Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Normális dolog a kisállat...

Normális dolog a kisállat simogató?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm ma húsvétváró alkalmat rendezett óvodások részére. Meghívott, ezért megnéztem, hogy mi az a rendezvény, amire ennyire büszke.

Ledöbbentem. Maréknyi kisnyuszik és 3 db pár napos kisbárány voltak a díszvendégek. A bárányokat feldíszítették masnikkal. Szegények sírtak a mamájuk után. Megmondtam a véleményemet az egészröl, aztán eljöttem.

Komolyan csak én látom úgy, hogy nem volna szabad úgy nevelni a gyerekeinket, hogy a kedvükért elszakíthatjuk a szopós kisállatokat az anyjuktól?

Ilyet szabad? Szerintem ez simán kimeríti az állatkínzás fogalmát. Még akkor is, ha mázlijuk van és nincs olyan kisgyerek a közelben, aki durván nyúlna hozzájuk.



#állatvédelem #állatsimigató
2019. ápr. 16. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
A kisállatsimogató normális, de persze nem ebben a formában. Szopós korú kisállatoknak nyilván az anyjuk mellett a helye nem kisgyerkőcök böte kis kacsói között akik akaratlanul is megnyomoríthatják őket. Felnőtt de legalábbis nem bébi állatok szoktak a simogatókban lenni felnőtt személy felügyelettel és kisszámú gyerekkel egyszerre.
2019. ápr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy az állatoknak szenvedés ez, de ettől még sajnos sokan csinálják, és még pénzt is szednek érte. Csak akkor lenne normális, ha olyan állatokat simogatnának, amit nem zavar, pl. erre kiképzett kutyákat. A nyúl zsákmányállat, ezért hatalmas stressz neki, hogy idegenek megfogják. A stresszbe bele is pusztulhat. Sajnos ezek az állatok valószínűleg a fazékban végzik, így a tulajt nem érdekli, hogy mi a jó nekik.
2019. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vegán, magam is tartok otthon haszonállatokat, amiket megeszünk. Nyulat, baromfit és régebben kecskét is. Természetes nekem, hogy a húsukért tartjuk őket. Így nőttem fel.

Amíg élnek, mindent megkapnak. Tiszta helyet, nagy életteret. Hiszem, hogy nálunk jó dolguk van. Nem vagyok szentimentális. Ha eljön az ideje, nálunk is a fazékban végzik.

De soha nem jutna eszembe bazári majomként felmasnizni őket és biztatni az óvodás gyerekeket, hogy tapogassák őket össze. Kijárna nekik a méltóság, hogy állatként élhessenek. Békésen teljenek a mindennapjaik és ne rémisszük őket halálra. Felháborítónak és bicskanyitogatónak tartom azt a hozzáállást, hogy sz@%rjuk le az állat igényeit, mert a drága gyermekeknek mindenképpen muszáj megsimogatni egy masnis nyulat.

2019. ápr. 17. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a kiscicák, kiskutyák szeretik az ember érintését ezért mindenki azt hiszi hogy ez minden emlősre igaz. Az hogy az egyik ragadozó a másik préda ez már egy magasabb szint az átlagosnál.

Ha engem meghívnál pl. horgászni aztán otthagynálak amikor bevágsz kapásnál, nem a hal pszihés állapotát elemezgetnéd hanem rólam mondanád milyen hülye vagyok.

2019. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kiskutya pl élvezi de csóri nyúl prédaállat valszeg az életért retteg, simogatóba csak felnőtt, társaságtűrő jól szocializált állatot szabadna vinni..

Én is vittem már patkányt simogatni egy gyerekfoglalkozásrs VISZONT, csak olyat vittem akiről tudom hogy szereti az embereket, nem is volt baj, szépen elsétálgatott az asztalon, szaglászta a gyerekeket, érdeklődő volt, volt akinek a nyakába is felmászott, viszont van olyan patkányom aki nem ilyen és pont ezért NEM vinném simogatni mert inkább lenne stressz neki. A másik hogy ott volt a hordozó az asztalon, világosan megmondtam hogy ha bemegy, ne nyúljanak utána mert pihenni akar, olyan fél óra múlva meg is unta a simit, szépen bement és lefeküdt, békén is lett hagyva, bevittem egy csendes helységbe.

Szerencsére pl az állatkerti simogatóban el tudnak vonulni az állatok, de az ilyen húsvéti plázás borzalomban ha elege van csóri nyúlnak/báránynak, nem menekülhet sehova, Pistike akkor is nyúzza tovább mert jajdecuki hiába rohan ahova csak tud.

2019. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!