógyulni. Elképzeltem ahogy elviszik a tehenet egy macskahordozóban,megműti egy állatorvos (ha túléli az altatást) aztán kikerül a képe a menhely falára hogy gyerekszerető játékos tehén eladó csak udvari tartásra. Nem gondolod hogy kicsit abszurd vagy? Egy bizonyos méret fölött vannak állatok amik nem menthetők. Pl. törött lábú ló 90%ban elpusztul. Mert a gyógyulásához a kéne hogy hónapokig ne álljon lábra. Ami nem kivitelezhető. Szerinted akkor egy tehénnél igen? 1-2nap alatt fulladna meg a súlyától ha fektetik.
2019. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
A törött ez-az nem betegség. A vágóhídon is van aminek eltörik a lába. Attól még nem rosszabb a húsa. Akkor rosszabb ha valamilyen vírusos fertőző betegsége van vagy telenyomják hormonokkal meg gyógyszerekkel.
2019. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg mit kellett volna csinálniuk ha elpusztul ígyis úgyis? Mennyivel jobb ha a földben rohad el a hús amit mondjuk meg is lehetne enni és akkor nem megy pocsékba? A kutyát elaltatják ha beteg vagy megnyomorodik,de nem eszik meg kúltúrális okokból (egyébként nem tiltaná semmi,de mégis inkább nem esszük meg) a tehenet viszont igen. Ilyen az élet. Valószínűleg humánusan vágták le nem egy téglával verték agyon az udvaron,és így legalább halálában is haszna volt,nem csak a dögkútra került.
2019. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
14%
Az igaz magyar pacalt eszik sonkával!
2019. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!