Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jól gondolom, hogy kertvárosba...

Jól gondolom, hogy kertvárosban az emberek szándékosan gázolják el a macskákat?

Figyelt kérdés

Nem először látok kilapítva cicát az utcánkban, ahol egyébként 30 a megengedett sebesség. Nem akarom elhinni, hogy nem lehet elkerülni a bajt, én eleve belassítok ha meglátok az utcán csellengeni állatot, és ha látom, hogy bizonytalan a mozgása, még jobban belassítok. Pont úgy, mint amikor gyereket látok az út szélén sétálva, biciklizve, rollerezve stb. Most az ilyen a gyereket is elütné?

Volt velem is úgy, hogy a kiskutya az utolsó pillanatban startolt ki elém a járdáról, de megtudtam, állni!

Most abba ne is menjünk bele, hogy a gazdi is hibás, de szerintem ilyen helyen simán el lehetne kerülni. Csak az nem kerüli el aki nem akarja.


2019. febr. 27. 07:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Biztosan vannak olyan idiótak akik szandékosan. De a többség véletlenül ők ha ėszlelik, vagy kikerülik vagy megallnak vagy lassítanak stb stb. De van hogy elkerülhetetlen.
2019. febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Én azért ezt nem hiszem. Egy-egy kivételtől eltekintve biztosan nem. Hogy a 30-as táblát nem tartják be, az sokkal valószínűbb (de ez sokszor irreális is).
2019. febr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sokszor valóban irreális, de szerintem a mi utcánkban nem az. Sokan pl. félig a járdán parkolnak, és az anyukák sokszor kénytelenek kitolni a babakocsit az útra, mert nem férnek el mellette. Szóval ha úgy száguld valaki végig az utcán, akár őket is elcsaphatnák. Gyerekeket is sokszor itt tanítgatnak görkorizni az út szélén. Szóval mindenre figyelni kell, így talán bele férne, hogy az állatokra is.
2019. febr. 27. 07:56
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem pedig nem szándékosan csinálják, és nagyon sokszor a macs az utolsó pillanatban ugrik ki, amikor már nem tudsz megállni. Illetve nagyon sokszor sötétben történik a baj, a bokor alól kiugrik valami kicsi, ha rád néz ugye világít a szeme, de az is csak egy villanás.
2019. febr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is könnyen megtörténik sötétben az ilyesmi. Vagy arra koncentrál a sofőr, hogy vajon kiszalad-e elé a hároméves a járdáról, akinek a szülője éppen a kétéves tesóval van elfoglalva. Közben meg egy macska is kiszalad elé, amit már nem vesz észre, és hiába megy lassan, a macskának annyi.
2019. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sötétben könnyebben lehet, de akit tegnap láttam kifeküdve este, kiderült, hogy már világossal is ott volt, a szomszéd mondta. De nem tudtuk kié. Nagyon sajnálom a cicát is, de a gazdit is.
2019. febr. 27. 08:12
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem gázolják el szándékosan őket. A problémát a gyökerénél kell kezelni. Szándékosan engedik a gazdik a halálba a macskáikat. És törvényt is szegnek. Az állatainknak semmi keresnivalójuk nincs az utcán.
2019. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ez is igaz, tudom. Érdekes, hogy Németországban egyetlen állatot nem látni utcán egyedül. Magyarországról viszik ki a menhelyről az állatokat. Itt a helyi menhelyet pl. német cégek támogatják, közvetlen is fogadnak örökbe, de az ottani menhelyekre is visznek, mert náluk üresek.

Pedig tartanak állatokat, ott pl. sokkal többen lófrálnak kutyával az oldalukon, mint itthon, és bárhova bemehetnek. Pl. bárki bemehet kutyával egy kávézóba. Na ez már off, de most így szembe jutott. Szóval tudom hogy itt baj van az emberek fejében nem kicsit.

2019. febr. 27. 08:24
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Van aki nem érdekel, de sajna én a sajátomat akkor, mikor a kapun álltam be. Vagy is minimális sebességnél. A párom végig nézte. Egyszerűen a fűben lapult és onnan egy ugrással a kerék alatt termett. Egy közepes város kertvárosi részén lakunk, heti legalább egy elütött macskát látok:((( Sok a kóbor, mert ismerek pár embert, akik rendszeresen etetnek 10-20 macskát is. Ivartalanítva nincsenek és kaja van, szaporodnak mint a gomba.
2019. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Egy embert ismertem csak, aki vigyorogva mesélte, hogy ő, fiatalabb korában ha pl. kutya ugrott az autó elé, direkt gyorsított és ütötte el. Az illető egyébként már nyugdíjas volt, szóval gondolom már nem vezet, de vannak ilyen agyamentek sajnos. Gyereket nyilván nem merne elütni, mert azzal megütné a bokáját.

Ennek ellenére valószinűleg a legtöbb állatot véletlenül ütik el.

2019. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!