Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki az aki az állatkínzókat...

Ki az aki az állatkínzókat életfogytiglan börtönnel büntetné?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 9. 16:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

Előbb a gyilkosokkal, a pedofilokkal és a nemi erőszak elkövetőkkel kellene valamit kezdeni....

Ha nem is életfogytig, de komolyabb büntetés kellene erre is az fix. Ez egy embertelen cselekedet, később súlyosbodhatna ez a vágya is, lehet kedvet kapna máshoz is. Az ilyeneket nem lenne jó viszont látni a társadalmomban.

2019. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Annyit sokszor a gyilkosok se kapnak..

Komoly pénzbírság kell, és max pár hónap lezárás. Van a böriben pár súlyosabb arc, akik, ha az embert nem is az állatot szeretik, velük lehet keménykedni.

2019. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Sok tanulmány szól arról, hogy állatkínzás később átválthat pedofiliába, vagy emberi testi sértés, kínzás, gyilkosság formába ha valakiben megvan a hajlam. De még messez van a pszichológia ezeknek a pontos feltérképezésétől.
2019. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Jogilag mégcsak lehet definiálni, de morálisan lehetetlen. A madárkalitka a madár alapigényét vonja meg, semmi nem jár érte. Vagy elég groteszk az a helyzet ha valaki feljelenti a szomszédját mert láncon tarja a kutyáját (aki ezért kap 160-évet) aztán elégedetten elmegy horgászni.
2019. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

Ó, én halállal.

Minden bizonyított és szándékos gyilkosságot vagy kínzást halállal büntetnék.

2019. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Valaki halállal büntetné azt, ha valaki megöl egy állatot... Csodás.

Szerintem az állatnak annyi jogot meg kéne adni, hogy olyan tartási körülmények közt kelljen lennie, hogy ne kapjon maradandó egészségkárosodást, és amikor meg kell ölni, akkor gyorsan és kíméletesen haljon meg. Én sosem dobnék ki, ásnék el, dobnák összekötözve a folyóba bármilyen kutyát, hanem ha szükséges, akkor gyorsan végeznék vele, mint a haszonállatokkal. Ha már miattam hal meg, akkor ez kijár neki.

Egyébként én inkább pénz birságot szabnék ki. Nincs kapacitás ennyi rabra. Amíg könyörtelen gyilkosoknak 6 évet, és olyan embereknek akik feldarabolják a családtagjaikat 8 évet adnak, addig ne beszéljünk hosszabb börtönbüntetésről. Nem tudom miért nem lehet halállal büntetni az élvezettel elkövetett gyilkosságokat. Az állatkínzást meg azért kéne pénzzel büntetni, hogy érezze a súlyát. A gyilkosokat azért teszik börtönbe, mert közveszélyesek.

2019. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az, aki baltával fejbever egy kutyát pl, ugyanolyan közveszélyes. Semmi garancia arra, hogy utána nem a szomszéd nénit veri fejbe 2000 forintért. Azért (is) kellene súlyosan büntetni az állatkínzást, mert az esetek 90%-ában utána az ember következik.


A pénzbírság ötlete meg nevetséges, mert nem fizeti be. Mehet közmunkára, ahova vagy elmegy vagy nem. Remélem senki nem gondolta komolyan, hogy Gazsi megkapja a 20.000 forintos csekket már tizedik alkalommal a hónapban es rohan a postára befizetni! :D


Az ilyen embereken általában be sem lehet hajtani a büntetést, mert nincs munkahelye vagy nincsen ingatlana amire rá lehet terhelni. Maximum kap pár nap elzárást ha semmit nem lehet vele kezdeni, de ott meg zabál az adófizetők pénzén napokig.

2019. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Persze, de pofára nem lehet törvényeket hozni. Ha túl szigorúak lennének a törvények, akkor a sok barom feljelentgetné a kutyakiképzőket, vagy akik nem pontról pontra nevelik a kutyákat.
2019. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
Aki megtenné az nem normális. Életfogytiglannal csak különösen kegyetlen vagy visszaeső gyilkosokat szokás büntetni. Hol itt a fokozatosság? Az ilyen szélsőséges megnyilvánulásokkal egyet lehet elérni, az összes jóindulatú, normálisan gondolkozó embert elfordítod az állatvédelem ügyétől.
2019. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Meton ***** válasza:
46%
Aki nem fér be a börtönbe, azt felakasztanám. Persze előbb a nagyobb disznókat, de a lényeg, hogy nem hiszem, hogy ezek bárkinek hiányoznának. Ha meg is tudnának javulni, van éppen elég, akik eleve jók, őket kell védeni inkább. Ami az állatkínzást illeti, először abban kellene megegyezni, mi számít állatkínzásnak. Aki nem tesz eleget a szabályoknak, attól az állatot el lehet kobozni, de a büntetést értelmetlennek tartom. Kivéve persze a börtönt, ha szükséges. A másik kérdés persze az, hogy az elkobzott állattal mi történjen, mert ugye csak akkor oldódik meg 100%-osan a probléma, ha az állatot elpusztítják. Ha találnak gazdit, akkor persze nem kell, de ha nem kell senkinek, akkor nincs választás.
2019. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!