Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tudtok mondani történeteket,...

Tudtok mondani történeteket, amikor az állatvédők átestek a ló túlsó oldalára?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Amikor JÁTÉKOKAT támadnak.


Például hogy a nagy, erős, durva viking (pixel)karakternek (pixel)farkasbőr fedi a vállát, mert ez csúnya üzenetet hordoz.


Vagy az abszolút kedvencem: Legend of Zelda: Breath of the Wild


Ha nem ismered, akkor röviden, a kérdés szempontjából a lényeget kiemelve: A főhőssel felfedezheted a világot, és vadászhatsz is. Ezt többféle módon teheted meg. Leölheted karddal, lándzsával, íjjal, de vannak kreatívabb módszerek is.

Nekirohanhatsz a prédának a lovaddal. Ráhajíthatsz hatalmas fém-oszlopokat. Felrobbanthatod bombával, ilyenek.


Tudod mi volt a PETA baja?


Jaj ne, a lovak istállóban vannak!

2019. máj. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg a mélypont.
2019. máj. 9. 07:53
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Amikor nincsenek tisztában az értékrendekkel. nem fogják fel, hogy mi a jelentőssége a vadgazdálkodásnak. Tiltakoznak az elvadult macskák/kutyák írtása ellen.

De a legviccesebb valóban az, hogy a virtuális állatokat védik.

De a szőrszálhasogatás a legdurvább. Amikor valakit azért támadnak, mert maradandó egészségkárosodást szenved az állat valamiért, az oké.



Szerintem mindenki állatvédő, akik éreznek valamiféle empátiát az állatokkal kapcsolatban. Akiket így megnevezünk, hogy "állatvédő" akkor nekem máris azok a barmok jutnak eszembe, akik tenyérbemászóan csinálják az egészet

2019. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem munkavonalú belgám van. Természetesen családtag, jön velünk nyaralni, kirándulni, mindenhova. De dolgozom is és sportolok is vele. Van hatalmas kert, saját medencéje stb, szóval nagyon sz.r élete van. :D


Szerettem volna örökbe fogadni mellé egy más fajtájú kutyát (nem mondom meg honnan) a fajtamentőktől. Minden szipi-szupi volt egészen addig, amíg megkérdezték, hogy az enyém miért nem jöhet be a házba. Mondtam, hogy:

1. Bejöhet ha nagyon hideg van vagy nagyon meleg, de egyrészt alapvetően kinti, másrészt igénye sincs a benti létre, nem szeret bent lenni.

2. Van fedett terasz, ahol van neki fekhely.

3. Van szigetelt kutyaháza, ahova szintén csak akkor megy be, ha nagyon muszáj.


Azt mondták, hogy ők benti tartással adnak oda kutyát (nagytestű). Mondom az jó ha bezárom a kutyát a házba amíg dolgozom, amikor ott a nagy kert, a másik kutya, a játékok, a medence stb.


Aztán az is probléma volt, hogy bent lakik 2 macska, akik BÁNTANI FOGJÁK a nagytestű kutyát. Ott fel is röhögtem, mert annyi kutya (utcán talált) fordult meg nálam, hogy kevés olyan kutyabarát macska van, mint az enyémek.


Aztán belekötöttek abba, hogy az én kutyám nem barátságos (nem ment oda, nem igényelte tőlük a simogatást, nem hallgatott rájuk, le se sz.rta őket). Mondom igen, így lett nevelve, hogy az idegent elkerüljük és levegőnek nézzük. Nyilván barátokkal, rokonokkal más a viszonya.


Szóval hiába akartam nagyobb összeget adományozni (a chipen és az oltásokon felül), hiába lett volna arany élete a kutyának, nem feleltem meg. Mert a macskáim kutyagyilkosok, a kutyát nem kanapékutyának vagy szobadísznek szántam (mellesleg nem is erre lett kitenyésztve a fajta), az én kutyám pedig nem emberbarát plüssállat.


Úgyhogy végül elmentem és vettem tenyésztőtől egy szűrt, jó idegrendszerű kiskutyát. Még életben van, nem ették meg a macskáim. :D

2019. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A PETA úgy egészében lassan minden hülye húzásával.
2019. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Elég csak beleolvasni az itteni kérdésekbe. Bárhol felmerül, hogy a kérdezőnek nem tenyésztőtől van a háziállata, már jönnek a fotelállatvédők és beírják, miért kellett a m.csk.s szaporítótól venni, semmivel sem több egy állatkínzónál, aztán bele sem gondolnak, hogy menhelyről is lehetett az az állat...
2019. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
94%
Kb. 10 éve cikkeztek arról, hogy a francia állatvédők felháborodva tiltakoztak a magyarországi libatömés ellen, hogy az embertelen. Aztán kimentek a riporterek a francia libatenyésztőkhöz, és kiderült, hogy ugyanúgy, ugyanolyan körülmények között tenyésztik és etetik a libáikat. Végül az jött ki belőle, hogy a kiváló magyar libamáj exportja veszélyezteti a francia libamáj piacát. Vagyis egy gazdasági érdeket becsomagoltak az állatvédelembe.
2019. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%

Üzenetem a hármasnak:

Ha a természetet úgy hagyta volna az ember ahogy van, akkor vadgazdálkodásra nem is lenne szükség, mert a természet mindent megoldott volna.

Az ember a vadgazdálkodásával sosem fog tudni rendet teremteni a természetben mivel az embernek fogalma sincs, hogy hogyan működik a természet. Ezért az egyetlen rendteremtési lehetőség az lenne, hogyha maga az ember tűnne el a természetből.

A probléma ezzel csak az, hogy maga az ember is a természet része. Ezért bármilyen elfogadhatatlan legyen is az ember cselekvése azt is sajnos a természet részeként kell elfogadnunk.

Bizzunk ezért abban, hogy a természet elöbb vagy utóbb mindent megold.

Valószínűleg az lesz majd a megoldás, hogy a természet elöbb vagy utóbb eltünteti az embert a Földről. És mindezt köszönhetjük mi emberek a természetnek és saját magunknak.

2019. máj. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Megmondom mi lenne, ha eltűnne az ember: a mostani magyarország területén szépen lassan kipusztulna minden madár, hüllő, és apróvad, merr nincs farkas, és hiúz, ami levadássza a rókákat, illetve a kóbor macskákat, kutyákat. Délkelet ázsiában szintén ez történne, mert sok a behurcolt idegenhonos állat. A természet max az óceánokban oldaná meg a dolgot... Magyarországon kiemelt szerepe van a vadgazdálkodásnak, akár tetszik akár nem.
2019. máj. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 igen sajnos maga az ember ha eltűnne ittmarad az összes háziasított/behozott állat ami a mostaninál is jobban gallyravágná a természetet, ha az ember mellett eltűnne az összes kutya, macska, csirke, tehén, stb a természet visszaállna, elszaporodnának a ragadozók kellő számban és happy end de pl a macska madárfajokat pusztít ki mindenhol ahova betelepítik, gyakorlatilag túl hatékony vadász.
2019. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!