Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért állszentek az "állatvédők"?

Miért állszentek az "állatvédők"?

Figyelt kérdés
Benne vagyok egy kutyás csoportban. Nap mint nap látom, hogy kiteszik, hogy találtak kiskutyákat élve vagy halva. Mindenki szidja az elkövető anyját. A nagy állatvédők. "Minden állat ugyan annyit ér". Egyik percben szidkozódnak, mert a kutya/macska a legjobb állat. Aztán kiteszi, hogy a kutyája mekkora patkányt, vakondot stb..-t fogott. Ez nem állszenteskedés. A kiskutyák szakasztott olyanok mint a nagy patkányok. Nincs annyi joguk élni nekik is? Végülis a kóbor kutya és a patkány is elég kártékony. Miért kell ezt csinálni? Miért nem vallja be, hogy problémája van, és csak a kutyákat szereti. Másik kedvencem az "Állatvédő" cégek, nonprofit szervezetek. Miért kell csúsztatni? Miért nem lehet odaírni, hogy Kutya, macska védők? Olyan színben tüntetik fel magukat, mintha minden állaton ami bajban van, segítenek, de nem. Csak kutya/macska. Egyszer nem láttam még senkit aki nyíltan kijelenti, hogy ő csak a macskát meg a kutyát szereti, és igazából nem az értêkes állatokat. Miért kell ilyennek lenni emberek?

#kutya #macska #vadállat #állatvêdelem
2019. ápr. 19. 23:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Hadd tippeljek, 30 éves vagy és meleg?
2019. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Álszent, és nem “állszent”. Másrészt pedig az, hogy ha a kutya/macska elkap egy madarat, egeret stb. az ösztön, nem rosszundulatból teszi. Az állatvédők nem a természetes folyamatoktól vagy egymástól akarják megvédeni az állatokat, hanem elsősorban az embertől. Tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az állatvédő szervezetek csakis kutyákat és macskákat mentenek, csak ők vannak kiszolgáltatva leginkább az emberi kegyetlenségnek, elvégre egy háziasított állatot könnyebb bántalmazni, és ők vannak leginkább szem előtt. De ugyanúgy mentenek madarakat, rókákat, haszonállatokat is. Hatalmas nagy hülyeséget írkáltál itt le, remélem tudod.
2019. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
2019. ápr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Egy kutya farka is többet ér nálad.
2019. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Valaminek az értékét az határozza meg hogy mennyi van belőle. A patkány invazív faj, írtani kell. Nem azért mert nem aranyos, hanem mert szaporodási ütemével kiszorít minden mást, a parazitái pedig veszélyesek. Sokkal jobban jár az amelyiket a kutya öli meg mint az amelyiket a méreg.
2019. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, bizonyos fajok irtásával az ember speciel magát, azaz az emberi fajt is védi, illetve a táplálékforrásunkat. A rágcsálók kifejezetten ilyenek, nagyon fiatalon ivarérettek, nagyon gyorsan szaporodnak, a nem kedvtelésből tartott egyedek fertőzéseket terjesztenek, amik ránk is veszélyesek, pusztítják a terményt.
2019. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez csak egy provokátor, ne törődjetek vele.
2019. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Félreértetek. Nekem semmi bajom nincs vele, ha egy invazív vagy elszaporodott fajt írtanak. De az a helyzet, hogy a kuty/macska is dúvad vadon. Így semmivel sem fontosabb vagy értékesebb mint egypatkány. Vagy még értéktelenebb...
2019. ápr. 20. 12:42
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

A kutya/macska az erdőben ugyan annyira értékes mint patkány az éléskamrában. Senki se bánja ha egy róka széttép egy házimacskát vagy egy farkas egy kutyát.

Sajnálni sajnáljuk de jó hogy így történt.

2019. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Azért a kedvtelésből tartott rágcsálókra jobban odafigyelnek, és próbálják a gazdikat is abba az irányba terelni, hogy minél ideálisabb körülményeket biztosítsanak a kedvencként tartott rágcsálóknak, nézz szét csak itt a kisemlősök rovatban például. Én madarak terén vagyok tájékozottabb, ott is javul a helyzet, hát ha még több madarakhoz értő állatorvos is lenne (ha lenne annyi fölös pénzem és időm, kitanulnám), de bízzunk a javulásban.

Azért egy elvadult kóbor kutya vagy macska valóban problémás, ez szerintem senkinek nem kérdés.

2019. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!