Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért állszentek az "állatvédők"?

Miért állszentek az "állatvédők"?

Figyelt kérdés
Benne vagyok egy kutyás csoportban. Nap mint nap látom, hogy kiteszik, hogy találtak kiskutyákat élve vagy halva. Mindenki szidja az elkövető anyját. A nagy állatvédők. "Minden állat ugyan annyit ér". Egyik percben szidkozódnak, mert a kutya/macska a legjobb állat. Aztán kiteszi, hogy a kutyája mekkora patkányt, vakondot stb..-t fogott. Ez nem állszenteskedés. A kiskutyák szakasztott olyanok mint a nagy patkányok. Nincs annyi joguk élni nekik is? Végülis a kóbor kutya és a patkány is elég kártékony. Miért kell ezt csinálni? Miért nem vallja be, hogy problémája van, és csak a kutyákat szereti. Másik kedvencem az "Állatvédő" cégek, nonprofit szervezetek. Miért kell csúsztatni? Miért nem lehet odaírni, hogy Kutya, macska védők? Olyan színben tüntetik fel magukat, mintha minden állaton ami bajban van, segítenek, de nem. Csak kutya/macska. Egyszer nem láttam még senkit aki nyíltan kijelenti, hogy ő csak a macskát meg a kutyát szereti, és igazából nem az értêkes állatokat. Miért kell ilyennek lenni emberek?

#kutya #macska #vadállat #állatvêdelem
2019. ápr. 19. 23:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De pont erről van szó, hogy sokan nem látják a valódi értékét az állatnak. Nek vannak kutyáim, egy macskám, és futóegereim. A kutyáim 80 ezret érnek, mert tenyésztettek, a macskám semmit, mert mentett, az egerek meg kb 2000 ft-t szintén. Nekem sokat jelentenek, mert az enyémek. De reálisan nem. Sokan csak azért, mert nekik kutyájuk van, nem engednének megölni rengeteg kóborkutyát, mert milyen cukik, miközben kártékonykodnak. De ez nem baj, mert nekem is kutyám van, és ezért mindem kutya szent, és aki megöl egy kutyát az egy pszichopata örült barom állat. Természetesen ellenzem az állatok kínzását, és jól jönne, ha minden ember jobban fel i
2019. ápr. 20. 22:00
 12/23 A kérdező kommentje:
Felvilágosult lenne az általa tartott állattal kapcsolatban.
2019. ápr. 20. 22:00
 13/23 anonim ***** válasza:

Egy kutya most fogott macskát... sajnos az enyémet és ráadásul büszkén örül a kutya gazdája.

Szóval ha macska fog patkányt egeret az jó mert nem haszonállat a patkány de ha kutya macskát fog az nem helyes.

2019. ápr. 21. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a macska olyan mint az antibiotikum... Mindent kiírt, nem csak azt akit kéne
2019. ápr. 21. 08:44
 15/23 anonim ***** válasza:

Mért helyesled a kóbor kutyák megölését? Én csak a kutyákat szeretem, a macskákat nem, ennek számos oka van. Nem szeretem, de szerethetőek a macskák is, nem bántanám őket, egyszer egy elütött macsekot dokihoz is vittem, mert féltem sokáig szenvedne az út szélén, d mire a dokihoz éltünk elment.


Szerintem a kutya a legértékesebb: barát, őriz, keres, véd, ment, stb. A kóbor kutya nem tehet róla, hogy utcán van, és sose volt gazdája. Nőtt mint a gaz, nem nevelték akik 80.000ftért szaporították...

2019. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem tehet róla, de ha mindenki az érzelmeire hallgat, akkor előbb fog kipusztulni minden vadállat, minthogy elfognák, és menhelybe adnák a kutyákat/macskákat. Illetve a kutyának sem jó vadon vagy menhelyen. A legjobb megoldás, ha fájdalommentesen halnak meg. Nem utálom a kutyákat! Nekem is van 2 kutyám, sőt a napokban lettek ivartalanítva
2019. ápr. 24. 14:49
 17/23 anonim ***** válasza:
Rengeteg kutya gazdisodik menhelyről, illetve mosolyog rá a szerencse. Tőlük elvennéd az esélyt, ha elaltatnád őket. Illetve, ha a kutyák választhatnának szerinted a halált, vagy a menhelyet választanák? Költői kérdés volt. Nem vitatkozni akarok, se te, se én nem fogjuk megváltoztatni a véleményünket.
2019. ápr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy rosszabb mint a halál. Nem a kutyákat/macskákat utálom, hanem a kárt amit okoznak
2019. ápr. 25. 09:21
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szíveden viseled a károkat, akkor az emberek által okozott monumentális kárt és puszítást milliószor jobban kéne utálnod. De gondolom erről nem jutott eszedbe kérdést feltenni, meg nem irtanád ki magad. Sajnos.

Sajnálom a háziállataidat.

2019. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Amit az emberek csinálnak, azt nem tudom meggátolni. De ezek az állatok is elég nagy kárt okoznak. Amint mondtam, nem utálom az állatokat, és az állataimat szakszerűen tartom. Nem vérengző vadállat vagyok, aki állatokat kínoz. Nekem fontosak az őshonos állatok, és nem kéne a dúvadakat támogatni
2019. ápr. 25. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!