Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni cicák mentéséröl lenne szó, Dunaújváros környékén! Esetleg van aki jártas ebben kihez kell fordulni ki tud segíteni? Nem anyagi segítségre gondolok .

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni cicák mentéséröl lenne szó, több állatvédelmi szervezetet is megkerestem sajnos sikertelenül . Esetleg valaki lenne aki ebben segít hogy hova kihez fordulhatok? Több cica van akit sajnos nem etetnek, bántalmazzák, betegek, egymás között szaporodnak. Dunaújváros környékén lenne szó! Kérem azt aki jártas ebben minden segítségre tanácsra szükségem lenne!

2019. máj. 3. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt tenném, hogy befogadnám a macskákat, és közösségi oldalakon keresnék nekik megfelelő helyet, szerető, gondoskodni tudó gazdákat.
2019. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos kb. 30 cicáról van szó , 2 különböző helyen , ahova csak engedélyel lehet bemenni “normális” embereknek . Ezért is nehéz ez a helyzet ...
2019. máj. 3. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:

A LEGNAGYOBB ereje a médiának van tehát, fotó+videó leírással és facebookra nyomasd orrba-szájba mindenhova, állatos csoportok, szervezetek stb.

Akár a TV-be is elküldheted.


Amúgy ha kóbor cicák, nincs gazdájuk ne nagyon fordulj pl. az önkormányzathoz, mert max. lealtatják őket.

Ha viszont van tulajdonosuk akik rosszul bánnak az állatokkal akkor a helyi jegyzőnél tudsz bejelentést tenni.

De a tuti az a facebook,és lehetőleg intenzíven akár napi 5x küld el ugyanazt a bejegyzést, üzenetet stb.

Nem lesz egyszerű, rengeteg a megélhetési kamu állatvédő.

De azért akad pár normális, akikél biztosan a plafonról is állatok lógnak, de talán valamit tudnak segíteni.



pl. Állatvédő sereg, Cicamentő angyalok, Noé, Tetovált állatmentők, Állatvédőrség stb.

2019. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ! Hétfőn megpróbálom felkeresni az állat mentőket amiket említettél , egy kettővel ezek közül már beszéltem de sajnos nem tudnak segíteni. Az igazság hogy videó felvételét illetve képet sajnos nem tudok csinálni büntetés végre hajtási intézet udvarán vannak a cicák... látogatóban voltam és akkor kaptam azt az információt is higy csak engedéllyel lehetne őket onnan kihozni . De nem etetik egyátalán rugdossák őket elképesztő miket művelnek velük ! Ezért is vagyok tanácstalan hogy ki tudna segíteni , több cicát és kutyát mentettem meg gazditol vagy kobort de ilyen helyzetben nem voltam még !
2019. máj. 3. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A macskák rugdosása állatkínzásnak minősül, amit a törvény büntet. Vedd fel videóra! Utána jelentsd fel a rendőrségen!
2019. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt javasolták már , csak a probléma az hogy nem lehet telefont és semmilyen eszközt bevinni látogatóként sem 😩 ezért sajnos nem lehet bizonyítani , hogy mik történnek ott hiába látja több ezer ember ....
2019. máj. 3. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, ha több szemtanú állítja, hogy állatkínzás történik, akkor a hatóságok kötelesek kivizsgálni. Szóval nem szükséges felvétel.
2019. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Állatmentő seregnek írd le a sztorit, plusz ha bármilyen képet tudsz csinálni, tedd mellé. Ha segíteni konkrétan nem is tudnak, de ők megmondják, ki a környéken illetékes szervezet.
2019. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , felvettem a kapcsolatot több szervezettel ismét e-mailben leírtam nagyjából mindent várom a válaszukat illetve hogy mit tehetek a továbbiakban . Esteleg ha valaki tud segíteni várom a hozzászólást és köszönöm mindenkinek a válaszokat !
2019. máj. 3. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Történt azóta valami fejlemény az ügyben?
2019. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!