Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetnék jogilag vagy...

Mit tehetnék jogilag vagy bárhogy?

Figyelt kérdés
A szomszédom kutyája állandóan ugat és este se lehet tőle aludni. Elég ha egy kocsi elmegy azonnal neki kezd az ugatásnak. Szóltam már neki érte de nem érdekli azt mondja ő nem tud semmit tenni. Mit tehetnék nekem nem az a bajom ha ugat egy kutya hanem az, hogy ha állandóan ugat és éjszaka még aludni se lehet tőle erre kérek választ, hogy mit tehetnék?

2019. máj. 1. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Lehet vanni ilyen ugatásgátló nyakörvet!Igaz ez a kutyának nem a legjobb!De megoldás a problémádra
2019. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
31%
Jegyzőnél tudsz birtokháborítási eljárást indítani
2019. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Volt módom megtapasztalni, konkrétan a hálószoba ablakomtól 2 méterre visítozott éjjel-nappal egy puli.

A "gazdája" nagy készségesen agyon akarta lövetni, amikor szóltam neki.

Mivel állatbarát vagyok, maradt a csukott ablak és a füldugó.

2019. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

A jog nem ér szart se.

Birtokvédelmi eljárást lehet indítani, (valami 10.000 ft körüli illeték bélyeggel) kell hozzá 2 tanú, aki (úgy tudom) nem lehet családtag. Ez már nehézkes, mert nem sokan hajlandóak bíróságra járkálni, ha arra kerülne a sor.

De ha minden megy is simán, akkor se fog történni semmi. Ez nem az az ország, ahol történne bármi is.


Attól fényévekre van az állattartási kultúránk, hogy az átlag magyar nevelni tudjon egy kutyát, szóval ez egy szélmalomharc. Nem véletlenül keresnek más megoldást ilyenkor az emberek.

2019. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!