Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Létezik Magyarországon allatve...

Létezik Magyarországon allatvedo szervezet?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, akikhez ha bejelentés érkezik, hogy egy állattal rosszul bánnak, akkor kimennek a helyszínre és joguk van hozzá elkobozni az állatot.


Egy hajlektalanrol van szó, akinek egy nagyon sovány kutyája van és kikoti egy fához amíg koldul, amikor meg megunja a koldulast oda-oda megy a kutyahoz és káromkodik rá és ijesztegeti, közben pedig full részeg és így járkál a kocsik közt. Nekem nagyon fájdalmas ezt látni, olyan indulatot éreztem amikor ezt láttam, hogy kB már gondolkodtam rajta hogy odamegyek és leuvoltom a fejét az alaknak hogyha nem bánik normálisan a kutyával akkor rahivok valakit...

Lehet én vagyok a szánalmas hogy ilyeneken fent tudok akadni és más csak elsetalna.. Nekem ez nem megy. Imádom az állatokat és nembirom nézni amikor valaki így bánik velük. Főleg nem értem hogy minek egy hajlektalannak kutya amikor még magáról sem bír gondoskodni. Meg azt eltudnam fogadni indoknak, hogy azért mert annyira magányos, vagy annyira kirekesztette a társadalom hogy kB csak a kutyája van.. De ez még csak nem is szereti... Egy részeg csoves aki kikoti a kutyát és azon éli ki az agressziojat és látszik a kutyan hogy szerencsétlen azt se tudja hol meg kikkel van, gondolom csak valahonnan osszeszedtek. Tényleg ilyen helyzetben nem lehet szólni senkinek csak elsetalni mellette? Elég szomorú...


2019. ápr. 1. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Heliy jegyző illetékes állatvédelmi ügyekben.
2019. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Több is. Ők kimennek, és rendőri segítséggel koboznak. Készíts egy rövid videót ha tudsz, vagy legalább néhány fotót, és a rövid történettel küldd el ezeknek a szervezeteknek. Ilyen esetben a szurkolók a legesélyesebbek, hogy elhozzák a kutyát.

[link]

2019. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Állatmentő Szolgálat Alapítvány.
2019. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez így nagyon jól hangzik. Egy hasonló esetben én végigtelefonáltam vagy hármat. Kettő szóba sem állt velem, a harmadik pedig majdnemhogy lebaxott, hogy ilyenekkel hívogatom.

Végül a 112-t hívtam.

Meglepődtem, de tényleg kijöttek a rendőrök. És nem is vették félvállról.

Nekik már kijöttek az "állatmentők". és elvitték a kutyát.

2019. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
# 4 Nem a szurkolókat kerested, ugye? Ők különösen rá vannak állva a hajléktalanokra, akik így bánnak a kutyáikkal.
2019. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Adsz a hajléktalannak egy ötezrest, tiéd a kutya.

Csak jó eséllyel szerez másikat.

2019. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!