Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegánok, ez hogy is van?

Vegánok, ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Vagyis ti arra törekedettek hogy mindenki legyen Vegán. Viszont akkor az állatok túlszaporodnának , nem? (És a vadászat...)


Semmi rosszindulat nincs a kérdésben :)

Csupán nem értem hogy ez hogy vagy


2019. febr. 20. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Mivel nem vadászatból, hanem tenyésztésből jön össze a húsétel döntő többsége, nem szaporodna túl, hanem egyszerűen nem lenne tenyésztve. Ha nem ennénk húst, akkor nem lenne szükség a húsukért tenyésztett haszonállatokra, de a vadászat, a vadgazdálkodás ugyanúgy (ha nem jobban) fontos lenne.
2019. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon kis mértékben eszik az ember vadhúst, ami a boltból a kosaradba került, szörnyű körülmények között tartott,direkt levágás céljára tenyésztett állatok, legyenek azok tehenek, disznók, csirkék, pulykák, bármi.

Ha mmindenki, vagy a népesség nagy része vegetáriánus vagy vegán lenne, ezeket az állatokat nem kellene ilyen mértékben tenyészteni.

ami ott folyik, gyakorlatilag állatkínzás, de legalább nem szenvednek sokáig, emellett környezetszennyezés is.

A házityúk nem szaporodik úgy, és a mama levágja a kert végében, elteszi a fagyóba.

Az nem az, mint amikor napi 10 ezer csibét keltetnek adott esetben, hogy aztán pár hét múlva levágják mindet és becsomagolják a Tesconak.

2019. febr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem törekednek arra. Az hiányozna még, hogy bekopogjanak mimt a jehova tanúi... Egyébként vadászat nélkül amúgy sem működne az egész.
2019. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy elöttem írják, nem lenne tenyésztés.


Lenne helyett tömegével termesztés, és egy idö után feltünnének a répák jogvédöi, és kénytelenek lennénk a répákat is korrekt körülmények közt tartani.


Illetve a mai bio-ételek megfelelöje lenne a "halálra simogatott répa".

2019. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagyok vegán, de a túlszaporodás kérdésében szerintem nem csak ők nyilatkozhatnak. :) Normál esetben a ragadozók, a betegségek és a korlátozott mennyiségű élelem miatt nem tudnak az állatok a végtelenségig szaporodni. A ragadozók jó része tart az embertől, amelyik meg nem, az nem biztos, hogy elég nagy ahhoz, hogy elejtsen egy nagyobb növényevőt. És a legtöbb helyen (idehaza) már ott van az ember. Ha az ember és más ragadozó sem eszi meg az állatokat, az egyedszám korlátozására még mindig ott van a betegség és az éhezés. Éhező vagy sok állat között a ragályos nyavalyák és élősködők is jobban terjednek. Úgyhogy én arra tippelnék, hogy a vadállatok száma jobban ingadozna, de nem omlana országos szinten össze.
2019. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Öltél már meg állatot, kedves kérdező? Mert ez a fő kérdés! Volt lelkiismeret furdalásod tőle?
2019. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

A Földön gyakorlatilag csak a fejlett országokban van vadgazdálkodás (a világ kb. 20%-a), mindenhol máshol pedig eddig sem szaporodtak túl az állatok.


Ha nem lőjük a rókát, nyestet, se a farkast, medvét akkor a prédaállataik (növényevők) sem szaporodnak el, és nem eszik meg a termést.

2019. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
És kezdődik előről... Mo-n kiírtották a törökök az erdőket majd a 19. században levadászták az összes nagyragadozót, így nincs hiúz és farkas, de medve mégcsak nem is volt soha...
2019. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

A világ nagy részében van vadgazdálkodás, még az afrikai vadrezervátumokban is, éppen a túlszaporodás elkerülésére. Ahol valamilyen okból nincs, ott vagy éhinség van, vagy tized akkora a népsűrűség mint pl. magyarországon.


A többi válaszolónak, a vegánok nemcsak a nagyüzemi állattartás ellen "lázadnak" hanem a házi tyúktartás és a vadászat ellen is. És bizony az állatok vadgazdálkodás nélkül túlszaporodnának, mert a vetés, és a termés a földeken bőséges táplálékul szolgálna nekik. Mi elöbb halnánk éhen az alacsonyabb gabonatermés nélkül.

2019. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!